Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Lehet nem ide tartozik, de...

Lehet nem ide tartozik, de végül is ebben a kategóriában van, érdekelne pár dolog?

Figyelt kérdés

Nézegettem a kategória toplistát, és láttam hogy van olyan felhasználó aki egy választ sem ejtett az oldalon, mégis több ezer pontja van válasz értékelésből.

Na már most ugye a pont rendszer úgy működik, hogy kb 45%-ban hasznosra pontozott válaszra ha "zöldet" nyomunk, akkor nem biztos, hogy kapunk érte pontot a toplistán.

Ugyan ez mondjuk, ha egy 85%-osra "pirosat" nyomunk, akkor is kevés az esélye annak, hogy ezért pont járna nekünk, mivel nem mozdítjuk ki annyira a %-ot, hogy az a többség értékelését befolyásolná, tehát nagyon esélyes, hogy nincs érte pont.

Most végül is az a helyzet áll fent, hogy úgy lehet több ezer pontra szert tenni válasz értékelés alapján, hogy mindig PL. 85%-ra zöldet, 45%-ra pirosat nyomunk, és el se olvassuk a válasz tartalmát, csak kifejezetten a pont szerzés a célunk.

Nos, kérdem én hogy ennek mi a lófsz értelme van?

Mert hogy nem a hasznosságot, és a nem hasznosságot lehet így a válaszokról személyes értékelés alapján meghatározni.

Paradoxon, hogy valaki több száz, vagy akár ezer kérdésben mindig egy véleményen legyen a többséggel, pont egy politikai rovatban, ahol van az ellenzék, és a nem ellenzék.

Olyan nincs, hogy valakinek mindig azonos legyen a véleménye minden oldalról.

Tehát kijelenthetjük, hogy ennek a pontrendszernek kb annyi értelme van, mint ennek a kérdésnek.



2015. szept. 26. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vag yinkább annyi értelme van mint telefonba integetni...
2015. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Én csak azt nem értem, hogy te miből gondolod, hogy a pontozási rendszer úgy működik, ahogy te azt felvázoltad.
2015. szept. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

onnan hogy évek óta használom az oldalt okoska, és elolvastam azt is, amit te nem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/help


A toplista az elmúlt 30 napban történtek alapján készült. Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra, amikor a 30 nappal ezelőtti dolgok kikerülnek, az előző napi dolgok pedig bele.

Egy kérdésért 3 pont jár.

Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.

2015. szept. 27. 00:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És ott van például "Rezi Dencia" aki egyetlenegy választ sem ír kérdésből is csak kettőt az elmúlt hónapban , de mégis a második a toplistán.


Úgyhogy ennek ilyen formában ahogyan most van tényleg anni értelme van mint a vízálló pezsgőtablettának...

2015. szept. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én mondjuk személy szerint leszarom a válaszolók "hasznos válaszoló x %-át" is, és a kategória toplistát is.

de vannak sokan akik nem így nézik ezt a dolgot.

ugye ott van az említett felhasználó, aki a pontozási szabály szerint 3600db válasszal "értett egyet" amit a többség az értékelések alapján %-ban meghatározott.

legyen az hasznos, vagy nem hasznos válasz.

na most ez az ami teljesen lehetetlen, hogy valaki 3600 esetben egyet értsen a politika kategóriában a válaszokkal.

nyilván csak a pont szerzési szabályoknak megfelelően saját pontszerzési hasznára nyom zöld, vagy piros kezet.

ami kb úgy nézhet ki, hogy egy kérdés alatt a válaszokat tuti nem elolvasva csak a %-ok állásának alapján történik az értékelés, mint írtam saját pontszerzés céljából.

ezzel az az egy baj van, hogy józan paraszti ésszel is ha belegondol valaki, akkor rájön, hogy olyan irányba mozdítja ki a válaszok hasznosságát, ami nem felel meg egy külön magánvéleménynek.

mert 3600 esetben lehetetlen, hogy valakinek egyezzen a véleménye a válaszolókkal, ezt nem győzöm hangsúlyozni.

én az ilyentől elvenném az értékelési lehetőséget, mert teljesen fars adatokat közvetít azok felé, akik még esetleg a válaszok hasznossága alapján döntik el, hogy megfogadják vagy sem az adott hozzászólást.

komolyan át kéne gondolni ezt a pontozósdit az oldalon, mert kb semmi értelme nincsen.

2015. szept. 27. 01:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg annyi értemlme van mint rádiót venni a süketnek
2015. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!