Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet a korhatár...

Miért nem lehet a korhatár miatt problémás kérdéseket a következőképpen megoldani?

Figyelt kérdés

Aki rendszeresen használja a GYK-t, biztosan találkozott már a következő problémával: feltett valaki egy normális, komoly kérdést, de leírta a kérdésben, hogy pl. még csak 13 éves, emiatt pedig - mivel 16 éven aluliak nem használhatják az oldalt - rögtön tiltották is úgy, hogy egyébként semmi más baj nem volt a kérdéssel.

Mielőtt írnátok, tudom, hogy van ez a GDPR hülyeség, hogy 16 éven aluliak adatait nem kezelhetik, meg egyéb blablák.

Na és az ötletem a következő:

- Ha van egy ilyen kérdés, hogy pl. szerepel a kérdező életkora a kérdés kifejtésében, ami kevesebb mint 16-at, akkor nem törölnék/tiltanák a kérdést meg a feltevőjét, HANEM a a kérdésben írnák át a problémás számot. Tehát ha pl. egy 13 éves kislánynak van bizonyos problémája a nők egészsége kategóriában, és felteszi, és véletlenül leírja, hogy csak 12 éves, akkor a kérdésben csak átírnák a 13-at 16-ra, és máris nem volna probléma. A kérdés is legálisan maradhatna, hiszen így már nem derülne ki, hogy korhatár alatti felhasználó használja az oldalt, és a kérdezővel se lenne kitolva.

Annak mintájára született a gondolat, hogy notórius probléma még egy másik téma, a filmek letöltése - itt ugye a szerzői jog sértés miatt kell gyakran törölni, és mintha lett volna olyan hogy utólag beleírták a "Honnan lehet letölteni ezt a filmet?" kérdésbe hogy "Honnan lehet letölteni ezt a filmet LEGÁLISAN?" tehát átjavították úgy, hogy jó legyen. De asszem volt már kérdésben olyan súlyos helyesírási hiba is, hogy azt kellett javítani.

Ennek kapcsán jutott eszembe a fenti gondolat erre a korhatáros problémára. Mit gondoltok, működhetne? Ha nem, miért nem?



2022. júl. 16. 12:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%

"meg kell tapsolni az EU-s döntéshozókat érte"

Persze, ők okosak.

Mert ugye, így elmondhatják, hogy ők aztán 1000%-ig mindent megtettek érte, nem?

Jutalmat érdemelnek a hatalmas segítségért, amit kitaláltak.

2022. júl. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
34%
Arról nem én tehetek, hogy a szarkazmust nem ismered....
2022. júl. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ismerem, te nem, a #12 alapján.
2022. júl. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!