Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Változott a pontozás?

Változott a pontozás?

Figyelt kérdés
Én úgy emlékeztem, hogy régebben csak öt értékelés után jelent meg egy válasz százaléka. Rosszul emlékeztem?
2016. máj. 20. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Jól is emlékszel, és rosszul is.

Arra jól emlékszel, hogy változott. 2008-ban, két évvel a GYK 2006. október 21-i indulása után, mikor bevezették a „Félig-meddig hasznos” értékelő ikont is.

Arra rosszul emlékszel, hogy megszabott, hogy legalább hány értékelő kell a megjelenéshez, mert nem a létszámuktól függ. (A gyakorlatban, általában, kettő elég.)


2008. október 31-én íródott az a válasz, ami ezt tartalmazza: „Egyrészt bejelentkezés után a toplista oldalon leellenőrizheted, hogy hány százalékban adsz hasznos értékeléseket a válaszokra. Ez a szám annál nagyobb, minél inkább hasznosnak értékeled az össz értékelésből hasznosnak tűnő válaszokat, és minél inkább nem hasznosnak ítéled az össz értékelésből nem hasznosnak tűnő válaszokat.

Ez a szám képezi az alapját jövőben annak, hogy egy adott válasz mennyire hasznos. Minél nagyobb százalékban adsz hasznos értékeléseket, annál nagyobb súllyal esik latba a te értékelésed az adott válasznál, és minél kevésbé ad valaki hasznos értékeléseket, annál kevesebbet ér az ő szava az adott válasznál a végső százalék kialakításában.

Egy válasz mellett csak akkor jelenik meg a válasz százalék, ha összeadva az azt értékelők válasz-értékelés százalékait legalább 125% jön ki. Azaz legalább ketten osztályozniuk kell a választ, hogy egyáltalán kiírjuk a százalékot, de ha ők alacsony válasz-értékelés százalékkal rendelkeznek, lehet hogy további értékelőkre lesz szükség.”

Lásd: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-mo..


Nem tudom mennyire reprezentatív, de csak az all-time toplistát ismerem, ahol láthatom mások válasz-értékelés százalékait. Olyan értékek, hogy az esetek nagyon nagy részében elegendő két értékelés, mert elérik, meghaladják a 125%-os értékelési-százalék összeget.

Gyakorlatilag semmi esélyt nem adok annak, hogy 4 olyan értékelő jöjjön össze elsőre egy válasznál, hogy együtt ne érjék el a 125%-ot (nem a válaszadási-, hanem az értékelési százalékaik), és így 5. értékelőre is szükség volna „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.” megjelenéséhez.

2016. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 22. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!