Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mennyire lehet megismerni,...

Mennyire lehet megismerni, képet alkotni az olyan felhasználókról akik láthatóvá tették a nevüket? Van akiről összeállt egy kép benned a válaszai alapján?

Figyelt kérdés

Nem a nézeteire gondolok, gondolkodására, hanem, hogy ki is lehet ő. Mennyi idős, merre élhet, mivel foglalkozhat...ilyenek.

Van akiről összeállt egy kép benned a válaszai alapján?

Ne írd le kiről!!! Csak hogy ha igen, akkor milyen infókat lehetett összeszedni, mennyire pontos képet adott magáról a válaszaival.


2023. júl. 25. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ez csak a kérdezőn múlik, mennyire avat be a magánéletébe. Aki csak objektív dolgokat kérdez vagy nem személyes véletlenszerű szubjektív kérdéseket, nem lehet a kérdései listázásával sem közel kerülni a személyiségéhez (valószínűleg egy sima beszélgetésgenerátor fiók, ami az aktivitást próbálja felhajtani).

Aki kitárulkozik és a családi drámáját itt akarja megoldani úgy, hogy végigvezet az egész történeten, nyilván megoszt majd olyan infókat is amiből a körülményeire és viselkedésére is fény derül. Rengetegen zárják le a kérdést a nemük és koruk megadásával, az sem titok.

2023. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A politika rovatban van 1-2 ember, akiről sejtem, hogy fizetett troll.
2023. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jókat ír 1-es.


Most van egy valaki (lehet, hogy pont te vagy az xd), akivel elég sokat válaszoltunk oda-vissza. Így tehát egy viszonylag nagy szókészlet és mondathalmaz áll rendelkezésre. Csak sejtegetem, hogy milyen nemű. A koráról ő maga írta, hogy nem fiatal. A szókészletéből és a mondatösszetételéből csak annyit tudok leszűrni, hogy értelmes, de, hogy mit dolgozhat, hol lakhat...idáig teljesen reménytelen. Kellő információ hiányában nem lehet kiolvasni dolgokat. Nyilván...okosan és szakaszosan kell kérdezősködni.


Az pedig egy másik dolog, hogy sokan érthetnek valamihez, de nem feltétlenül munkájuból kifolyólag ismerik az adott témát igen mélyen. Lehet, hogy csak a hobbijuk és szeretnek olvasni róla.


Azért figyelembe venném azt is, hogy itt az emberek többsége anonim.

(Vannak szavak, szófordulatok, amiket az emberek (én is) gyakran használnak, így az egy ismertető jel lehet, tehát lehet sejteni, hogy ez az anonim valószínűleg amaz volt.)

Kevés embernek látszik a neve, legalábbis azokban a kategóriákban, amiket gyakran látogatok.

És: rendszerint a konkrét kérdésre lényegretörően válaszolunk, amiből sokszor szó szerint semmire sem lehet következtetni.

2023. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki értő szemmel képes látni és épp oda is figyel rá, az gyakran kiolvashat az emberek válaszaiból rengeteg dolgot.

Nem feltétlen kell ehhez kiírva legyen a név, ahogy a #3-as is mondja, rengeteg egyéb dologból is lehet azonosítani a visszatérő embereket. Legyen az pontozásoknál lévő számok, sokszor lehet sejteni bizonyos számoknál hogy bizonyos ember is épp itt van és figyeli a beszélgetést, vagy csak itt járt. Főleg amikor adott témák és témakörök viszonylag ugyanazokat a fix embereket vonzzák be újra és újra. Sokszor ehhez még a válaszok pipamennyisége is hozzátartozik, bár ezekből magában még nem sokat lehetne kikövetkeztetni, kell hozzá más is.

Sok nem átlagos embernek van egy speciális, egyedi gondolkodásmódja, ami megnyilvánul az általa írott kommentekben is. És ez is segíthet beazonosítani őt, 1-1 válasznál. Vannak egyéb formai jellegzetességek is, következetesen alkalmazott kifejezési hibák, vagy akár visszatérő helyesírási hibák is, vagy csak egyéb nyelvtani jellegzetességek, amivel szintén egész jól felismerhető néha valaki. Persze sose lehet 100%-ra biztosra megmondani ha névtelen a komment, dehát pont ettől lesz izgalmas.

Sokszor a gondolatmenetből érzékelhető az is, hogy érzelmi vagy racionálisabb megközelítés. Ebből gyakran a nemekre is lehet következtetni, bár ez magában még nem mindig megbízható infó, mert vannak esetek amikor pont az ellenkezője, ritka kivételként. Aztán vannak olyan szófordulatok, kifejezések, amik szintén inkább egyik vagy másik nemre jellemzőbbek, ezzel együtt már könnyebb megtippelni valakinek a nemét.

Szóhasználatból és szófordulatokból az adott személy korosztályát is egész jól meg lehet tippelni sokszor. Az érdeklődési kört is be lehet határozni néha, főleg ha szakkifejezéseket is használ. Igaz ez élőben is így szokott menni, így ismerjük fel a hasonló "képben lévő" embertársainkat, és bánunk velük aszerint onnantól.

A világkép is egész jól kiolvasható sokszor 1-1 érvelős kommentből, abból pedig elég jól lehet sokszor következtetni a lakhelyre, iskolázottságra, politikai preferenciákra, de akár vallásra is.

Illetve sokszor maga a kérdés is olyan, vagy az olyan kérdések ahol kifejtősebb saját példák kellenek, amiből az életét, aktuális élethelyzetét részben ki lehet következtetni az adott kérdezőnek vagy válaszolónak. Pl az emberek kategóriában a szomszédok altémakörben van sok hasonló, de tippre a családi kapcsolatok is hasonló lehet.

Összegezve igen, azt kell mondanom hogy akik névvel vannak fent és névvel olvasom a válaszaikat, akaratlanúl is tisztában vagyok a dolgaikkal. Minél többfajta kérdésben írnak választ, annál komplexebb képet kapva róluk. Ez nem feltétlen szándékos dolog, szerintem a többségben akaratlanul is kialakul egy kép, egy idő után a másikról. De szerintem ez az egész nem újdonság, a sima régebbi fórumokon is így ment ez korábban, a közösségi oldalak ideje előtt. Ott is volt mindenkinek egy választot nickneve és esetleg egy avatárja, de alapból az adott válaszok alapján lehetett megismerni jobban, hogy ki lehet ő, és milyen ember valójában.

2023. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van itt alkalmanként (főleg az egyéb kategóriában) egy emberke, tényleg jellegzetes fogalmazásmóddal, életfelfogással, a kérdései témájával és sajátos nyelvtani hibáival szerintem már pontosan tudom, hogy ő bizony x y, már ha az első esetben nicknévnek a valódi nevét adta meg amíg ki nem tiltották gondolom. Anomim volt, de szívesen ócsárolta értelmes és nem provokatív válaszaimat és engem is privátban. Több accountot is használ, vagy egy mestertroll lehet, vagy pedig egy valóban szellemileg sérült ember.
2023. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!