Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért változott meg sokaknak...

Miért változott meg sokaknak a neve?

Figyelt kérdés
pl: Ez az xy néven regisztrált felhasználó válasza és kiírja ilyen hosszan minden válasznál . Ezt miért csinálták ?
2013. dec. 22. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem csak bugos a rendszer
2013. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nagyon idegesítő. Remélem hamar kijavítják.
2013. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez van
2013. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A felhasználónév egy fantázianév egyben. Mivel az oldal anonim és nem garantálhatja senki hogy valóban az regisztrált aki a nevet viseli, ezért jelzik "XY néven regisztrált felhasználó", nem pedig XY felhasználó.


Ha valakit úgy akarnak zaklatni hogy a nevében létrehoznak egy fiókot, megjelenítik a nevét majd kompromittáló tartalmat tesznek közzé, akkor ne azt higgyék a tagok hogy az XY által történt személyesen, hanem "XY néven regisztrált felhasználó által".


Ez amolyan személyiségi jogi kibúvó (persze nem a legjobb), jobb látszatát kelti annak hogy egy név mögé bújik valaki és nem biztos hogy az a sajátja.

2013. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
most kajak ez így fog maradni?
2013. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem fog így maradni, mert ez így elég gáz. Sehol semmilyen fórumon nem láttam még ezt a megoldást, hogy odaírják a felhasználónév után, hogy "nevű felhasználó válasza / hozzászólása", és mégsincs ebből sehol probléma, itt miért van erre szükség...?
2013. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én először arra tippeltem, hogy valaki direkt így regisztrált ide, aztán megláttam a többit..

Lehet, hogy csak tesztelik, mert még pl. a kultúra és közösségben nem mindenkinek van így átírva a neve.

2013. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem, "x válasza" helyett "x néven regisztrált felhasználó válasza" lett.

Elég zavaró. Nem tudom mennyire lehet épeszű az aki szerint ez jó ötlet volt.

2013. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
de a kérdéseknél pedig nem így írja ki.
2013. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az indoka amúgy még érthető is, csak a kivitelezése nem. Az a szöveg ami megjelenítésre kerül az közel áll a terpeszkedő kifejezésekhez, elüt a köznyelvi kommunikációs stílustól és zavarja a szemet.

Iskolában, a sajtóban, egy hivatalos dokumentumban aki így fogalmaz arra rászólnak vagy kötelezik hogy javítsa ki mert nem megfelelő a használata.


Az a vicces, hogy helyesen úgy nézne ki hogy "felhasználónév válasza:", és pont az volt eddig amit most átírtak a rosszra.


A példamutatás pedig nem megfelelő, mert így a rosszat tanulják el az emberek. Régen alig volt olyan kérdés amiben ilyeneket írtak: "2-őt, 3-rom, pc-ét, stb...", ma már annyi van belőlük hogy fel sem tűnik lassan és sokan ezt tanulják el, mert azt hiszik hogy amit sokan ugyanúgy írnak az a helyes.

2013. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!