Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináltok, ha verbális...

Mit csináltok, ha verbális támadás ér benneteket (pl okoskodnak)?

Figyelt kérdés

2019. nov. 10. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az okoskodás miért támadás? Fáj, hogy másnak igaza van egy témában, nem bírod elviselni hogy valamilyen ismereted téves vagy hiányos, és mások felhívják erre a figyelmed? Ebben semmi támadás nincs. Már maga az "okoskodás" is egy pejoratív szó, azok használják akik nem tudnak alázatosak lenni és elfogadni más tudását, ezért lenézően, gúnyosan csak holmi "okoskodásnak" nevezik a másik fél érveit, hátha ettől kisebb lesz a megalázottság érzése.
2019. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igazuk van vagy nincs?
2019. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy az okoskodás támadás. Már megint olyat írtam ami nem oda való, ezért bocsánat! Akkor valami más legyen az okoskodás helyett,pl bármi más.
2019. nov. 10. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Hááát ez a helyzettől is függ.

Mennyire vagyok agyilag topon.

Van úgy, hogy azonnal visszavágok valami megfelelő választ, de van úgy, hogy inkább hagyom.

Általában a higgadtság segít, bár van, mikor elszakad nálam a cérna, és akkor emeltebb hangon közlöm a véleményem. Ritkán üvöltözöm, akkor már nagyon kihoznak a sodromból.


Mondok példát:

Egyszer a HÉV-en kerültem szembe egy nem túl kedves (még csak nem is jóképű talán 25-28 körüli pasassal). Mivel a szemem elől van, előre néztem, de úgy értelmezhette, hogy bámulom.

Mikor mondta, hogy "mi van, csak nem tetszem?", akkor a válaszom az volt (mivel eleve unszimpatikus pasi volt), hogy nem nyúlnék hozzá csipesszel sem.

Láttam a szemén, hogy nemcsak felháborodott, de meg is ütött volna, ha épp akkor nem szólal meg a telefonja.

Abban elmerült, és utána szerencsére megfeledkezett rólam.


A másik egy részeg pasi volt, aki amiatt kezdett zaklatni, mert piros (vörös) ing volt rajtam. Hogy biztos komcsi vagyok, azért hordom a színűket.

Higgadtan közöltem vele, hogy igen, baloldali érzelmű vagyok, de ennek se a ruhámnak, se neki semmi köze. Mikor újra ordenáré volt, akkor az feleltem, vegyen vissza magából, mert én is tisztességes hangnemben szóltam hozzá. Láttam: ezen elgondolkodott. Csöndben maradt, majd hamarosan leszállt.

Biztos frusztrált lehetett, és valakin ki kellett töltenie.


Aztán volt, hogy a húgival utaztunk a buszon, és fiatal nyikhajok kezdtek gúnyolódni velünk (a hátunk mögött), egészen addig nem reagáltam, míg el nem kezdtek köpködni, szó szerint, és semmi előzmény, ok nem volt rá. Akkor hamar fel ment bennem a pumpa, és odamenve hozzájuk közöltem, ha nem hagyják abba, ki fogom őket préselni a busz ablakán. (Olyan busz volt, amin lehetett volna). Az egyikük tudott olvasni a szememből (a húgi mondta, hogy tudok nagyon csúnyán nézni), tudta, hogy elszakadt a cérna, és komolyan gondolom, ezért bocsánatot kért mindannyiuk nevében. Ezután csendben maradtak, majd rövidesen leszálltak.


Újra csak a HÉV-en, egy pasi felfedezte, hogy nyitva van a farmerem slicce, ami alól kilátszott jégeralsóm. (Hidegebb volt és szeretem a kényelmes pasis cuccokat, de inkább az uniszex dolgaikat viselem). ((Nem emlékszem már, hogy megköszöntem-e neki, hogy szólt-e ez miatt, csak azt tudtam, hogy zavarba hozott kissé.))

Megkérdezte, hogy nem néznek-e emiatt férfinek.

A válaszom: engem nem, hát téged?

Láttam rajta, hogy egy pillanatra lefagyott, majd közölte milyen kis szemtelen vagyok. Mivel semmi atrocitás, sem rosszindulat nem ért felőle, hagytam, és ő is másfelé nézett aztán.


((Igen, - most így visszagondolva - jellemzően a BKV járművein vannak atrocitásaim ))

2019. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4


Megnéznélek külsőre milyen csaj lehetsz. :) Nem tudom hogy képzeljem el az arcod miközben ezeket mondtad. :)

2019. nov. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megan, már annyi mindent írtál magadról az oldalon, hogy kezdelek kiismerni!
2019. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ismersz, mert amit rólam tudsz, és írtam, az csak a jéghegy csúcsa. :) Bár igaz, sok minden infót össze lehet valakiről gyűjteni, és ad egy irányvonalat, de még mindig nem mutatja az összképet. Csak a puzzle egy-egy darabját. :)


Milyen az arcom, amikor mérges vagyok? Nem szép. Alapjáraton is grumpy arcom van. De ha ráteszek egy lapáttal, az indulatok miatt, még kevésbé.

És nagyon türelmes is vagyok - egy bizonyos pontig. Ha viszont elszakad a cérnám, akkor jobb, ha menekülsz.

Csak mondom.

Tele vagyok ellentétekkel, mivel a csillagjegyem vízjegy (Skorpió), de az ascendensem (Kos) az tűz. Nyilván a csillagjegyem az, ami meghatároz főképp, de a másik is hatással van rám.

Pl. gyűlölök nyilvánosság előtt beszélni, de ha valami miatt mégis kell, akkor belejövök, és senki meg nem mondaná, hogy amit csinálok, az nekem inkább szenvedés.


Jellemezhetném még magam, de minek? Nem is ez volt a kérdés, ez már úgyis off. :)

2019. nov. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te is jobb ha menekülsz, ha a főnököm babot evettke.
2019. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj, de kis vicceske vagy. :) :D
2019. nov. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csótár A nikó ***** válasza:
Én sajnos baromi rosszul kezelem az ilyen helyzeteket.2 féle rossz módszerem is van.Vagy lefagyok és csak nézek,mint egy birka (próbálok fenyegető birka lenni,de nem sikerül túl jól).Nem szólalok meg,csak makogok és utólag dühöngök magamnak.A másik se jobb,mert olyankor meg pillanatok alatt eldurran az agyam.És normális,észérvekkel alátámasztott földbedöngölően logikus válasz helyett csak úgy fröcsög belőlem a harag,gyűlölet.Összefüggéstelen és totál hatástalan.43 évesen ez elég ciki.Irigylem,aki a kiállásával,a hangsúlyával tekintélyt parancsolóan bölcsen tud reagálni.
2019. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!