Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Legyen-e lepontozás a GYIK-en?

Legyen-e lepontozás a GYIK-en?

Figyelt kérdés

Szóval lehet, hogy most nem lesz a kérdésem népszerű azok körében, akik szeretnek lepontozni, de akiket ez tart vissza a válaszadástól, netalán emiatt döntenek úgy, hogy többet nem olvasnak GYIK-en semmit és nem válaszolnak, azokkal talán együtt eljuthatnánk a GYIK készítőihez, hogy vegyék le a lepontozó gombot.


Miért?

Ha egy válasz hasznos valakinek, azt lehessen persze továbbra is jelezni, a lepontozás viszont csak elriasztja az embert a válaszadástól, és emiatt már valójában az sem látszik, hogy a válasz hasznos volt-e valaki számára. Hiszen ha igen, akkor az a válasz már elérte a célját, akkor mi szükség lepontozni? Ehelyett jobb lenne látni, hogy hányan "like"-olták az adott választ.


A facebook pl. tudja, hogy a lepontozós "dislike" gombbal csak elriasztja a felhasználókat. Mivel a gyakorikérdéseken sok valóban hasznos tartalom van, örülnék neki, ha ilyen módon növekedne a színvonal, és nem a lepontozás miatti vitatkozásokat kellene olvasni, vagy azon puffogni (mert én sem örülök neki), hogy mi a fenéért pontoztak le.


Aki egyetért azzal, hogy a lepontozást szüntessék meg (és esetleg lehetőleg számolható like-okkal helyettesítsék, hogy látni lehessen, hány embernek volt hasznos), az kérem fejezze itt ki egyetértését. Ha elég sokan leszünk, talán észreveszik a GYIK készítői.



2014. febr. 4. 13:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
utolso jo ötlet lenne
2014. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nekem tetszik. viszont valaki írta,hogy a félig hasznos-t eddig még nem használta, én szoktam, de ha "like" gomb lenne inkább, akkor nem lenne rá szükség, így viszont, amíg alapból a hasznosságot kell nézni, így nagyon is van, mert létezik félig hasznos válasz.
2014. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A kérdezőre sem lehet teljes mértékben bízni az értékelést. Van aki nem azt akarja hallani ami a hasznos válasz lenne a kérdésre, van aki nem képes elfogadni hogy az ő tudásához mérten a válasz eltér, és ennek fényében szándékosan negatívan értékeli az amúgy jó választ. Ha csak a kérdezőn múlna akkor ugyanúgy aránytalan lenne az értékelés.


Jogosnak tartom például felhívni a figyelmet arra, hogy a kérdésre 1-2 kulcsszó megadásával egy keresést elvégezve azonnali, pontos, részletes magyar nyelvű leírást kapnának, ha nem lennének lusták azt a tíz másodpercet a kérdés előtt rászánni. Ugyanúgy megnézni, hogy vajon nem tették-e fel ezen az oldalon több tízszer ugyanazt. Sokak számára ez is sértő tud lenni (anélkül hogy a te válaszod nem sértő hanem figyelmet felhívó, többnyire segítő szándékú), és hiába írod mellé a hasznos választ, akkor is negatívan fogják értékelni páran.


Ellenben sokszor a kérdező válaszai tartalmaznak hülyeséget, pontatlan vagy hamis információt amit viszont nem lehet értékelni.

2014. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
nem olvastam végig a válaszokat, de én úgy gondolom, hogy legyen lepontozás, azzal, hogy ne %-okban, hanem hogy hány embernek tetszik és hánynak nem. a félig hasznos gomb meg szerintem hülyeség.
2014. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jók a javaslataitok, nekem a hasznos-nem hasznos számlálós módszer még mindig a legszimpatikusabb. Így lehetne nem hasznos-t nyomni, de több fogalmam lenne arról, hogy hány embernek volt hasznos, és hánynak nem.
2014. febr. 5. 12:50
 16/20 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is el kéne venni mindenkitől ezt a jogot, mert a legtöbb tag csak heccből lepontoza a másikat akármilyen választ adjon.
2014. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az lenne a megoldás, ha nem lepontozás lenne meg felpontozás, hanem olyan rendszert kéne bevezetni, hogy kinek tetszik a kérdés és kinek nem ez a pontozás teljesen értelmetlen, mivel sok ember az első lepontozás után már nem is akar hozzászólni a kérdéshez, mert tudja, hogy lepontozás lesz a vége remélem a kérdésed eljut az adminokhoz.

tiszteletem

2014. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is ésszerű lenne a pontozósdi megszüntetése bizonyos témakörökben, vagy teljesen.
2014. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%
Ha valaki a haszontalan, téves válaszokat pontozza le, akkor, és csak akkor van értelme ennek a lepontozósdinak. A gyakorlat nem ezt mutatja, a NORMÁLIS, és JÓ válaszokat is ugyanúgy pofátlanul lepontozzák, mint a téves, hülye válaszokat. Egyesek csak azért jönnek fel erre az oldalra, hogy másokat lepontozzanak. Én azért lettem 60%-os, mert meg mertem mondani nyíltan a véleményem sokmindenről, pl. politikáról. És ez másoknak nem tetszett. Szerintem undorító dolog valakit lepontozni csak azért, mert nem úgy gondolkodik ahogy ő.
2014. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Legyen.
2020. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!