Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik ékszerektől való...

Létezik ékszerektől való undorodás, félelem, fóbia?

Figyelt kérdés

Lány vagyok. Kis korom óta undorodom bármilyen fajta ékszeretől. (fülbevaló, gyűrű, nyaklánc...) Pl, ha evés közben meglátok valakin valamilyen ékszert elmegy az étvágyam. Még attól in undorodom, ha hozzájuk kell érnem.

Sok oldalt olvastam a fóbiákról de ilyet sehol se találtam. Valaki tudja mi ez, mért van és hogy lehet legyőzni?

Nagyon örülnék neki, ha valaki tudna segíteni, mert nagyon szar érzés, és kellemetlen bizonyos helyzetekben!



2012. márc. 7. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem volt egyszer egy karperecem, annyira megijedtem tőle hogy kidobtam az erékelyen és a cigányok elvitték :S
2012. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát, de én nem megyjedek tőle, hanem undorodom...:S
2012. márc. 10. 16:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Én utálom az ékszereket. Szép lányon fölösleges, kevésbé szép lányon nevetséges. Ez mára csaknem undorrá fajult, de félni nem félek tőle. Attól viszont féltem idáig hogy ezzel a véleményemmel egyedül vagyok. :)
2012. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
kimondottam félni, én sem félek tőlük inkább az undor..
2012. márc. 16. 10:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele :) kb 4 éves korom óta minden ékszertől undorodom, még attól is, ha meglátom, vagy hozzá kell érnem. A suliban sokan kérdezték, hogy miért nem hordok ékszert, én mondtam, hogy fóbia, de senki nem hiszi el...szóval igen létezhet ilyen fóbia, bár még én se hallottam róla...és azthittem egyedül vagyok ezzel :D

13/L

2012. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát igen, én se nagyon merem mondani senkinek, mert kiröhögnének. én 16 vok. de amióta az eszemet tudom undorodom tőlük. haesetleg valakin van egy gyűrü, hozzá se merek érni az illetőhöz :S
2012. aug. 30. 21:00
 7/14 A kérdező kommentje:
ja és lány vok
2012. aug. 30. 21:00
 8/14 anonim válasza:
velem is ugyan ez van és nagyon szar kb strandra se szeretek járni mert minden emberen ékszer van.ha meg meg látom evés közben én is egyenesen rosszul leszek
2013. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Huh, a válaszokat elolvasva tökre megnyugodtam, mert velem is teljesen ez van. A bőrkarkötőket még elviselem, de a többitől undorodom én is.

Kimondottan ilyen nevű fóbiát én sem láttam, szerintem nincsen, de attól még ez tök ""normális"".

14/L

2017. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Velem is ugyan ez van

Undorodom tőlük

2019. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!