Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem értem, miért vagyok...

Nem értem, miért vagyok gyakran lepontozva itt a gyakorin, hisz szerintem igyekszem a leghasznosabb tanácsokat, véleményt irni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 27. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem milyen választ vársz erre. Név nélkül be se lehet azonosítani, ki tudja miért vagy lepontozva, ha azt sem tudjuk milyen válaszaid vannak. Esetleg linkelj be egy szerinted hasznos választ, ami le lett pontozva, és a válaszolók eldöntik, hogy valóban hasznos-e az a válasz, vagy csak te gondolod úgy.
2016. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
40%
Itt legtöbben a piros pacsit dislike gombként kezelik, ha a kérdező vagy vmelyik válaszoló nem ért egyet veled (hiába hasznos eleve), akkor kapod is.
2016. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2.: sajnos, és ez kiábrándít
2016. márc. 27. 19:33
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
A kérdező dönti el, számára hasznos-e a válaszod. Ha a lepontozás ennyire zavar, írj privátban.
2016. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Bizonyára úgy van, ahogy kezdted a kérdésed: tényleg nem érted. Ahogy két válaszból kitűnik, nem vagy egyedül. (Egyébként, nem pontozhat senki, arra nincs lehetőség. Pontszámokat a GYK szoftvere ad, például, a kérdésedért, múlt éjjel, kaptál 3 pontot.)


Nem „a kérdező dönti el”, hogy számára hasznos e a válasz. Ha csak ő értékelne, akkor egy válasznál sem lenne %-érték, senkinek sem lenne összesített %-a; a toplistákban senkinek se lenne pontja sem válaszadásét, sem válasz értékelésért.

Ugyanis, válasznál a %-érték megjelenéséhez legalább két értékelés kell, ehhez a kérdező értékelése kevés.

Annak megítéléséhez, hogy valaki másokkal egyezően értékelt-e, szintén kell mások értékelése is.


Az értékelés nem arról szól, hogy „eleve hasznos” e egy válasz. Ugyanis az a kérdés van odaírva, hogy Hasznos SZÁMODRA ez a válasz? Vagyis, hogy az értékelő számára hasznos e?

Például, az első válaszoló, szerintem, hasznos választ adott; egyetértek vele. De, NEM az a kérdés, hogy SZERINTED hasznos a válasz? És NEM is az, hogy „Hasznos ez a válasz?” Ha értékelném, akkor azt válaszolnám, hogy SZÁMOMRA nem hasznos, azaz piros kezet nyomnék. Ugyanis, ilyen kérdéseknél, ha nem előznek meg, én is azt szoktam kérni, hogy mutasson példát; enélkül lehetetlen érdemben válaszolni. Ha más is ilyen választ ad, az SZÁMOMRA NEM hasznos. Nem úgy van, hogy rádöbbentem, hogy ez tényleg szükséges, viszont én nem gondoltam rá, de ezentúl fogok, tanulságos, hasznos számomra.

Viszont, ha a kérdező értékelné, számára az első válasz hasznos, hiszen, láthatóan nem gondolt rá, hogy ez szükséges az érdemi válaszhoz.

Vagy, ha egy házi feladatnál, arra a kérdésre, hogy 1 hektoliter hány liter megválaszolom, hogy 100 liter, el is magyarázom, hogy a „hekto” szó szerint azt jelenti, hogy „száz”, így a hektoliter szó szerint azt jelenti, hogy százliter; akkor ez helyes válsz, jó válasz, „eleve helyes”. De, ezt sok millióan tudják, bizonyára a gyakori kérdések felhasználói közül is, szinte mindenki. Számukra nem hasznos a válasz, ha értékelnek, nyilvánvalóan ennek megfelelően, a „nem hasznos” jelentésű piros kezet nyomják. Mi ebben a kiábrándító? Örvendetes, hogy – a kérdezővel szemben – sokan helyesen tudják ezt.


Ha ennél a válaszomnál megjelenik, hogy „A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.”, akkor az azt jelenti, hogy minden értékelő el tudta olvasni és megértette, legalább egy válasznál, az értékelésre vonatkozó, az írásjellel együtt is mindössze 29 karakterből, illetve 5 szóból álló kérdést, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”. Ha magasabb %-érték jelenne meg, akkor az azt a kiábrándító üzenetet jelentené, hogy van(ak) aki(k) nem voltak képesek rá, és hasznos számukra, hogy felhívtam rá a figyelmüket.

2016. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
80%
Személy szerint nem figyelem ezt! Nem érdekel, hogy egy válaszom hány százalékos lett, nem ez a lényeg!
2016. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Itt nagyon sokan pofára nyomják a zöld, vagy piros praclit. Én pl sokaknak csípem a szemét, és ők csípőből nyomják a pirosat. Hogy őszinte legyek, nem hat meg, és nem vonulok névtelenségbe. Én tudom, amit tudok, elmondom, amit szerintem el kell, a többi nem az én gondom.
2016. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ennél a kérdésnél is megy a lepontozás ahogy látom, ellensúlyoztam zölddel mindenkit :)
2016. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Moon_Walker ***** válasza:

szard le!

itt ez a divat. ha megírod a fájó igazságot, mégy is a levesbe!

2016. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valahogy így, kedves utolsó, pedig nem szoktam nyersen, bunkón stb fogalmazni.
2016. márc. 30. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!