Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mások is jártak már így a...

Mások is jártak már így a toplista csúcsa felé közeledve?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy az egyik kategóriában rendszeresen figyelem és megválaszolom a kérdéseket,,a lehető legszakszerűbben, mivel egyrészt ez nekem is jó (élvezem + egyetemistaként abban a kategóriában leszek szakember), másrészt szeretnék a kategória toplista csúcsára kerülni.


Már több mint 70 kérdésre válaszoltam és ezek közül főleg válasz nélküliekre. Eddig "96-98 %osan hasznos válaszokat adtam", most csak 85öt és lejjebb kerültem a toplistán is, mert valaki tegnap megkereste a válaszaimat (eddig látható volt a felhasználónevem, ez alapján találta meg) és szépen lepontozta...


Ez nagyon csúnya húzás szerintem, nem mások lehúzásával, hanem saját maga által írt válaszokkak kellene a toplistán megelőznie másokat, ez szemét dolog. De ami a legjobban felháborít, hogy az olyan kérdéseknél, ahol csak én válaszoltam, se tud ő jobb választ írni, csak lepontozgatni...



2014. júl. 22. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Sosem voltam a csúcs közelében, de látom a problémát. Nekem is jólesik, ha látom, hogy egy-egy százalékkal feljebb ugrok, de tudom, hogy akár x hét múlva is jöhet (és általában jön is) valaki, aki lepontoz, mert nem vagyok szimpi neki.


A helyzet a következő: a tagok egy része képtelen felfogni a "hasznos - nem hasznos" és a "like - dislike" közötti különbséget. Egy másik részük szimplán csak troll, akiket egy normális közösségből vagy kiutálnak a többiek, vagy a moderátorok b**znak ki igen gyorsan. A harmadik csoport meg egyszerűen csak ostoba, képtelen felfogni bármit, aminek köze van a toleranciához, empátiához, iróniához és az elvont fogalmakhoz.


A többiek (reménykedek abban, hogy ők a túlnyomó többség) pedig ugyanúgy pislognak, mint mi és várják, hogy történjen valami. Névtelenül is bevezethető lenne a máshol működő "tahótlanító" funkció, hogy ne kelljen kerülgetni a hülyéket és ha valakit megfelelő számú ember tahónak jelöl, arra automatikusan ráugorhatna a moderátor és élve ledarál... izé, elbeszélgethetne vele. Esetleg csak a kérdező adhatna választ arra, melyik válasz hasznos, neki viszont kötelező lenne, elvégre a saját kérdése, feltételezhető, hogy végigolvassa a válaszokat. A többieknek maradna a like-dislike. De biztos akadna még jópár hasznos ötlet, csak meg kellene valósítani.


Szerintem :)

2014. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Én is így látom. :)

Ez a tahótlanító eljárás jónak tűnik.

És igen, az értékelések rendszerét is meg lehetne reformálni.

Meg még a kérdéseknél is kellene egy bejelentő fülnek lennie, mert néha olyanokat írnak ki, hogy meg szeretnék mérgezni ezt vagy azt, mivel lehet észrevétlenül megtenni... Ez a kérdés pl. pár napja volt kint és csak úgy tudtam bejelenteni az adminoknak, hogy e-mailt írtam nekik.

A pontgyűjtésnél (toplista) meg szerintem azt is be lehetne vezetni, hogy több pont járjon azért, ha valaki egy már legalább 48 órája meg nem válaszolt kérdésre értelmes (a kérdező számára hasznos) választ ad.

Meg nemrég felvetették már mások, hogy a kinézetre is ráférne kis újítás.

2014. júl. 22. 19:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként köszi a válaszodat. Felpontoztalak :)
2014. júl. 22. 19:42
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

A kinézettel szerintem nincs baj, kivéve a kérdéslistába benyomott reklámok. Így legalább gyors. Ha telenyomnák mindenféle flash-es cuccokkal, scriptekkel, belassulna. A kérdéseket meg lehet jelenteni, ott a behajtani tilos tábla a jobb alsó sarokban, nálam tökéletesen működik.


Megjegyzem, mielőtt kiírtam volna a kérdést, 87%-on álltam, most 86-on :D


A felpontozást meg kösz, mindig jól jön :)

2014. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, ott van nekem is. :D Csak nem vettem észre, mert a saját kérdéseknél nyilván nincs ott...
2014. júl. 22. 22:00
 6/8 A kérdező kommentje:

Amúgy ja, igazad van, az fontosabb, hogy gyors legyen az oldal. Viszont informatikusi kritikát is olvastam már erről az oldalról,elvileg túl régi weblap-technikákat használ, amik mára elavultak. Én ebből csak annyit vettem észre, hogy pl.:

- nem lehet a keresőbe 3 betűs szavakat beírni, pedig van a MÁV kulcsszó, mégis hibaüzenetet ír, ha kiírod

- a pontozás sokszor lefagy, max. naponta frissülnek a százalékértékeid, de csak az új kérdéseknél, meg amikhez hozzászólsz.

2014. júl. 22. 22:07
 7/8 Egy ork ***** válasza:
94%
86%-ban hasznos válaszokat adtam még az account kezdete utáni 1 hónappal, most 82%.
2014. júl. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kár volt publikussá tenni a neved.
2014. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!