Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem merek semmit egyedül...

Miért nem merek semmit egyedül csinálni? Pánik fog el ha vmit egyedül kell elintéznem.

Figyelt kérdés
19 éves léttemre, nem érzem elég önállónak magam. Ha egyedül kell elmennem pl a bankba, vagy a hivatalba, önkormányzathoz stb, akkor mindig elfog a pánik. Minden ilyen komolyan dolog elintézésétől félek ha egyedül kell csinálnom...Biztonság érzetet ad ha anyum is ott van velem, pedig 19 évesen sztem már kicsit önállóbnak kellene lennem. Nem tudom mitől lehet ez, nem sok önbizalmam van, és mindig félek hogy elszúrok vmit, vagy hogy félreértelmezem amit az emberek mondanak nekem.
2010. júl. 22. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokáig én is ilyen voltam, de miután meghalt anyum (15 voltam), apám nem jött el velem szinte sehova, ezért kénytelen voltam egyedül intézni a dolgokat. Név változásom is volt, egyedül mentem személyit, lakcímkártyát, TB kártyát, adó kártyát ccsináltatni, bankban is elintézni, hogy új nevem van, stb.

Nehezen álltam át, féltem, néha leizzadtam, nehogy valamit elrontsak, de most már egész jól megy. :) Gyakorlásképp menj egyedül ilyen helyekre, egy idő után megszokod. :)

20/L

2010. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sokszor megyek ilyen helyekre egyedül de valahogy nem tudok hozzászokni...

Irigylem az egyik barátomat, ő nagyon fiatal kora óta egyedül intéz minden ilyen dolgot, semmi idegességet nem veszek észre rajta ilyenkor. Annyira természetesnek veszi, olyan jó neki :(

2010. júl. 22. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
amig nem voltam egyedul sehol mindig azt gondoltam h "Jesszus!ha egyedul kellene einteznem valamit nekem biztos nem menne" emlekszem mikor a liceumba volt az iratkozasom a testveremmel mentem be a titkarsagra ugy feltem aztan a titkarno kinevetett es jol megszegyenitett haaat....azota se kellett velem jojjon senki sehova:)) es ahogy az elso dolgot elinteztem sikeresen rajottem h nem is olyan nagy ugy, ma mar egyedul intezek mindent es meg elvezem is ez egyfajta kihivas szamomra es olyan boldog vagyok ha sikerul:) kis onbizalom es mindenkinek megy ez
2010. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy bele lehet jönni hogy észre sem veszed, csak gyakorolni kell.
2010. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán mindent elintéztek helyetted, és azért nem tudtál felnőni. De az is lehet, hogy "gyártási hiba". :)) De a gyakorlás, ahogy írta más is, az mindent megold. Meg a kényszer.(erről is írt vlaki) Nézd meg, használhatsz-e ebből valamit: [link]
2010. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az hogy nem intéztek mindent helyettem, magamnak csinálom egy ideje, mégis mindig ideges vagyok. Sztem "gyártás hiba", nem pedig a szülő hibája...
2010. júl. 22. 23:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, hogy érted hogy kinevetett és megszégyenített? Ez nem volt vmi szép tőle :S Mi volt a konkrét szitu?
2010. júl. 22. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!