Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Bár az oldal névtelen, mégis...

Bár az oldal névtelen, mégis vannak, akik névvel vannak fent. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés
Nevesek és névtelenek is válaszoljanak.

2013. nov. 6. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is csak álnév.
2013. nov. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az. Hogyha álnév, akkor egyáltalán minek?
2013. nov. 6. 17:15
 3/7 anonim válasza:
100%

Én már évek óta járom az oldalt. Néhány éve történt egy olyan, hogy egyesek elkezdték a becenevükkel/felhasználónevükkel aláírni a válaszaikat. Ez sokaknak nem tetszett (mert az oldal ugye anonim) és elkezdték fikázni meg mocskolni meg lepontozni azokat, akik aláírták. Ezért a moderátorok, hogy béke legyen, engedélyezték, hogy megjelenhessen név - így már nem volt mibe belekötni.

Szerintem jó, ha valaki különösen bölcs és előrelátó, akkor névvel is elláthatja magát, így mások megjegyezhetik, hogy az ő válaszaira tényleg érdemes hallgatni.

2013. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is évek óta fent vagyok itt.


"Szerintem jó, ha valaki különösen bölcs és előrelátó, akkor névvel is elláthatja magát, így mások megjegyezhetik, hogy az ő válaszaira tényleg érdemes hallgatni."


De megint csak: épp ez az! Nem az emberre kell hallgatni, hanem a tanácsra.


Mellesleg nincs olyan ember, akinek minden tanácsa jó.


Ha csak a családi kapcsolatokat nézzük, lehet, hogy tök jó válaszokat, tanácsokat adok szülő-gyermek kapcsolatban, de a párkapcsolati tanácsaim haszontalanok és buták.


És nem akarom, hogy valaki a nevemet látva előre eldöntse, hogy a válaszom hasznos-e vagy sem.

2013. nov. 6. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont mivel csak egy felelősség nélküli nick és az ember nem fedi fel magát, vicces amikor a névtelenek próbálnak kommunikálni "a harmadik voltam" stb :) Jóval értelmesebb párbeszédet lehetne folytatni a nickek között. De mondjuk a fórum-effektus ugyanolyan nickkel és anélkül is: nem tudható, hogy a válaszoló épp egy recskázó 10 éves pistike vagy egy szakember.

Nem vagyok "különösen bölcs és előrelátó" de névvel korrektebbnek tartom.

2013. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem teszem ki a nicknevet nyilvánossá,megmondom miért: Ha kirakom,elég egyszer összeveszni valami tizenéves kislánykával vagy valami "értelmes" társasággal vitába keveredni ,onnantól akármit ír az ember,azért is lepontozzák,ezen felül személyeskednek és állandó a zaklatás. Tudom,mert volt már kitéve a nevem,semmi jó nem sült ki belőle. Nyilván a kategória befolyásoló tényező,mert ahol érettebb,normálisabb társaság van ,ott nem akkora gond,de vannak bizonyos kategóriák,ahol ha kirakod , akkor csak magadnak csinálsz gondot.
2013. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“ De megint csak: épp ez az! Nem az emberre kell hallgatni, hanem a tanácsra. “ – Igen, ez így van, viszont nem ennek a cáfolása a lényeg, hanem az, hogy azok a felhasználók azonosíthatók legyenek, akik rendszeresen provokatív/kötekedő/pocskondiázó/stb. jelleggel írnak, ugyanis még a felhasználói név elrejtésével is szemet szúr bárkinek az, hogy vannak sokan, akik kizárólag csak ezért járnak erre az oldalra, építő szerepük amúgy nincs.


Ezenkívül a teljes névtelenség még növeli is ezt az arányt, mert az elején mondjuk van 2-3 troll, aki unatkozik és ezért poénkodik néha az oldalon, viszont ezt látva elkezdik mások is másolni ezt a sémát és ezért vagyunk már ott, hogy az hasznos válaszok negatív arányban vannak.

Most már senki se tud értelmesen írni, mindenki trollnak hiszi magát, csakhogy az igazi trollokban legalább van némi frappánsság vagy humor, ez viszont a többségről nem mondható el, aki mindössze a közönséges trollpalánta szintet éri el legjobb esetben.


“ Mellesleg nincs olyan ember, akinek minden tanácsa jó. “ – Ez teljesen érthető, éppen ezért nem kell tartani attól, hogy valaki felvállalja, amit ír, mert bárki tévedhet. De ki az, aki ezt nem tudja ? Csak az ostoba személy, ennek véleményére pedig nem kell adni.


Úgy látszik az interneten is hasonlóan félnek sokan az ítélkezőktől, pont mint a való életben.

Azért nem árt átgondolni, hogy milyen szerepe van az azonosságnak és egyesek miért vállalják, mások pedig miért nem. Ne csak az előregyártott elveidből indulj ki, hanem gondolkozz tovább. Talán rájössz arra, amit azok is megértettek, akik vállalják a nevüket, és akkor te is megérted.

A #3-as válaszoló utolsó sorából és zoligyerek válaszából kiindulhatsz.

2013. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!