Letezik ilyen fobia?

Figyelt kérdés

Nos, mar eleg regota van az, hogy ha egy kest a hasam fele tartanak, nagyon megijedek meg felek, meg ha csaladtagom is az akirol tudom hogy ugysem szurna meg.

Kb. azota van ez amiota azt almodtam hogy engem meg anyumat hasbaszurtak

Rakerestem, de ilyen fobiaja nem nagyon van senkinek



2020. jan. 14. 22:36
 1/6 anonim válasza:

Ez valami beparáztatós kérdés akart lenni? Keresd ki:

Akrofóbia, Altofóbia – tériszony, magaslatfélelem.

Aerofóbia – beteges légiszony, repüléstől való félelem

Agorafóbia – nagyobb tértől, utcáktól való félelem

Aibofóbia – palindromoktól való félelem.

Algofóbia – fájdalomtól való irtózás.

Antropofóbia – emberi társaságtól való rettegés a szociális fóbia egy fajtája

Aquafóbia, Hidrofóbia – víztől való rettegés

Asztrafóbia, Asztrapofóbia, Brontofóbia, Keraunofóbia – mennydörgés, villámlás és vihartól való félelem (kis gyerekekre jellemző).

Autofóbia – Magánytól való félelem.

Aviofóbia, Aviatofóbia – irtózás repüléstől.

Bacillofóbia, Bakteriofóbia, Mikrobiofóbia – mikróbáktól való rettegés.

Cathisofóbia, a leüléstől való félelem

Cibofóbia, Sitofóbia – az ételtől való elrettenés az anorexia nervosa szinonimája.

Demofóbia, – tömegiszony.

Dentofóbia, Dontofóbia, Odontofóbia – a fogorvostól és a fogászattól való félelem.

Dizmorfofóbia, más néven testi dismorfológiai rendellenesség – egy meglevő, vagy beképzelt testi defektustól való obszesszív elszörnyülés.

Electrofóbia - áramtól, elekromosságtól való félelem

Emetofóbia – hányástól való félelem.

Eremofóbia - egyedüllétől való félelem.

Ergaziofóbia, Ergofóbia – munkától, vagy inkább egy bizonyos aktivitástól, vagy funkció betöltésétől való félelem (például egy sebész félelme operáció végrehajtásától).

Erotofóbia – a szerelem fizikai részétől, vagy az arról való társalgástól való félelem.

Eritrofóbia – pirulástól (és annak szociális hatásától) való félelem, ami többnyire krónikus pirulásban szenvedők esetén léphet fel.[1]

Fazmofóbia -szellemektől való félelem

Fobofóbia – Attól való rettegés, hogy valami fóbiád van.

Fonofóbia – zajtól való félelem.

Galeofóbia – cápáktól való félelem.

Gefirofóbia – hidaktól való félelem

Genofóbia, Koitofóbia – szexuális interkurzustól való félelem.

Glosszofóbia – rettegés attól, ha nyilvánosan beszélni kell.

Gimnofóbia – meztelenségtől való félelem

Ginofóbia – nőktől való félelem.

Haptefóbia – megérintéstől való félelem.

Heliofóbia – a napsugártól való félelem.

Hemofóbia (vagy haemofóbia) – a vértől való félelem, és látására való elrettenés. A hemofóbia (vagy haemofóbia) egy olyan fóbia, amikor valaki a vér gondolatától, látványától fél vagy undorodik tőle. Súlyosabb esetben a félelem kisebb-nagyobb sokkhoz vezethet.[forrás?]

Hexakosioihexekontahexafóbia – a 666-os számtól való félelem.

Hipotermofóbia- hidegtől való félelem

Hoplofóbia – fegyverektől, különösen lőfegyverektől való félelem (mind politikai, mind pszichológiai szempontból).

Homofóbia – homoszexualitástól való félelem

Kardiofóbia – szívbetegségektől való félelem

Klausztrofóbia – bezártságtól való rettegés.

Kozmikofóbia – a csillagos ég látványa miatt felmerülő gondolatoktól és érzésektől (magány, végtelenség, üresség) való rettegés

Kuloultrofóbia – bohócoktól való félelem (nem csak gonosz bohócoktól való)

Ligirofóbia – hangos zajtól való elrettenés.

2020. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De nagyon rá értél #1.

Kérdezőnek: "Nos, mar eleg regota van az, hogy ha egy kest a hasam fele tartanak, nagyon megijedek meg felek, meg ha csaladtagom is az akirol tudom hogy ugysem szurna meg.


Kb. azota van ez amiota azt almodtam hogy engem meg anyumat hasbaszurtak"

Ki szegez rád kést?

Szerintem keress fel egy pszihiátert.

2020. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*pszichiátert
2020. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat pl tesom szokott hadonaszni a kessel poenbol de akkor osszeszarom magam kb xd

En csak kivancsi vagyok hogy egyaltalan ez fobia-e, mert nekem annak tunik, plusz meg nem is hallottam ilyet ami nekem van

2020. jan. 15. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél kezedbe kést és játssz vele! Faragj meg ilyenek. Aztán próbáld meg kicsit a hasadba szúrni. Rá fogsz jönni hogy oda jó nagy erő kell. Szóval azt akartlagosan kell csinálni erőből. Ezt viszont már remélhetőleg egy családtagodról sem feltételezed.
2020. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vannak olyanok, akiknek valamilyen korábbi attrocitásból eredően van egy ilyen késtől való félelmük. Az előttem válaszoló lehet hogy nem a legcélravezetőbb dolgokat vetette fel de azért van valami abban amit írt...
2020. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!