Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Titeket zavar? Ha igen, mennyire?

Titeket zavar? Ha igen, mennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Titeket egyedülállókat mennyire zavar, ha mondjuk elmentek moziba, színházba és mindenhol csak párokat láttok? Tegnap beültem egy előadásra, de ennek mondjuk nem akartam a részese lenni, hogy még, amikor elmennék kikapcsolódni, vagy egy jót nevetni is ezzel szembesüljek, hogy ja én egyedül vagyok......



2019. nov. 11. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Én moziba/színházba általában barátokkal megyek, de ha egyedül mennék sem zavarna. Volt persze olyan időszak, amikor volt erre példa, de most teljesen tudatosan alakítottam úgy az életem, hogy egyedülálló legyek, valószínű, hogy ezért sem idegesít.

30N

2019. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Picit igen. De igazán csak akkor, ha az enyelgésükkel, pofázásukkal zavarják a mozizást.
2019. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2*Sü ***** válasza:

Nem zavar, mert soha nem megyek egyedül moziba.


A színházba, majd később a moziba járás mindig is társas, illetve közösségi tevékenység volt. A legtöbb ember a párjával, barátjával, barátaival jár moziba, mert úgy az igazi, a film megnézése után meg lehet beszélgetni a látottakat, jó alkalom arra, hogy utána leüljön az ember mással, másokkal kicsit beszélgetni.


Nyilván egyedül is el lehet menni moziba persze, és nincs ezzel senkinek problémája. Akinek van – így valószínű neked is – annak, valószínű nem az a problémája, hogy mások a párjukkal, családjukkal, barátjukkal, barátaikkal mennek moziba, hanem az, hogy neki erre valamilyen okból nincs módja. De ez meg nyilván nem a mozira vonatkozik, valószínű ugyanannyira zavar, ha színházról, ha szilveszteri buliról, bálról, akármiről van szó.


Ez a probléma persze átérezhető. A legtöbb ember társra vágyik, vagy egy szorosabb értelemben vett társra, akivel megosztja az életét, vagy egy tágabb értelemben vett társra – barátra –, akivel egy-egy tevékenységben való részvételét tudja megosztani. A legtöbb embernek volt legalább egyszer olyan időszaka, mikor társ nélkül maradt valamiben, tehát átérezhető. Viszont a másik oldalról ez „egyéni szociális probléma”. Ha nincs párod, keress egy barátot. Ha erre sincs mód, akkor is rajtad áll a döntés, hogy számodra jó élmény-e egyedül elmenni a moziba. Ha igen, akkor menj el és érezd jól magad. Ha nem, akkor ne menj el.


De nem is igazán értem, mit akarsz a kérdéssel. Mi a vágyad? Hogy mások ne menjenek a párjukkal, családjukkal, baráti társaságukkal moziba, mert ez zavarja a magányosokat?

2019. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3-as.


Nem, nem az én önzőségemről van szó, hanem az állapotról, aminek ez a vonzata, hogy az ember érzékenyebb ezekre a dolgokra. Ameddig volt párom, természetesen engem sem zavart ez a dolog.


Tényleg nem kellett volna egyedül elmennem, de az sem elvárható, hogy minden egyedülálló ember magával ráncigáljon valakit a baráti köréből, hogy jól érezhesse magát.

2019. nov. 11. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Kapcsolatban élek de egyedül érzem magam én is látok másokat és nagyon zavar. Mármint nem az ő dolguk zavar ha nem a sajátom.

35F

2019. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A párommal foglaltunk jegyet Csenki Attila önálló estjére, de nem volt kedve eljönni,így egyedül mentem. Olyan pár ült mellettem, akik egyfolytában csókolóztak és zavaró volt, fészkelték magukat.


Szóval nem az zavar, ha párok vesznek körül, hanem amiket csinálnak. De szívesen beszálltam volna harmadiknak, ha nincs ott az a fránya oszlop...

2019. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!