Riskusz kérdése:

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Engem mindig is érdekelt a biológia és az orvoslás, az hogy segíthessek más embereken. Ezért is döntöttem úgy a középiskola elején hogy orvos szeretnék lenni. Elsőre nem vettek fel orvosira, ezért elmentem dolgozni. Egy évig voltam mentőápoló. Ugyan voltak negatív élmények de szerettem csinálni és jó érzés volt segíteni másokon. Aztán felvettel orvosira és most másodéves vagyok. Itt van a vizsgaidőszak és nem megy egyszerűen. Ilyenkor néha arra gondolok hogy nem előrefelé tartok mert azelőtt konkrétan segítettem másoknak, most meg nincs más csak tanulás, tanulás és tanulás. Persze tudom hogy ez ilyen és még mindig szeretnék orvos lenni, de nehéz hogy most néha feleslegesnek tűnő dolgokat kell megtanulni. Szerintetek normális ha néha ezt érzem?

2020. jan. 26. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Tisztellek a kitartásodért és én mint senki azt tanácsolom, hogy csak a célra koncentrálj és találd meg az élvezetet a megvalósításban. Akkor nem érzed majd nehéznek ;)
2020. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Tanulni mindig nehéz volt és az is marad. Különösen az orvosi ilyen. A fiatalságod jelentős része a tanulással fog eltelni, de ha végzel, akkor is állandóan tanulnod kell. Ez van. Ez egy ilyen hivatás. Kitartás.
2020. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem normális mert téveszméid vannak a szakmáról. Semmi nem felesleges benne! Először és mindent el kell tudod helyezni egy keretbe össze kell tudnod kapcsolni a különböző részeket És ha gondolkodás adat kell formánod hogy így álljon rá a tananyagra. Segíteni fogsz tudni majd másokon De úgy nem fogsz tudni rengeteg emberen segíteni hogy csak egy részét tudod a tananyag nak mert jönni fog olyan aki a másik részét be fog bele tartozni. Lehet hogy nem sokan lehet hogy nem gyakran de jönni fognak.
2020. jan. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hogy mi felesleges vagy mi nem azt én nem tudom de vannak dolgok amik feleslegesnek tűnek mert találkoztam olyan orvosokkal akik adott esetben nem tudnak minden tananyagot amit nekünk meg kell tanulni. Ettől függetlenül lehet hogy nem feleslegesek. Amit elvárnak tőlem az egyetemen hogy megtanuljam azt igyekszem a legjobb tudásom szerint megtanulni alaposan.

A kérdés inkább arra vonatkozott ami tudom nem egyértelmű és ezért elnézést kérek, hogy normális-e ha hiányzik a mentősködés és normális-e ha hiányzik hogy most nem segíthetek másokon?

2020. febr. 1. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!