Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érezted már úgy? (Többi lent)

Érezted már úgy? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Érezted már úgy hogy végig tévedtél, hogy az egész birodalom amit a saját tudásodnak hittél valójában csak vak találgatás? Megszületett benned valaha egy ilyen felismerés, hogy elkezdted látni miért tévedtél mindenben és milyen egyszerű lett volna minden?

Most itt tartok és annyi mindenen át jutottam el erre a pontra amihez 100 év is kevés lenne pedig nagyon fiatal vagyok. Sosem kételkedtem csak egy dologban ez pedig az igazság, abban amit látok és tanulok, az életemben, mindenben amiről azt hittem tudom, mindenben amit természetesnek és ésszerűnek vettem születésem óta. Most viszont olyan dolgok kezdtek felbukkanni bennem amit nem lehet elmagyarázni és ha meg is tenném jó eséllyes senki sem értené miről beszélek. Nem tudom leírni ezt a könnyedséget és szabadságot.

Az érdekel hogy csak nekem van ilyen élményem vagy mással történt hasonló katarzis?



2019. okt. 24. 21:23
 1/2 bodnar edit ***** válasza:
Nos nem tudom hány éves lehetsz, nagyon fiatalnak mondod magad. Én most leszek 63 éves a jövőhéten! Igen volt ilyen élményem, és szerintem másoknak is, akik érzékenyek a világra, történésekre, és meglehetősen kíváncsiak!Nos elég megrázó élményem volt, amikor elvégeztem a 8. osztályt és úgymond,kikerültem a valós életbe! Az iskolában azt tanították, mindenki kedves, a felnőttekben meg lehet bízni, és nekünk mindig segíteni kell aki rászorul. De kilépve mást tapasztaltam, nyáron munkát vállaltam, és ott az Egyetemi nyomdában megtapasztaltam, mennyire más az élet! És sok minden más is! Egy világ omlott össze bennem, nem értettem, hisz nem ezt tanították! Akkor hazudtak nekünk? De kíváncsi is vagyok, minden érdekel, mi történt régen, hogyan keletkezett az élet, van e Isten, és ha van hol van? Vannak e földönkívüliek, mindig szerettem volna látni őket! Rengeteg könyvet vásároltam ez okból, meg antikváriumokban az élet keletkezéséről, időjárásokról a felhők keletkezéséről. De jártam tudományos előadásokra, és vulkán kitörésekről filmeket néztem, vagy az erdő, és vizek állatairól! S hogy próbáltam e más lenni, kipróbálni dolgokat? Persze, és ki nem! Szívtam a szüleim mezitlábas cigijét, később bor ivás, de szerettem kitünni a magam varrta ruháimmal is, mivel varrónőnek tanultam! Persze aki nem érti, furcsának találhatja viselkedésünket, de épp ez az ami felszabadít bennünk valamit! És tudod, kellenek ilyen viselkedések, persze az ésszerűség határain belül! De nem kell mindig ugyan úgy viselkednünk , mint mások! Néha ki kell lépnünk a határainkból! Én például, mindenki megrökönyödésére 2015-ben elutaztam Afrikába, meglátogatni egy barátom, úgy, hogy alig tudtam angolul, és egyes egyedül! 3-szor kellett átszállni, dél körül indultam itthonról és másnap késő délutánra értem oda, marha nagy szerencsével! Kellenek ezek az élmények, ezek éltetnek, ezekből építkezem! Sok tervem van még, és bár más nyugdíjas vagyok soha nincs időm a plusszokra, pedig könyvet szerettem volna írni, festeni, rajzolni szoktam , de kevés időm van rá. Na nem untatlak tovább, ha lenne még kérdésed én szívesen válaszolok neked. És csak annyit mondok búcsúzóul, merj élni!
2019. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
valóban gyíkemberek garázdálkodnak köztünk
2019. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!