Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Azért arra kíváncsi lennék,...

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a gyik moderátorai maguk pattannak rá arra a szóra, hogy cigány, vagy más szemét szúrja?

Figyelt kérdés
Azért tisztába kéne tenni a dolgot, ez nem jelző, ez a saját maguk által is preferált megnevezés. Talán nem kéne az ezzel foglalkozó kérdéseket törölni, csak mert szerepel benne az a szó, hogy cigány.
2010. nov. 8. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az oldalon fellelhető sok cigány mindig rányom arra a "Baj van ezzel a kérdéssel? Jelezd a moderátorok felé!" linkre...
2010. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja ja.Nemakarják,hogy az egész ország megtudja,hogy milyen aranyos viselkedésüek is valójában.Nehogy már az is megismerje és megutálja őket akik edig nem ismerték.
2010. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezzel élnek vissza a cigányok ,hogy akármit elkövetnek az állam és a média egyből eltussolja és rendes becsületes embernek állitja be őkett.
2010. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Én voltam,aki jelentette. Provokatívnak ítéltem a kérdést, úgy látszik a moderátorok is.
2010. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A cigány szó maga lenne provokatív? Vagy azok a statisztikai adatokon alapuló tények, miszerint igenis, már-már kedvtelésből, és nem csak nyereségvágyból (szép magyar szóval megélhetésből) gyilkolnak? Netán a bv statisztikája lenne provokatív, melyen világosan látszik, hogy a fogvatartottak 90%-a cigány?
2010. nov. 8. 12:12
 6/19 anonim válasza:

Semmi gond nincs a cigány szóval. Megnézhetném azt a statisztikát? A bvop.hu-n találtam egy 2009-re vonatkozó statisztikát, de ott én nem látok semmi olyat, amiben azt taglalnák, hogy hány db cigány hány db nem cigány elítélt van a büntetés-végrehajtási intézetekben.

2009-ben az elítéltek összlétszáma 10590 volt.

A becslések szerint kb 400-700ezer roma él Magyarországon ha ezekből mind a 10ezer elítélt cigány lenne még akkor is baromság lenne ilyen kérdést feltenni, hogy a cigányok miért kötekednek, verekednek stb. :D Most őszintén minek tetted fel ezt a kérdést? Kiktől vársz választ? Netnáciéktól, szociológuséktól, jogvédőéktől,állandóan siránkozó parasztoktól, cigányoktól? Azért provokatív,mert a cigány szó és a deviáns magatartásforma nálad összeolvad. Semmi sem utalt arra, hogy te tennél különbséget deviáns cigányok és a normális életet élő cigányok között. Másrészt maga a kérdés gyűlöletkeltő és uszító, a megszokott gyakoris válaszok alapján...

2010. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Félreértesz, nem én tettem fel azt a kérdést. Viszont válaszoltam rá egy jó izmosat, és amikor elküldtem, akkor láttam, hogy törölték. Erre persze bepipultam, hogy feleslegesen körmöltem ennyit, pedig a kérdés sem volt súlyos, még ha te, vagy más feleslegesnek is gondolja feltenni. Én meg nem gondolom feleslegesnek, bár én magam nem tettem volna fel. De a magam részéről kötelezőnek tartom legalább beszélni róla. Igenis, minél több ember olvassa és foglalkozzon vele. A tököm tele van már a struccpolitikával.

Visszatérve a bv adatokra, sajnos nem tudom teljesíteni a kérésed hivatalosan. Ez is egy olyan dolog, hogy titkolunk mindent, ami cigány. De bv közeli emberke vagyok, úgyhogy elhiheted. Vagy ha nem, hát kisnyúl, de a lényegen nem változtat.

2010. nov. 8. 13:08
 8/19 anonim válasza:

Kifejtettem mi volt a problémás a kérdéssel, az oldal tele van "cigányos" kérdésekkel, szóval van lehetőséged beszélni róla...bőven. Nemcsak ezen az oldalon az interneten számos blogon megteheted. Vagy mit válaszoltál? Nekem lekörmölheted :D max mi ketten beszélgetünk róla :D:D

De az előző kérdésnél már az 1.válaszoló azzal kezdett: a vérükben van blabla...most erre ki kíváncsi?

2010. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Aki még nem tudja, meg nem is sejti, vagy aki csak áltatja magát és vár a csodára. Ez a vérében van dolog is amúgy olyan, hogy van benne valami. Na persze így leírva kicsit talán pejoratív, de belegondolva igen, így szocializálódnak, a "gádzsó-gyűlölet" már gyerekként kialakul. A Magyarok ócska korcsoknak minősülnek az ő kultúrájukban. Ez az ország és benne mi egyszerű gazdatest vagyunk. A szükséges rossz. Sajnálom, hogy az ország vezetése akár saját politikája és/vagy elvei, akár a külföld nyomása miatt ennyire titkolja a valóságot. Sajnálom, hogy az utca embere számára a hírekből csak annyi derül ki, hogy "fiatalok megvertek egy tanárt", vagy "egy férfi hátba rúgott egy mentőst életmentés közben", vagy "két kiskorú kirabolt egy nyugdíjast", lehetne sorolni, de a flood-védelem bekapcsolna. Pedig ez csak féligazság, a másik fele félrevezető félinformáció. Szándékosan persze, hiszen mind tudjuk mi lenne abból, ha az egész nyilvánosságra kerülne. Mit egész, csak az egész harmada. És pont ennek okán nem fog nyilvánosságra kerülni az igazság, sőt, még a magyart szankcionálják, ha ki meri mondani adott esetben, hogy cigány. Na jó, azért talán még nem, de minden egyébért. Na de, hogy ne tűnjön úgy, hogy általánosítok, igen, én is ismerek egykét kivételt. A tapasztalat viszont megint az, hogy a kivétel erősíti a szabályt.

Az előző "körmölésbe" egyébként valamit írtam a kuruc infóról is,de már meg nem mondom, hogy mit. Majd talán eszembe jut :)

2010. nov. 8. 13:43
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is ismertem rendes cigányokat,de nagyott csalódtam mindbe.(egy cigány esetleg azért rendes iskolába,melóhelyen mert érzi,hogy ő ott a kissebbség,de ha csatlakozik a többi tezsvírihez akkor ő a legkeményebb)


Ezeknek tényleg a vérükbe van az,hogy ők a legütőképesebbek,és minden Magyar csak: veréb vagy paraszt (ahogy ők hivják saját köreikben a Magyarokat)


És élvezik a helyzetet,hogy ha megütnek egy Magyart még vissza se mer ütni,és ha mégis visszaütünk akkor 1-2órán belűl 10-15en jönnek házhoz és az egész családot agyonverik.

2010. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!