Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért gömb alakú a föld, ha...

Miért gömb alakú a föld, ha az alsó részén nem is lehet élni mert leesnénk?

Figyelt kérdés
Nem lenne egyszerűbb akkor már laposnak lennie?

2016. máj. 16. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért nem esünk le, mert nem tudja eldönteni az élet, melyik az alsó és felső része a gömbnek... Milyen szerencsétlen, mi... :)
2016. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha nézek képeket a földlabdáról akkor mindig a felső részén mutat minket. Biztos nem véletlenül...
2016. máj. 16. 15:39
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Úriste te tényleg ennyire mmm....... na jó nem mondok inkább semmit!

Igen és föld nem gömb hanem geoid alakú, és igen alul fölül és mindenhol élhetnek rajta nem esnek le azok sem akik alul vannak ugyanis a földön gravitáció van!

Bár a te vagyis mi helyzetünk is folyamatosan változik, hol alúl vagyunk hol fölül, mivel a föld kb 24 óra alatt forúl körbe és azért van nappal és éjszaka!

A föld a napot kb 365 nap alatt kerüli még!

2016. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Troll, hagyjátok.
2016. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A földön ahol élünk nem az határozza meg hogy aki alúl van az le esik aki fülül annak meg jó, és akkor aki oldalt van az meg lecsúszik, úristen nagyon ................ Vagy!

A füldön gravitáció van tehát aki épp alúl van az sem esik le, ugyan úgy érzed, mintha felül lennénk,képzeld ezt el úgy mintha lenne egy nagy mágnes szerú gömb aminek minden oldala vonz kb, na jó én sem tudom jobban leírni!

De ha aki alúl van él keresnének, akkor nem csak mink de minden leesne kifolyna a víz, lefolynának a kontinensek, is és a fák is kiesnének stb.

2016. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak mi baja van velem? Én csak feltettem egy kérdést... Mellesleg azt tudom hogy van gravitáció. A gravitáció miatt nem repülünk el hanem a földön maradunk és emiatt esnének le akik allul élnének... Azért gondolkozzatok mielőtt válaszoltok -.-
2016. máj. 16. 15:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem babán alakú a Föld és a gravitáció miatt nem esünk le.

Amúgy kérdező: most ez komoly? Már az ókorban tudták, hogy nem lapos a Föld, sőt! Már akkor kiszámolták a kerületét (jó nem teljesen pontosan, de nem tévedtek túl sokat).

Mivel a Föld geoidit, ezen ténye alapján, simán körbe lehet utazni és az űrkutatást is ez lendítette előre (gondolj csak bele, hogy hol keringenek a műholdak).

2016. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen jó a kérdés, hiszen folyamatosan felmerül, hogy miért pont úgy ábrázolják, hogy az északi pólus van felül ? De még ha így is van, mihez képest van felül ?
2016. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"csak feltettem egy kérdést..."

Igen: egy troll kérdést.

Ugyanis nem hiszem el, hogy még életedben egy földgömböt nem láttál.

Azon pedig, ha úgy tartod, hogy mi vagyunk a tetején, akkor Dél-Afrika, Dél-Amerika és Ausztrália is az alján vagy legalább az oldalán van.


Márpedig én nem úgy láttam a tv-ben, amikor onnan közvetítettek, hogy az ottani emberek két kézzel kapaszkodnak a földbe, hogy le ne essenek.

2016. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
100%
Azon esetleg nem gondolkodtál, hogy HA a Földről le lehet esni és HA észak van felül, akkor AMgyarországon, itt és most valami iszonyat qrrrva meredek lejtőn kéne állnod, illetve már seggen csúszni az Egyenlítő felé?
2016. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!