Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tinédzserként mindenki gondolk...

Tinédzserként mindenki gondolkozik ilyeneken?

Figyelt kérdés

Van, hogy elgondolkodom, hogy igazából semminek sincs értelme így emberi szemmel.

- Az ember létrejön, de minek? Mi értelme van ennek mondjuk a 3-al arrébb lévő galaxisnak szemszögéből? Mennyire nagyon vagyunk mégis mennyire kicsik.

- Vannak a fizika törvényei, de minek? Miért jöttek létre pont így?

- Néha ti is elgondolkodtok, hogy valamin felháborodtok, de logikailag végigvezetve nem tudtok igazat adni a felháborodásotoknak?

- Igazából Isten létezését konkrétan nem lehetett még eddig se megcáfolni, se igazolni. (Kérdezhetnénk, hogy melyik istenről beszélünk?)

- Az emberi test egy mérnöki csoda. Ahogy felépül mindenből és hasonlók...

- Az agy tudatos része és tudatalatti része folyamatosan egymás ellen dolgozik. "Jaj de tanulnom kéne, de az internet nem árt"

- Igazából azt se tudjuk meghatározni törvényszerűen, hogy mi a rossz és mi a jó. Mert mondjuk egy vallási fanatikus megöl valakit, mert azt hitte Isten beszélt hozzá és ezért lecsukják, az miért rossz? Az ő szemszögéből ez jó. (Ha értitek mire gondolok)

- Fölösleges felidegesítenem magam azon, ha valaki ordítozik velem. Minek? Ebből valószínűsítem, hogy azzal az emberrel nem szívesen szerzek barátságot. Most az, hogy az állati ösztöneim azt sugallják, hogy védjem meg a területem, az egy dolog, de az evolúciónk megváltozott.

- Miért élveznek a művészlelkek egy verset? Miért élvezzük, hogy ha egy metafórikus kapcsolatot felfedezünk? Miért jobb az, mintha egy egyszerű mondatban elmondják a lényeget? (Jobban megragad esetleg a memóriában? Erre ezt tartom lehetségesnek)

- Kinek higgyünk? Ha valaki tanácsot ad, az is benne van, hogy ő rossz tanácsot ad. Vagy esetleg nem azonos a világképünkkel.

- Ez a világkép dolog. Azt vettem észre, hogy amiknek tényeknek kéne lennie, azok is többnyire véleményen alapulnak.

- Igazából az emberek többsége nem gondolkozik, csak "automatán" elfogad dolgokat. Gondolok itt a hétköznapibbaktól elkezdve ("A reggeli a nap legfontosabb étkezése") a komolyabbakig (amit írnak az újságokban mindent, és most nem csak a propagandára gondolok).

- Inkább nagyképű lennék, minthogy nyámnyilának tűnjek. Ez mennyire igaz?


És hasonlók.

Igazából arra gondolok, hogy ti is szoktatok most/régen hasonló kérdéseket feltenni magatoknak és megválaszoljátok?


És kérem, az olyanokat, minthogy "Hülye gyerek, menj inkább tanulni" vagy az istenkáromlással vádolást hanyagoljuk.



2020. jan. 18. 20:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Itt-ott elég sután fogalmaztam, de remélem érthető.
2020. jan. 18. 20:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, de rájövök, hogy a létezésem szempontjából önmagamnak sokkal jelentősebb vagyok, mint egy galaxis.
2020. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én általában a szavak értelmén/értelmetlenségén szoktam gondolkozni. Pl.a macska miért pont macska lett és miért nem 4lábu szőrös valami(mármint a neve)
2020. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Érdemes ezeknek utánajárnod, mert jók a kérdések, de ha dolgoznod kell makd, akkor nem jut időd ilyesmire sajnos
2020. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük egymást, de az alapján amit írtál egy racionális, értelmes fiatalnak tűnsz. Ez szerintem teljesen normális. Tinédzserként ehhez hasonló kérdések foglalkoztattak engem és a barátaimat is.


Ezek egy jó részére választ kaphatsz, ha érdeklődsz a filozófia és az evolúció iránt.

2020. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Tinédzserként az ital, drogok, cigaretta, és a lányok jártak a fejemben. És az, hogyan legyen rá zsetonom.
2020. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg kerdest, tettel fel amire mind mind lehet válaszolni az emberiség mai ismeretével a témáról kapcsolatban


Igen tinedzserként eljut ide az ember, ezek a kérdések arra jók, hogy elindítanak benned egy folyamatot ami egy lendületben fog tartani


Ilyenkor kezd el az ember érdeklődni a spiritualitás, meditáció, buddhizmus, önismeret felé és rájön, hogy sehol nem tart az úton

2020. jan. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most 22 vagyok. Tiniként nem gondoltam erre de mióta egyetemre járok, azóta igen. A filozófia órák nagy hatással voltak rám.
2020. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felnőttként is.


Már amelyik nem egy birka.

2020. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!