Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megismétlődött a "Hűha jel",...

Megismétlődött a "Hűha jel", szkeptikusok mit léptek? Itt a bizonyíték hogy az 1977-ben fogott adás idegen civilizációtól származik!

Figyelt kérdés

Aki kevésbé járatos a témában annak a "Hűha jelről" egy kis gyorstalpaló :

Ez egy erős keskenysávú rádiójel volt amit 1977-ben fogott a SETI . Még a tudósok is elismerik, hogy a jel akár intelligens lényektől származhat, mert teljesen elütött a kozmikus háttérzajoktól .

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=T1E4kstjZWo


Na most eddig a szkeptikusok tamáskodtak, hogy kedves UFO hívők lehetett műhold is vagy pulzár (ami eleve butaság mert az lüktet így ismétlődnie kellett volna ami nem történt meg), de a jelet megint sikerült észlelni, ami azt valószínűsíti, hogy egy idegen űrhajó küldte, ami később pályát változtatott, ezért nem ismétlődhetett meg .

Ezen az amerikai csillagászati szakhonlapon tették közzé a hihetetlen felfedezést :

[link]

A rejtélyes üzenetet azóta több kutató is megvizsgálta és megállapították, hogy nem hasonlít egyetlen ismert csillagászati jelenséghez sem ! Igazából ez nem lenne meglepő mivel a csillagászok a Tejúton (érdekes ez a Milkyway vagy a Mars csoki neve is, lehet hogy ez is valamilyen földönkívüli recept alapján készült ? :-), de ez más történet ... ) na szóval 10000 idegen civilizációt valószínűsítenek (nem jelenti azt hogy az összes intelligens) az exobolygók lehetséges száma alapján, így valósággal nyüzsöghet az élet az Univerzumban .

Visszatérve az SHGb02+14a néven katalogizált jelet háromszor is észlelték az Arecibo kutatói, de az adások hossza összesen sem érte el az egy percet, ami túl rövid idő ahhoz, hogy pontosan meg lehessen határozni annak forrását . Az 1420 MHz-es frekvencia, amelyen megtalálták, viszont külön érdekessé teszi a szignált, mivel egyrészt megegyezik a hírhedt "Hűha-jel" frekvenciájával, másrészt nagyon közel van az úgynevezett Hidrogén vonalhoz .

Itt ez a bizonyos megismétlődött jel :

http://www.youtube.com/watch?v=fH-8F_GcjDg


2014. máj. 4. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

na megérkezett az első komolyabb provokálós kérdés!

már a kérdés elolvasásánál is feltűnnek az erre utaló jelek,szkeptikusok mit léptek?

úgy látom annácska is belépett a több troll közé, de most már a kérdések hangnemében is.

kislány, én amit érzek rajtad, az egyfajta bizonyítási kényszer, hogy ezt az egész ufo dolgot, lenyomd olyan emberek torkán, akik még egészségesen gondolkodnak, és van józan ítélőképességük.

Ilyen elméleti fejtegetésekkel, meg fajelméleti dolgokkal amiket írkálni szoktál, te már kérdezhetsz bármit, nem fognak komolyan venni.

Ez mit kérdeztél, meg semmit sem bizonyít, mert ha lenne valami ilyen idegen jelenlét, már mindenki tudna róluk, ehelyett ha bizonyíték kell, állandóan csak jutyub videó meg konteós oldalak vannak linkelve.

magyarul semmi sincs az ufo hívők kezében, csak üres szavak!

2014. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

"Prödl Annácska nevű felhasználó kérdése:


Megismétlődött a "Hűha jel", szkeptikusok mit léptek?"

Ó, hát mit is kellett volna a mi kis Annácskánktól várni, mint a "szkeptikusok mit léptek" monológot valami álszenzációval vegyítve...

"Itt a bizonyíték hogy az 1977-ben fogott adás idegen civilizációtól származik!"

Kár, hogy nincs semmilyen bizonyíték, és ha lenne is, az sem bizonyíték lenne, de erről majd később.

"Na most eddig a szkeptikusok tamáskodtak, hogy kedves UFO hívők lehetett műhold is vagy pulzár"

Istenem, Annácska, ne legyél már hülye! Az idióták "tamáskodtak", hogy a jel nem jöhetett ufóktól. Az értelmesebb szkeptikusok próbáltak rájönni, hogy mitől származhatott, és nem mondták rá, hogy űrbeli civilizáció vagy műhold. Ilyet az idióták csinálnak.

" (ami eleve butaság mert az lüktet így ismétlődnie kellett volna ami nem történt meg)"

Meghibásodásról hallottál? Mert éppenséggel lehetséges az is, hogy egy meghibásodott műhöld adta ki a jeleket, utána pedig lekapcsolt. Ez ugyanannyira lehetséges, minthogy egy földönkívüli civilizáció üzent nekünk.

"de a jelet megint sikerült észlelni, ami azt valószínűsíti, hogy egy idegen űrhajó küldte, ami később pályát változtatott, ezért nem ismétlődhetett meg . "

Ez, mint fent írtam, kamu. A jelet nem észlelték mégegyszer. Ha igen, akkor konkrétan minden tudományos szaklap erről írna, kezdve a SETI-vel. Csakhogy nem cikkezett róla sem a SETI, sem a New Scientist, se semelyik szaklap. És miért? Mert nem igazából az egész egy hoax, azóta sem sikerült a jelet újra fogni.

"érdekes ez a Milkyway vagy a Mars csoki neve is, lehet hogy ez is valamilyen földönkívüli recept alapján készült ?"

Remélem ezt csak hülyéskedésből írtad, és nem gondolod komolyan...

"na szóval 10000 idegen civilizációt valószínűsítenek (nem jelenti azt hogy az összes intelligens) az exobolygók lehetséges száma alapján, így valósággal nyüzsöghet az élet az Univerzumban . "

Nem. Drake valószínűsítette ezt, aki korábban nagyon lobbizott a Drake-formula mellett, ami pedig 10 civilázciót számolt ki. Az a baj, hogy Drake a becslés folyamatát nem tette közzé, de ha megtenné, akkor is kiderülne, hogy a számításai pontatlanok, és néhol önkényesen ad meg olyan szorzókat, amik nem feltétlenül igazak. Pl. a Drake-formula tele van valószínűségekkel, amikre nem tudom, hogy hogy lehet jutni úgy, ha igazából fikarcnyit sem tudunk arról, hogy lehetségesek-e más civilizációk.

névte2en

2014. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Az idióták "tamáskodtak", hogy a jel nem jöhetett ufóktól. Az értelmesebb szkeptikusok próbáltak rájönni, hogy mitől származhatott, és nem mondták rá, hogy űrbeli civilizáció vagy műhold. Ilyet az idióták csinálnak. "


Aha, akkor szerinted a történelem tudományban a valószínűség elmélet is hülyeség ? Ja, hogy ott elfogadod ...


"Meghibásodásról hallottál? Mert éppenséggel lehetséges az is, hogy egy meghibásodott műhöld adta ki a jeleket, utána pedig lekapcsolt. Ez ugyanannyira lehetséges, minthogy egy földönkívüli civilizáció üzent nekünk. "


Szóval azt mondod, hogy mióta az emberiség fellőtte az első műholdját csak egyetlenegy meghibásodás volt ?! Mivel a jelet nem észlelték a mostanin kívül még egyszer, ezért ezt ki is lőhetjük .


"Csakhogy nem cikkezett róla sem a SETI, sem a New Scientist, se semelyik szaklap."


Ha elolvastad volna amit belinkeltem, tudnád, hogy cikkezett róla a SETI, amiben mindenkit óvatosságra intettek, hogy idegen civilizáció üzenetére gondoljon, pont mert még a Hűha jelnél is rövidebb ideig lehetett fogni . Ettől persze simán lehet hogy földönkívüliek vannak a háttérben .


"érdekes ez a Milkyway vagy a Mars csoki neve is, lehet hogy ez is valamilyen földönkívüli recept alapján készült ?

Remélem ezt csak hülyéskedésből írtad, és nem gondolod komolyan... "


Néha a száraz tények közé be szoktam csempészni egy kis humort, hogy oldjam a feszültséget :-))


"a Drake-formula mellett, ami pedig 10 civilázciót számolt ki. "


Na itt most nagyon mellélőttél, mert ez a szám 10000 körül mozog . Vagy csak otthon hobbiból számolgattál ezzel ? :-)

[link]

Hány bolygóval számoltál ha szabad kérdeznem, hogy ilyen butaság jött ki ?

2014. máj. 4. 15:47
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

"Aha, akkor szerinted a történelem tudományban a valószínűség elmélet is hülyeség ? Ja, hogy ott elfogadod ... "

A történelemtudományban(igen, egyben írják) a valószínűségelmélet(igen, ezt is) ugyanannyira érvényes, mint itt. De nem tudom, hogy ez hogy jön ide, mert én nem mondtam semmi olyat, hogy a valószínűtlenebb választás az igaz. A történészek mellesleg a történelem feltárásában mindig a 'valószínűleg' szócskát is odateszik, legalább formalitásból.

"Szóval azt mondod, hogy mióta az emberiség fellőtte az első műholdját csak egyetlenegy meghibásodás volt ?! "

Nem azt mondtam, hogy én ezt tartom a valószínűnek, hanem azt, hogy ez IS lehetséges. Az is lehetséges, hogy más civilizáció üzent, de az is, hogy csupán rosszul fogták a jelet. Ezért ezzel kapcsolatban agnosztikus vagyok, mivel nincs egyértelmű döntés, szubjektív pedig nem akarok lenni.

"Ha elolvastad volna amit belinkeltem, tudnád, hogy cikkezett róla a SETI, amiben mindenkit óvatosságra intettek, hogy idegen civilizáció üzenetére gondoljon, pont mert még a Hűha jelnél is rövidebb ideig lehetett fogni ."

"Érdekes" módon nem találtam a cikkben linket, csak említést. Persze a SETI hivatalos angol és magyar oldalán hiába keresgéltem, nem akadtam rá.

"Na itt most nagyon mellélőttél, mert ez a szám 10000 körül mozog ."

"A Drake-formula napjainkra túlhaladottá vált, mert minden egyes tényezőjében akkora bizonytalanság van, ami lehetetlenné teszi még a nagyságrendi becslést is, emellett például egyáltalán nem biztos, hogy csak csillagok körül keringenek bolygók. A becslés pontatlanságára jellemző, hogy maga Drake 2008-ban 10 000-re becsülte a galaxison belül élő fejlett civilizációk számát, ezerszer nagyobbra, mint kitalálásakor."

Vagyis Drake és kollégáinak eredetileg 10=N jött ki, de utólagos módosítások miatt ez a szám megugrott 10 000=N-re. Amikor utoljára olvastam erről cikket, még úgy volt, hogy Drake nem közölte a tudományos közösséggel, hogy milyen arányokkal számolt. Lehet, hogy ez azóta változott, de azért fura, hogy egy állandónak vett szám megsokszorozódik.

"Hány bolygóval számoltál ha szabad kérdeznem, hogy ilyen butaság jött ki ?"

Nem én, hanem Dr. Drake számolta a 10-et. Ha rákeresel az eredeti formulára, akkor eredményül 10 jött ki nekik, amit 2008-ban 10 000-re módosított.

névte2en

2014. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem ez a jel simán jöhetett idegenektől. Nem állítom, hogy biztos vagyok benne, hiszen ez hitkérdés, de szerintem nincsen kizárva. Lehet ebben hinni, meg nem hinni.

Én valahogy úgy érzem, hogy azokban a témákban, amelyekben ilyen nagy a káosz, ott az ember jogosan gyanakodhat arra, hogy manipulálják az adott témát.

Az a baj, hogy maguk a tudósok is összezagyválnak sok mindent tudatlanságból, vagy pedig ködösítenek, félretájékoztatnak szándékosan, felső utasításra. Már eleve a tudományok anyagelvű hozzáállása is egy nagy hiba, de ez lehet, hogy szándékosan van így. Sok dolgot meg titokban tartanak, elhallgatnak. Azok a tudósok, akik meg merik kérdőjelezni a bejáratott dolgokat, azoknak számolniuk kell a kiközösítéssel, gúnyolódással. Ahogyan a felső körök "fütyülnek", az alul lévők úgy "táncolnak", mert féltik a helyüket, az állásukat. Van, amikor külön fizetnek is a félretájékoztatásokért, sőt olyan is van, hogy az igazság 50-60-70 év múlva derül ki, mert a kormányok és tudósok elismerik, hogy hazudtak, tehát szándékosan tájékoztatták félre az embereket, vagy hallgattak el dolgokat. Ennek az egésznek már régóta egy jól működő rendszerét dolgozták ki.

Ugyan, mi a csudának van annyi titkosítás csak az amerikai történelemben? Miért kell titkolózni az állampolgárok, az úgymond egyszerű "nép" előtt, akiknek sok esetben az adójából finanszírozzák a kutatásokat? Az emberek csak szeretnék megtudni az igazságot a létezés nagy titkairól, de persze, ha kiderülne az igazság, ez roppantul kellemetlen lenne a felső köröknek, a világot irányító hatalmi elitnek, mert súlyosan szembemegy az érdekeikkel!

Elég, ha megnézzük, hogy kik állnak nemcsak az űrkutatás mögött, hanem az egész tudomány mögött is! Persze, erre meg rögtön rásütik, hogy ez csak "összeesküvés-elmélet". Hát igen, ki vannak itt a dolgok találva rendesen. Már rögtön megbélyegzik az egészet azzal, hogy ez csak "elmélet", és nehogy esetleg az igazság nyilvánosságra kerüljön, ha komolyan foglalkoznának az elméletnek tartott dolgokkal. De én ezt most általános értelemben gondoltam, nemcsak az UFO-földönkívüli témára vonatkozóan.

A lényeg az, hogy az a fajta nyitott szemlélet, amit Anna, és talán én magam is képviselek, már a jövő útja, ami persze sokaknak zavaró, mert megpróbáljuk az eddigi merev gondolkodásbeli kereteket feltörni. Máshogyan mondva, itt ennél a dolognál a hit a lényeg, hogy kozmikus barátaink itt vannak körülöttünk már ki tudja, hogy hány évezrede. Mindenkinek más jelenti a bizonyítékot, de sajnos még mindig az a jellemző, hogy a legtöbben még a saját szemüknek se mernek, vagy mernének hinni. Hinni kellene abban, hogy többek vagyunk, mint pusztán anyagok halmaza, és többek vagyunk annál, mint amit megmutatnak nekünk, illetve el akarnak velünk hitetni. Hinni pedig sajnos nem egy könnyű dolog a mai világban, ekkora nagy "ellenszélben." Az a baj, hogy sokaknak ez a nyitott szemlélet, az ezekben a dolgokban való hit szúrja a szemét, amit Anna is képvisel, meg én is. Ezek nem hétköznapi dolgok, amiket csak úgy hipp-hopp be lehet bizonyítani, és ezt úgy látszik, hogy sokan képtelenek megérteni! Az emberek abban a beszűkült tudatállapotban élnek, -tisztelet a kivételeknek-, hogy amiket nem érzékelnek, azok a dolgok nem is léteznek. De attól még léteznek, és ha az ember elfogulatlanul, kíváncsian és kitartóan utánajár a dolgoknak, akkor szép lassan össze lehet rakosgatni az igazságnak a darabkáit. Ha pedig egyszer majd nyilvánosan is kiderülnek az igazságok, akkor ez döntő fontosságú lesz az emberiség jövője szempontjából.

2014. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Hűha! Már megint trollkodsz?
2014. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Két objektívebb leírás az említett jelről.

[link]

[link]


Egyelőre nem tudják, mi okozta, és sajnos ez megint okot ad sokaknak, hogy az idegenek bizonyítékát lássák benne. Persze nem zárható ki, hogy idegen civilizáció jele lenne (én örülnék neki), de egyelőre nem is bizonyítja ezt semmi.

2014. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Engem az szomorít el, hogy ha még bizonyítaná is a földönkívüli életet a jel, mi átlagpolgárok akkor se tudhatnánk róla :( Azt is csodálom, hogy egyáltalán publikálták a jel vételét. A mi világunkban a titkolódzó hatalmainkkal csak a saját szemünknek hihetünk sajnos.
2014. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8# Teljesen igazad van !
2014. jún. 3. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, 8-as, tényleg teljesen igazad van! (Az 5-ös hsz voltam.)
2014. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!