Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha egy felhasználó súlyos...

Ha egy felhasználó súlyos szabálysértést követ el azt hol lehet jelezni a moderátoroknak? Esetleg szellemi tulajdon ellopása miatt hol lehet véglegest kizárást kérni?

Figyelt kérdés

Egy versemhez szerettem volna címet találni ahhoz kértem segítséget és egy válaszoló viszonylag hamar jelentkezett is avval hogy küldjem el privátban ő majd segít. Persze azonnal el is küldtem a verset de ahelyett hogy segített volna ellopta és eszében sem volt segíteni. Nyilván adott címet a vershez és most viszi valamelyik verses oldalra a saját nevével.

Szeretném az illetőt végleg kitiltatni innen. de sajnos itt nem találok adminokat ami elég nagy baj mert így sehova sem lehet fordulni ha probléma van.


2012. szept. 27. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire tudod bizonyítani hogy ez történt? Az üzenetet amiben elküldted remélem nem törölted, mert bizonyító erejű.
2012. szept. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem mennyire bizonyított hogy ténylegesen el is lopta/felhasználta.
2012. szept. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem töröltem, megvan az üzenet. Azt hogy ténylegesen ellopta egyenlőre nem tudom bizonyítani de a viselkedése alapján egyértelmű. Ígért és eltűnt pedig azonnal válaszoltam neki...szóval.

Ha valahova feltölti akkor remélem már tudom bizonyítani és akkor remélhetőleg az is kiderül hogy ki lopta el, mivel itt anonim. de fent van a vers a facebookon is az ideiglenes címmel.és amint rájöttem mi történt kiírtam a kérdés alá kommentbe a verset a nevemmel együtt amire ha rákeresnek talán pár nap múlva már kiadja a google.

2012. szept. 27. 02:00
 4/8 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


És igen az üzi is megvan ha segíthet,vagy ha avval bizonyítani tudom... csak remélem hogy a verses oldalon majd nekem hisznek és nem annak aki ellopta.

2012. szept. 27. 02:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy időnként keress rá a google-n a versed valamelyik részével... ha feltölti valahova akkor biztos, hogy ezt a google is jelezni fogja.... vagyis kidobja találatban. Ha a saját nevével teszi majd közzé és nem tünteti fel az igazi szerzőt, akkor perelhetsz. Nagyon fontos, hogy MINDEN ami azt bizonyítja, hogy ez a te versed és nem adtad el neki a szerzői jogot még kellhet egy esetleges tárgyaláson. Tudom mit érzel.... Én fotózok és egy több tagból álló fotós csoportot hoztak létre.... sajnos mindannyiunkat átvert egy fickó aki kiállítással kecsegtetett.... ismertük már, nem hittük, hogy át fog baszni mégis megtette. Sajnos nem tudjuk mik lettek a képeinkkel, hogy felhasználta-e így perelni se tudtuk... de tudnánk, mivel az eredeti felvételek nálunk vannak. Egy számítógépen írt versnél már nehezebb bizonyítani kié is az eredeti ötlet, de biztos van rá mód.
2012. szept. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Írj ide: moderator@gyakorikerdesek.hu

(nem biztos, hogy válaszolnak)

2012. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úristen,ellopta valaki a versedet?Ez aztán a súlyos szabálysértés! Halálra fogja keresni magát a verseddel.
2012. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 chrishu ***** válasza:

Keresd meg Google-n a versedet. Ha egy 'sablonos'(blog.hu, eoldal.hu stb...) weboldalon találod a verset akkor írsz a weboldal üzemeltetőinek és leszedik onnan.

Ha nem saját oldalra tette ki a verset csak beküldte(sajatverseim.hu, küldideaversed.hu, stb...) ott szólsz az admin(ok)-nak és leszedik

Tudom, hogy Off de remélem segítettem

2012. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!