Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi ez a sok liszttel kapcsolat...

Mi ez a sok liszttel kapcsolatos mém, ami mostanában terjed a neten?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 11:37
1 2
 11/12 2*Sü ***** válasza:

> A koronavírus miatt felvásárló agyhalottak alázása.


Az a baj, hogy nem csak az övék. Ez egy ördögi kör.


Van, aki másodlagos okból kezd el halmozni. Nem azért, hogy legyen mit enni, ha kitör a járvány, hanem hogy legyen otthon inkább némi tartalék liszt, tészta, cukor, ha a boltban a felvásárlási láz miatt nem lehet kapni. Nem járványhelyzetben, hanem úgy általában a hétköznapokban. Mások meg azért kezdenek el bevásárolni, mert hát a felvásárlási láz miatt biztos felmennek majd az árak, és inkább most veszek, amíg olcsó. Ez persze aztán még nagyobb többletkeresletet gerjeszt, még inkább üresek lesznek a polcok, és még több embert sarkall arra, hogy nem is a járványra készülve, hanem a hiányra készülve halmozzon fel tartalékot.


De annyira azért nem durva a helyzet a saját szűk tapasztalataim alapján. Ugyan tegnapelőtt egy gramm liszt nem volt a boltban, tészta sem sok, meg még voltak üres polcok itt-ott, de jött új szállítmány, és azt már azért nem kapkodták szét akkora ütemben. Tegnap simán tudtam venni a mai spagettihez tésztát, meg egy kiló lisztet a jövő hétre. De én is dilemmába esetem, és én is gerjesztettem kicsit a felvásárlási lázat, mert ha nem is tíz kiló lisztet vettem, de egy kiló helyett én is inkább kettőt vettem, hátha a jövő héten fellendül a felvásárlási láz, én meg ugyan csak egy kiló lisztet vennék, kvázi azonnali felhasználásra, de annyi sincs a közeli boltokban.

2020. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

2*Sü jól írja..

Én is voltam egy kisebb Teascoba,kongtak a tartos elelmiszer polcok..kicsit raparaztam hogy ha mindenhol ez van akkor mi lesz ennek a vege. Aztan voltam egy kis boltba, ott meg volt tobb fajta liszt is. Persze en is vettem egy helyett harmat.(sose lehet tudni alapon)

Eljottem,de elfelejtettem valamit kb 1 ora mulva visszamentem es ures volt a lisztes polc.. Szoval ez egy ilyen ordogi kor,ongerjeszto folyamat.

2020. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!