Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A GYIK miért írja át a kulcssz...

A GYIK miért írja át a kulcsszavakban a cigány szót?

Figyelt kérdés
Ha a kulcsszavakban megadod a cigányt, utána miért lesz belőle roma ?

2013. aug. 8. 08:25
 1/10 Antimod ***** válasza:
72%
Gondolom be vannak tojva a szólásszabadság jegyében fellépő polkorrekt jogvédőktől.
2013. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Valaki egy kissé túlbuzgó volt.
2013. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Há me mennek utána az ombudsmanhoz ,hogy rásszíístá ember.
2013. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Mert nem tudja, hogy az elnevezést a fajtám béliek (sic!) egyáltalán nem tartják magukra nézve pejoratívnak és sérelmesnek.


/egy cigány/

2013. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Természetesen a weboldal működtetőjére gondoltam, amikor azt írtam, hogy nem tudja, hogyan viszonyulnak a fajtám béliek (sic!) az elnevezéshez.
2013. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Túlbuzgóság ide vagy oda, jobb a békesség. Gondolom, ezért.

Alapvetően a beszélő szándékától függ, hogy a kifejezés sértő vagy sem. Roma/cigány közszereplők nevezik magukat így is, úgy is.

2013. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-6-os!

Persze az utcán ezért a kifejezésért, már felháborodtok.

2013. aug. 8. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

„Persze az utcán ezért a kifejezésért, már felháborodtok.”


Hidd el, hogy egyáltalán nem háborodunk fel, ha a kifejezést nem pejoratív értelemben használják. Ez csak a te agyszüleményed, amit azért kreáltál, mert nem ismered a cigány embereket, és abban a tévhitben élsz, hogy a „cigány” szónak a mi köreinkben is negatív kicsengése van.

2013. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ian Catman ***** válasza:
59%
Én válaszoltam, teljesen nyelvtani alapon, erre jelezték hogy le fognak tiltani és nem továbbították a választ. Igaz, a moderátorra is tettem megjegyzést, de nem volt trágár. Lehet, hogy ezt sem fogják továbbítani. Kell ennél több magyarázat?
2013. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ez velem is k**va sokszor megtörtént már. Írok egy normális kérdést/választ, hát nem letörlik?. Tegnap még azt is írták h ki fognak tiltani. Csak tessék ba*dmeg. -.-"

Kérdezô: mondom, szar az egész.

2013. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!