Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Bárhol is van olyan szabály,...

Bárhol is van olyan szabály, hogy csak olyat szabad itt kérdezni, amire már a google sem tudja a választ?

Figyelt kérdés
Agyf...t kapok a sok okoskodótól, amikor elkezdik kioktatni egy kérdésnél a kérdezőt, hogy a Google a barátod, meg, hogy ő bizony beütötte a "gugliba" és lám mennyi találat volt. Nem emlékszem, hogy bármiféle utalás vagy szabály vonatkozna arra, hogy csak akkor szabad itt kérdezni, ha a keresők már nem tudnak választ adni. Vagy tévedek?
2022. aug. 19. 19:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ez azért érdekes, köszönet a válaszokért, mert én sosem szoktam ennyire mélyen "behatolni" mások gondolataiba, tetteibe. Ha olyan kérdést látok, amire tudom a választ, válaszolok, ha nem, ignorálom. Ha olyan kérdést látok, amire pofonegyszerű a válasz, látszik, hogy a kérdező csak kényelemből írta ki, mert lusta utána nézni, akkor ha van kedvem, válaszolok, ha nincs, ignorálom. De sosem játszom erkölcsi vagy bölcsességi önjelölt világítótornyot és sosem oktatom ki a kérdezőket. Ahogy a kérdést sem szoktam megkérdőjelezni, a legblődebb kérdésre is ha tudok, válaszolok. Vagy max nem válaszolok, de kérdésért sosem állok bele senkibe,.
2022. aug. 20. 09:55
 12/23 anonim ***** válasza:
#9: kb ezt írtam le en is a #2-ben. 10p vs. 2 mp....
2022. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%

Akkor, kérdező, balek típusú vagy.

Ez csak azért lehet baj, mert előfordulhat, hogy másnak is ártsz vele.

2022. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
11. OK, szabad döntesed. De fogadd el, hogy más meg máskent gondolja.
2022. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Miért lennék balek, hogy nem fontoskodom és nem ártom bele magamat a kérdezők bírálásába? A saját lelki békém fontosabb, illetve vagyok annyira autonóm, hogy úgy gondoljam, mindenki maga felel az életéért, mindenki maga felelős azért, hogy milyen kérdést tesz ki.


Az meg, hogy ártanék azzal, hogy nem kotkodácsolok csípőre tett kézzel állandóan, ez meg vicc.

2022. aug. 20. 10:09
 16/23 anonim ***** válasza:
61%

Azért vagy balek, mert sok kérdezőnek hátsó szándékai vannak, és ennek te 100%-ban és mindig bedőlsz.

Végeztek kísérleteket hasonló esetben, és az jött ki belőle, hogy a balekok rosszat tesznek a közösségnek.

2022. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Miképpen lehet "bedőlni" a kérdezők "hátsó szándékának"?


Senkinek nem küldtem pénzt a hazaútjára, mert mondjuk azt írja, hogy kint rekedt. Senki helyett nem vettem fel hitelt stb.


Az lenne a balek jellegű bedőlés, hogyha a saját káromra hagynám magam kihasználni.


De egy válaszadás vagy ignorálás sosem ilyen.

Sőt 16-os, akkor már azzal is balekká válik valaki, hogy ritkán jár ide fel és egy csomó "hátsó szándék"-os kérdést meg sem lát, így nem is tud világítótornyot játszani?

De felkeltetted az érdeklődésemet: milyen hátsó szándékot tudna valaki a káromra itt a gyk-n érvényesíteni? Tényleg érdekel.

2022. aug. 21. 07:27
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

EZ az oldal elvileg arra való, hogy kérdésekre (amire a kérdező nem tudja a választ) - JÓ válaszok szülessenek.

Egy csomó kérdés nem kérdés, hanem valami más. Például kattintásnövelő, vagy térítés, vagy direkt félrevezetés.

Egy csomó válasz helytelen, vagy káros, tévútra visz, esetleg életveszélyes.

Ezeknek hosszú távon olyan hatása is van, hogy csökkentik az oldal megbízhatóságát, emiatt a látogatottságát is, egy idő múlva csődbe fog menni.

Ez már elindult.

Konkrétan pedig téged a hamis kérdések és válaszok félrevezetnek az életben.

A balekok szerepe pedig az itt, hogy növelik ezeket a hatásokat.

2022. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#18: 👍👍👍
2022. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Kizártnak tartom, hogy engemet itt bármilyen kérdéssel tévútra lehetne vinni. Mármint engemet is érintő, számomra kárt okozó tévútra.

Mert ha valaki úgy visz tévútra, hogy mondjuk 40 éves pasiként kiadja magát egy kamaszlánynak, akit megerőszakolt a kecskeszakállú nagypapája, mit tegyen, azzal nem engem visz tévútra, hanem saját magát. Lehet, hogy balek vagyok, amiért nincs látnoki képességem és nem látok bele, hogy kamu a kérdés, de mit árt ez nekem? Mondjuk megválaszolom abban a hiszemben, hogy ő egy kamaszlány, és tanácsolom neki, hogy forduljon az ifjúságvédelmi szervekhez vagy rendőrséghez vagy mittudomén. (Ez fiktív példa csak!!!). Namost mi fog történni? Az égvilágon semmi. Én nem leszek azzal kevesebb, hogy úgy tudom, hogy egy kamaszlánynak segítettem. Nekem semmibe nem kerül, csak abba a pár percbe, ameddig leírtam.

Tehát a kamukérdés téma kilőve.


Ha olyan a kamukérdés, hogy pl: "Mit csinálsz, ha majd Orbán Viktor elrendeli Klaus Schwab ötlete alapján, hogy le kell adni a magánautókat?" No itt már az ember nyilván utána fog nézni, hogy igaz-e a kérdés. De míg az előző példában szereplőt nem tudod ellenőrizni, így ezt viszont simán.


Tehát még mindig nem vagyok áldozat, hogy nem oktattam ki a kérdezőt.


Félrevezető válaszok? Ilyenek lehetnek, de ehhez nem kell gyakorikerdesek, elég néhány elvetemült híroldal. Fajsúlyos döntést meg nem egy darab gyk-n kapott válasz alapján hoz meg az értelmes ember. Aki meg annyira hülye, hogy mégis, az máshol is be fog dőlni, nem csak itt.


Úgyhogy továbbra sem értem az aggályokat, hogy miért lennék jobb ember, ha mindenkibe beleállnék és lekezelő hangnemben kioktatnám....

2022. aug. 21. 14:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!