Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért rettegek attól, hogy...

Miért rettegek attól, hogy egy kacsa folyamatosan néz engem?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok készülve emiatt. Kérlek vegyétek komolyan a kérdést, még ha elég szürreális is.

Attól rettegek, hogy egy kacsa folyamatosan megfigyel engem. Gyakorlatilag minden percben erre gondolok, semmire nem tudok figyelni, és koncentrálni tartósan valamire. Senkinek nem mondtam el a problémám még ami erre az állapotra egy lapáttal rátesz. Ez előtt semmilyen mentális vagy szervi problémám nem volt. Hallotta az anatidaephobia-ról, de ebbe sem tudok normálisan belemélyedni. Sokszor nem csak úgy érzem, hogy néz a kacsa, hanem az esti órákban teljesen random el is képzelem, mintha látnám magam előtt..


Kérlek segítsetek, mit tegyek. Nem voltam pszichológusnál emiatt, mivel próbálkoznátok, hogyan próbálnátok magatokat kikezelni ebből?


Köszönöm szépen.

Máté , 27/F


2016. máj. 19. 15:17
1 2
 11/20 Szekerczés Roland válasza:
Szia! Látom sok mindenkinek nehéz ezt komolyan venni, de ha tényleg nem viccelődsz akkor egy pszichológus többet tud segíteni neked mint a gyakori kérdések! Mert ez egy létező mentális betegség.
2016. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ezért is parázok bárkinek elmondani, még pszichológusnak is, mert így elmondva meg belegondolva tudom, hogy butaságnak tűnik, de nehéz ezt elképzelni, magát az érzést. Hogy mondhatná el az ember bárkinek a gondját, mikor ha még itt is kiirom, átteszik humor kategóriába?! Tudom, hogy viccesen hat, meg jó mindenen poénkodni, nekem is van (vagy volt) humorérzékem, de megélni teljesen más...
2016. máj. 19. 18:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál, hogy ahányszor azon kapod magad, hogy figyel egy kacsa, inkább egy sült kacsával helyettesíted a képet? Ha ezt hónapokig csinálod, talán elmúlik..


Amúgy csak egy bizonyos kacsa figyel, vagy egy kiterjedt kémkacsa hálózat?

2016. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Amikor elképzelem (persze nem akarom...) akkor nem magát az állatot látom teljes valójában, inkább a sziluettjét. És nem is konkrétan az állattól félek, hanem attól, hogy függök tőle, és mindig lát, és tudja mit teszek.


Olyan, mint amikor tudod, hogy van egy tárgy, vagy személy a szobában, de nem tudod hol, de tudod, hogy ott van valahol a közeledben, ő tudja, hogy te mit teszel,de fordítva, Te semmit nem tudsz róla... Ehhez még add hozzá a függés érzését...


Sajnálom kicsit, hogy kiírtam a kérdést, ha ennyire viccesnek találjátok nevessetek ki nyugodtan, de ne írjátok le, mert számomra ez ellehetetlenít most mindent.

2016. máj. 19. 18:27
 15/20 anonim válasza:
Anatidaephobia (magyarra átírt szó, léte nem valószínű) – attól való félelem, hogy valahonnan és valahogyan egy kacsa megfigyelése alatt állsz.
2016. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld, hogy kiírtad, próbáljuk komolyan venni, csak kicsit tényleg nehéz..


Szerintem a legjobb amit tehetsz az az, hogy "megszokatod" magaddal a gondolatot, hogy ne töltsön el félelemmel s hogy a mindennapjaidban ne zavarjon.. Sok ember fél irracionális dolgokról, de leküzdeni sztem egyik sem akkor tudja, ha elmenekül előle, hanem ha szembenéz vele.. Ennek egy módja, ha lépésről lépésre látatatod be a tudat alattiddal, hogy irreális a félelem forrása. Nem azt mondom, hogy ez valaha is teljesen meg fog szűnni, de eljuthatsz vele olyan szintre, hogy ne zavarjon mindennapjaidban..


Pl. ha gyakram mész kacsák közé, folyamatosan megszokod társaságukat, eteted őket, gondolatban egyre többször te gyakorolsz hatalmat felettük, kínaiban kacshúst eszel, elfogadod magadban, hogy bármit teszel, valamitől úgyis mindig fog függni a léted (ételtől, alvástól, levegőtől, stb.), a kacsa legfeljebb plussz egy faktor ebben a listában de korántsem a legfontosabb..


Nekem a kacsa gyerekkoromtól egy olyan állat, amely annyira életszerűtlen és közben meg vicces, hogy fel nem tudom fogni, hogy nem ette még meg az összeset pár nagyobb hordányi farkas.. Egyszerűen nevetséges, ahogy hápog, meg ahogy közben maga alá ürít, ennyire buta egy állat aligha gyakorolhat valakire nyomást..


Az is segíthet, ha kibeszéled magadból, pl. megosztod, hogyan alakulhatott ki ez az érzés, mióta érzed, gyerekkorodban is volt-e, szeretted-e a kacsameséket, vagy egyszer egy baromfi udvaron megharapott-e az egyik stb.


A fent leírtaktól függetlenül mindenképpen ajánlanám hogy vedd igénybe egy pszichológus segítségét is (hidd el, egy jó pár 10 éves praxissal rendelkező pszichológus kezelt már ennél sokkal cifrábbakat érző pácienseket is, pl. van aki közönséges tárgyaktól, mondjuk ceruzáktól, vagy szagoktól fél, vagy nem mer kilépni a lakásból stb.).

2016. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

1) Az a kacsa valójában nincs ott, csak te képzeled oda

2) Tegyük fel, hogy lát téged. És akkor ? Látja ahogy maszturbálsz? És akkor ? (azt leszámítva persze, hogy nem látja, mert nem létezik, csak TE hiszed azt, hogy látja) - de tegyük fel, hogy látja. Kinek mondja el?

3) Egy kacsa "kezében" hogy lenne az életed? Hogyan függsz egy kacsától ?

2016. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
hápháp
2016. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
hápháp menj el pszichológushoz háp!
2016. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Nalan válasza:
Anatidaefóbia a neve ennek a betegségnek.
2023. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!