Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől félsz a legjobban a...

Mitől félsz a legjobban a világon? Próbáltad már leküzdeni? Sikerült? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban nagyon féltem a viharoktól, pláne az ég dörgéstől. Aztán próbáltam társítani hozzá, valami vicceset. Pl amikor az ég dörög, az olyan, mintha hordót görgetnének a fejed fölött. Aztán szép lassan megtetszett és mostmár imádom a viharokat nézni.


A pókoktól nagyon sokáig féltem.

Teljesen mindegy, hogy az egy pár mm-es pók volt vagy egy hosszú lábú kaszás. Sosem bántottam őket, mert tudtam, hogy hasznosak.

Nem tudom, hogy hogyan sikerült, de mostanra eljutottam odáig, hogy a kaszáspókot megfogom a hosszú lábánál fogva és kiteszem a lakásból. És még csak heves szívdobogásom sincs.

Na persze a keresztes barátunkat nem fogdosom, de mindig megnézem, ahogy szépen szövögeti az ablakunk alatt a hálóját.

Talán úgy sikerült idáig eljutnom, hogy a kisgyerekemnek ecseteltem a pókok hasznát.

Aztán szép lassan példát mutattam neki.

2010. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én speciel a hányástól...A fóbiát(marha nagy akaraterővel)már legyőztem annyira,hogy ne ezen agyaljak éjjel-nappal,de azért még félek egy kicsit ha eszembe jut néha...Meg persze,a legjobban mégis a szeretteimet,családomat féltem,nehogy valami bajuk legyen.A szeretteiért míg élnek,aggódik az ember...
2010. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a pókoktól félek nagyon, és egyszerűen nem tudom leküzdeni.

A másik meg a tű...Iszonyú. Vérvételnél mindig kifekszem, pedig nincs semmi bajom a vérrel, fájni sem fáj, sőt... mégis elájulok állandóan...

2010. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

éna magasáktol nagyon félek nem kűzdőtem még le



régen féltem a bogaraktól de most már nem félek tőlük mert tudom ők jobban félnek tőlem és ők is élőlények

2010. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól féltem, hogy elveszítek valakit. Beletetováltattam a nevét az ujjamba, így már valamivel jobb :)
2010. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
en a bogaraktol felek, sose probaltam lekuzdeni inkabb kerulom oket,amit sikerult lekuzdenem az a viharoktol villamlastol valo felelem de nem tudom h sikerult csak ugy elmult...
2010. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én a pókoktól olyan szinten félek, hogy ha meglátok akár egy két milliméterest, rögtön "rohamot" kapok. Ha nem fognám vissza magam, fél óráig ordítanék. Megtanultam annyira kontrollálni magam, hogy most már csak a könnyem folyik. Emeletes társasházban lakunk, és egyszer valahogy felkerült a lakásba egy kaszáspók. Este néztem a tévét, érzem, hogy valami birizgálja a kezem, odanézek és ott mászik fel rajtam az a nagy állat. Úristen, nagyon durva volt. Nem tudtam aludni két napig, ültem az ágyban lámpafényben és néztem, hogy van-e valahol pók. Ez a fóbiám már akkora, hogy az utóbbi hónapokban már kezdtem attól is irtózni, ha csak hasonlít egy pókra, ez odáig fejlődött, hogy mostanra minden rovartól nagyon félek. Nem tudom leküzdeni, pedig már sokat próbáltam.
2010. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző, én ugyanígy vagyok a hangyákkal. Kiskorom óta nem tudom leküzdeni, ha rám kerül egy pánikrohamot kapok. Főleg a szárnyashangyától irtózom, ha a közelembe kerül egy menekülök. Egyszer berepült egy az ajtón pont a nyakamra. Nem tudtam miaz, lesöpörtem, aztán akkorát sikítottam, hogy a tesóim teljesen kikészültek, mert a frászt hoztam rájuk.
2010. júl. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Milyen nálatok a pánikroham? Hogy nyílvánul meg? Sikítozás vagy ordibálás?
2010. júl. 26. 09:46
 10/11 Tenshi-chan válasza:

Én is a pókoktól és a tűktől félek.

A pókokkal az a helyzet, hogy ha meglátom nem ordítok, vagy sírok, kicsit felgyorsul a szívem és kikerülöm. Ha kikéne rakni már gáz van, mert túl közel nem merek menni ha nagyobbacska. Viszont olyan rémálmaim vannak tőlük, hogy néha ébredés után úgy bedobog a szívem... meg nézem a takarómat, nincs-e valahol pók, hiába tudom, hogy biztosan nem mászik rajta egy madárpók...

A tűktől olyan szinten félek, hogy ha valaki azzal a kezében közeledik felém elfutok. XD Márcsak ha meglátom lelki szemeim elött van ahogy belém nyomják. Ezen kívül a vértől is rosszul vagyok, mégha a TV-be látom már akkor is...

1-2 bogártől is félek, de az nem vészes. A sötét és a magasság az még, amitől félek.

(19 éves lány)

2011. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!