Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Vajon miért nincs egy normális...

Vajon miért nincs egy normális népszokásokról, népművészetről szóló témakör?

Figyelt kérdés

mert a kultúra és közösség - népszokások témakörbe össze-vissza mindent beírnak, aminek ehhez semmi köze...

vagy nincs is külön igény rá, hogy legyen egy ilyen témakör?


2010. jan. 6. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz népszokáson. Ez egy nagyon tág kategória. Népszokás ma mondjuk a wellness hétvége, a plázázás vagy az árpádsávos jelképek használata, de bármi egyéb banális dolog is. Amit te hiányolsz, az inkább a néprajz kategória lenne. Szerintem erre a mai világban általában és ezen az oldalon különösen nincs igény. Úgy hogy mégiscsak érd be a k&k rovattal!
2010. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, valóban a néprajz témára gondoltam. de a kérdések, amiket felsoroltál, szerintem mind-mind beleillenek egy másik témakörbe, ahol olykor sokkal jobb helyük lenne... legalábbis sokszor úgy érzem. Az olyanokkal nincs bajom h például honnan ered a karácsonyfa állítás, ajándékozás stb. De persze ahogy nézegetem a kérdéseket, tényleg ritka a néprajzi kérdés. Szerintem ettől függetlenül csinálhatnának egy olyan kategóriát is (még ha kevés kérdés is kerülne bele), de persze lehetséges, hogy erre tényleg egyáltalán nincs igény....
2010. jan. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!