Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért vagytok ilyen érzékenyek?

Miért vagytok ilyen érzékenyek?

Figyelt kérdés

Kérdés után 20 válaszból 19 azt mondja, hogy "nem kéne így csinálnod, gondolkozz, korai". Majd újabb kérdés, hogy milyen szemetek az anyukák, illetve ott is kapsz olyan választ, ami nem tetszik.. És végül mind töröltetitek. (Igen, ma egy konkrét kérdés után, de volt máskor is, és akkor odaírja, hogy "még én érzem magam rosszul",)


NA: Szóval mért kell így kiakadni rajta? Valószínűleg, ha mindenki ugyanazt mondja, akkor nem mások a "hülyék".


2013. ápr. 9. 21:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
ha valaki nem bírja a kritikát,akkor ne kérdezzen, szerintem... amúgy meg valóban, ha a többség ugyanazt mondja,akkor abban lehet az igazság és nem abban amit hárman mondanak.
2013. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
30%
Mert fáj az igazság :) :)
2013. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
annak a kérdezőnek nem az volt a baja hogy más véleményen voltak, hanem hogy bunkó módon nekiugrottak a válaszolók... el lehet ám mondani a véleményt normális hangnemben is.
2013. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden kategóriában így van. Mindkét félnek igaza van, illetőleg egyiknek sincsen. Tény, hogy előre lehet számítani bizonyos kérdéseknél olyan válaszokra, melyek nem egészen szívderítőek, másrészről viszont sokszor látni olyat, hogy valaki elkezdte oltogatni a kérdezőt, a többi "birka" meg csak sodródik az árral, "végre valakin levezethetem a veszkót" alapon. Tudom melyik kérdésekre gondolsz, látom, hogy törölték őket (sztem ezt is fogják mindjárt). De azért legyünk őszinték: kapott ott pár nagyon nyers választ, máshogy is ki szabad fejteni a véleményünket, akkor is, ha igazunk van.
2013. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ilyen esetben szerintem nem feltétlenül a kritikával van a baj, hanem a hangnemmel. Sajnos sokan nem tudják kulturált formában megírni a véleményüket, hamar sértegetéssé, személyeskedéssé fajul a dolog. Ha normálisan indokolnák meg az emberek a véleményüket, akkor a kérdező, és a többi válaszoló is esetleg elgondolkodna az ellentétes érveken is. A másik pedig, hogy sokan nem is a feltett kérdésre válaszolnak, hanem kiragadnak egy nekik nem tetsző tényezőt a történetből, és azt véleményezik.
2013. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mert fáj az igazság :) :)"


Sokszor nem maga az igazság fáj, hanem a hangnem, stílus, ahogy közlik. Ha pl valaki kikéri mások véleményét a kinézetéről, akkor felháborodik azon a válaszon, hogy "milyen rusnya", de megköszöni azt, aki jó tanácsokkal látja el, mert a mostani külseje nem éppen előnyös. Pedig lehet, hogy az előbbinek is igaza van, de gondolom Te sem örülnél, ha valaki egy ilyet a képedbe vágna (ne vedd személyeskedésnek). Egy művelt ember képes kifejezni magát kulturáltan, hiába van maximálisan igaza.

2013. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem (ok, a vége felé én igazán bunkó voltam) az elején normális válaszokat kapott. Én is akkor írtam tényleg bunkót, amikor írta, hogy változtassunk a hangnemen. Illetve amikor azt írta "már értem mért hagy el titeket a férjetek" Szóval szerintem volt akkora (ha nem nagyobb) bunkó, mint a többiek. Egyébként nem tudom mire számított egy ilyen kérdéssel?! (Elég egyértelmű, hogy melyik kérdésről van szó)
2013. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ha más bunkó, akkor ez feljogosít engem, hogy én is az legyek? Szerintem nem. Én olyan vitába be sem szállok,ami csak sértegetésből áll, mert nincs értelme. Az említett kérdéssel meg az a probléma, hogy az illető arra szeretett volna választ kapni, hogy hogyan szerettethetné meg a cumisüveget a gyerekével, de a válaszadók többség fontosabbnak tartotta minősíteni azt, hogy mennyi idősen hány napra hagyja magára a picit. Lehet, hogy igazuk volt, ennyi idősen én sem hagytam magára a fiamat, de nem ez volt a kérdés.
2013. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a 8-assal. Persze én is sokszor felhúzom magam, ha valaki - szerintem ok nélkül - bunkón viselkedik, de legtöbbször inkább hagyom a fenébe, mit hergeljem magam? Úgysem fogom tudni meggyőzni az igazamról, meg egyáltalán honnan tudhatnám biztosan, hogy abban az esetben nekem van igazam? Hagyni kell a fenébe az ilyet, mert csak veszekedés lesz belőle, az ember saját magát húzza fel. Tudomásul kell venni, hogy vagy bunkó a kérdező/válaszoló, vagy van valami, amiről mi nem tudunk és kész.

Egyébként egyszer késő este már nagyon fáradt voltam, az agykapacitásom szó szerint a nullával volt egyenlő, viszont egy kérdésre még mindenképpen meg akartam írni a válaszom. Alapból jónak tartom a helyesírásom, de akkor már a szememből alig láttam ki, és bizony vétettem egy-két hibát. A következő válasz az volt, hogy én milyen egy műveletlen tuskó vagyok, hogy írni sem tudok. Nem reagáltam rá, mert tudtam ,hogy nem így van, de ha megírom az igazat, akkor meg az lesz a baj. Ott hagytam abban a hiszemben, hogy hülye vagyok. Úgyis anonim oldal, nem tudják ki vagyok valójában :)

2013. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez még tetszik, a helyesírás:

a kérdező bár valószínűleg már túl van egy bizonyos koron, de olyan mérhetetlen sok és durva helyesírási hibákat ejt, amit valóban egy jóérzésű ember nem tud szó nélkül hagyni.

Erre jön a válasz a kérdezőtől: "ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni, akkor ne ugass bele, hanem kussoljál!"

És a modik hagyják, ott marad, mindenki dicsőségére!!!

2013. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!