Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan válaszolhatóak meg...

Hogyan válaszolhatóak meg egyes kérdések anélkül, hogy azt reklámozásnak minősítenék? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Például a Szórakozás témakörben megkérdezi valaki, hogy hol találhat meg online valamit, erre az embernek ugye valamilyen módon egy webcímet kell megadnia a válaszban, vagy ha megkérdezik, hogy a témában ajánlj egy jó oldalt... Az ember nyilván azt az oldalt ajánlja majd, amelyet ismer, maga használ, szeret, és persze tudja, hogy ott megtalálható az adott anyag. Kismillió ilyen kérdés és válasz van. Én mégis figyelmeztetést kaptam, hogy ne reklámozzak, mert többször ajánlottam a kedvenc oldalamat, linkkel. A link volt a baj? De ha pl. egy ismertetőt kéne betennem a válaszba, azt nyilván nem fogom bemásolni, szóval kicsit tanácstalan vagyok, most akkor nem fogok tudni válaszolni az ilyen kérdésekre, mert azt reklámozásnak minősítik?
2014. jan. 2. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor küld el privát üzenet ként!
2014. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szerzői jogvédett termékek linkelése, saját készítésű oldalak vagy mások oldalainak linkelése között van különbség.


Aki szerzői jogot sértő kérdést tesz fel, annak nem is tudsz válaszolni, mert rövid időn belül a kérdést is eltávolítják. Az oldal nem engedi meg azt sem hogy válaszolj, benne van a szabályzatban:

"tilos:

(c) olyan tartalmat elhelyezni, amely mások szerzői jogát, iparjogvédelmi, illetve védjegy jogát sértheti, ilyen tartalomra utalni, vagy ilyen tartalom használatára a Felhasználókat buzdítani;"


A te saját oldalad reklámozásának törlése kicsit személy- és megfogalmazásfüggő. Ha felhívás követi, például nézd meg, kedveld, terjeszd, iratkozz fel rá, stb... akkor reklámozást valósítasz meg, a hirdetés/apróhirdetés tiltására hivatkozva ezt törlik szinte minden esetben.

Ha véleményt kérsz a saját oldaladról (hogy tetszik, mennyire jó, mit kellene ezen változtatni, olvasnád-e a tovább, stb...) még az is határeset, ezek sokszor eldöntendő kérdések, és a csak igen-nem választ adható kérdéseket is általában törlik (hiszen nem lehet rá objektíven válaszolni).


Ha külön komment nélkül, vagy úgy linkelsz oldalakat hogy az kapcsolódik a válaszhoz és annak tartalma segítséget is nyújt, nagyobb az esélye hogy nem törlik. Ehhez lehetőleg egy független és objektív oldalnak kell lennie, ezek inkább weboldalak mint blogok, facebook oldalak, youtube-csatornák és egyéb felhasználói tartalmak.

2014. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Amit az elején írsz, az evidens volt számomra is, ráadásul mivel külön megkérdeztem a moderátoroktól, csak annyit írtak vissza, hogy ha valaki egy weboldalt 1-2szer betesz, az még ajánlásnak minősül, ha többször, akkor viszont az már reklámozás. Nem volt benne semmi olyasmi, amit te is írsz, hogy reklámozás, hanem a kérdésre válasz, hogy pl. szerintem ez egy jó oldal, vagy itt megtalálhatod, amit keresel. Úgy gondolom, ha jogvédelem területén esett volna sérelem, akkor arra hivatkozva kaptam volna figyelmeztetést, nem pedig reklámozással kapcsolatban.
2014. jan. 2. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem 1 moderátor van, és vannak dolgok amik felfogás, hozzáállás, tapasztalat alapján kerülnek jól vagy rosszul kezelésre. Elég csak visszanézni azokat a kérdéseket, amikben nem értik hogy miért vagy miért nem került törlésre olyan dolog amit kellett vagy nem kellett volna. Pont emiatt nehéz neked is megválaszolni hogy mi lenne jó, mert nem teljesen egységes ez sem.


Mese:

Emlékszem volt egy időszak amikor vasárnaponként a legtöbb jelentett kérdés megmaradt, egyszerűen pipálták hogy látta a moderátor és ott maradt, míg az ugyanolyan kérdések más napokon törölve lettek. Nyilván akkor olyan ember moderált aki vagy lusta/nemtörődöm ember volt, vagy az ő felfogása szerint belefért a kérdés a tűrhető kategóriába (bár ez is érdekes dolog, hiszen ha van egy szabályzat, akkor ahhoz tartani kell magad, és nem mondhatod hogy neked az tetszik vagy nem tetszik).

^ ez persze a felhasználókra is igaz. Van aki kijelentette hogy jogában áll kitalációt vagy hülyeséget kérdezni, és nem érdekli ha mindig kitiltják mert visszajön.


Ha biztos akarsz lenni, próbálj a szabályzathoz igazodni mert elvileg aszerint moderálnak. Ha nem így történik, akkor jó eséllyel neked fognak igazat adni ha panaszt teszel.

2014. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szabályzatban: "Tilos...kérdésben vagy válaszban reklámot közzétenni, üzletszerű kereskedelmi tevékenységet folytatni." A GYIKben: "Ne használd apróhirdetésre honlapunk, vannak az interneten erre szakosodott weboldalak, ahol ezt megteheted, itt nem.

A kérdés kiírásával történő gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalad reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen kérdéseket ne írj ki!"

Vagyis igazából nincs ez pontosan megfogalmazva, hogy tudjuk tartani magunkat hozzá. Én az apróhirdetéses részre hivatkoztam, mivel nálam ez minősül reklámozásnak, mikor tiltakoztam, ők meg a "weboldalad reklámozására" hivatkoztak a válaszban, mert szerintük ha valaki egy-két alkalomnál többször ajánl egy oldalt, akkor az már reklámozás. Tehát teszem azt ha valaki egy filmről ismertetőt keres és én belinkelem a port.hu ismertetőjét, akkor az már pár ilyen eset után reklámozásnak minősül?! Énszerintem ez abszurd amúgy. Vagy ha valaki keres egy terméket, hogy hl lehet azt megrendelni, és én mondjuk egy általam ismert webáruházat ajánlok több hasonló kérdésnél...De folytathatnám a példákat.

2014. jan. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!