Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha lelkiismeretes, kitűnő...

Ha lelkiismeretes, kitűnő tanulóból meg sportolóból pár hónap alatt szinte egy lelki roncs lettem, az miért van? 17/l

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: erős gimibe járok és versenyszerűen sportolok, és valahogy eddig mindkettőt bírtam, kitűnő voltam, és az edzéseket is komolyan vettem. Még most ősszel is, minden szuper volt, ment a tanulás, odafigyeltem arra is hogy, egészségesen étkezzek, sokat lógtam a barátaimmal, vidám voltam többnyire.

Most pedig: rengeteget szenvedek ha bele kell kezdenem bármibe, ami nem kanapén döglés és sorozatnézés, minden olyan nehéznek tűnik, és olyan lusta vagyok. Nincs kedvem az emberekhez se annyira. Hízásnak indultam, mert minden apró, rossz érzésre is az a reakcióm hogy eszek, és nagyon sokat eszek, főleg cukros meg zsíros dolgokat... És sok minden szorongást okoz. És nagyon szeretném ezt az egészet leküzdeni, de olyan reménytelennek tűnik... A nagy, világmegvátó gondolatok megvannak, csak amikor cselekedni kellene, akkor ahh lesz.rom. És ez az egész már hónapok óta tart, nagyon lassan, de egyre csak rosszabb lett.

Ha valakinek van tapasztalata ilyesmiben, segítsen, mi lehet ez? Enyhe depresszió? Vagy csak kamaszkori lustaság? Vagy hozzászoktam, hogy eddig sose kellett nagyon megerőltetnem magam ahhoz, hogy suliban, sportban a legjobbak közt legyek, most meg, hogy keményebbek lettek a suli meg főleg az edzőm elvárásai, most derül ki, hogy egy elkényelmesedett, kemény munkára képtelen szerencsétlenség vagyok, vagy mi??

Most úgy mégis mit higgyek magamról?

(amúgy tizedikes vagyok)



2020. febr. 23. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogyan vetted észre, hogy ilyen lettél? Mik voltak az első jelek? Fokozatosan, vagy hirtelen jött a változás?

Pihenni szoktál?

2020. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon lassan, fokozatosan lettem ilyen. Sok időbe telt, mire szépen, egyesével, elengedtem a dolgokat. (Az egészséges étkezést. Az edzést, hogy “én már abba akarom hagyni a röpit”. A tanulást. Azt, hogy úgy tegyek a barátaim előtt, mintha minden rendben lenne.)

Eleinte arra fogtam, hogy nem alszok eleget, csak aztán rájöttem, hogy ez nem kifogás, mert a korosztályomban kb senki sem alszik eleget aztán mégse ilyen mindenki. Szoktam amúgy pihenni délután, néha alszok is úgy 20 percet.

2020. febr. 23. 20:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első jel meg az volt szerintem, hogy az evés ilyen pótcselekvés lett nálam, a többi probléma mind sokkal később kezdődött.
2020. febr. 23. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:

És nem ért semmilyen csalódás, sokk?

Enni miért kezdtél el ilyen "mérgező" dolgokat? Értem, hogy pótcslekevés, de mihez vagy mi helyett?

Mennyit szoktál sorozatot nézni?

Hogy érted, hogy nincs kedved másokhoz?

És milyen világmegváltó gondolataid vannak, amik elúsznak?

2020. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem történt semmi.

Azért, mert elegem lett abból hogy ellenálljak nekik.

Ahelyett eszek, hogy szembe kelljen néznem a kis problémáimmal vagy azokkal a dolgokkal, amikhez nincs kedvem, vagy ezzel próbálom nyugtatni magam ha feszült vagyok, vagy ilyesmi, de néha csak unalomból.

Sorozatot hétköznap 1,5 órát kb. hétvégén meg mondjuk 3-at 4-et egy nap.

Úgy, hogy pl rosszabb napokon nincs nagyon kedvem csatlakozni a barátaimhoz szünetben, de amúgy nem lettem antiszoc vagy ilyesmi, csak a régebbi énemhez viszonyítva kevésbé foglalkozom velük.

Oh, azt csak úgy költői túlzással mondtam. :) Ilyen magamra vonatkozó dolgok pl “na akkor én mostantól időben lefekszem aludni minden nap” vagy “óráról órára fogok tanulni hogy ne dolgozat előttre gyűljön minden” vagy “le fogom fogom fogyni azt 3-4 kilót amit felszedtem nyár óta, és holnaptól kezdem az odafigyelést rá” meg “keresek egy angoltanárt és tavasszal leteszem a nyelvvizsgát” meg ilyenek.

2020. febr. 23. 23:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Enyhe depresszíora utalo jelek,plusz monoton eleted van,új impilzisokra lenne szükseged!

Unalmas az életed!!!!

Pszichológus ezen nem tud segiteni,potyara mennél el hozzá!

Próbálj ki új dolgokat,ismerkedj!

Amúgy sok aktivan sportoló válik depressziossá!

Kicsot állj le a sporttal,lehet túlzasba vitted!

Élj 1picit,új dolgok,esetleg 1szerelem...

2020. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Javítás-impulzusok
2020. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudnék javasolni egy kiadós szeretkezést ami tutira fel fog tölteni életkedvvel. :D Tapasztalat. ;)


De ha mégsem akkor javaslom a pinterest képeket és a youtube videókat érdekességekről és különlegességekről. Illetve állíthatsz fel bűntető szabályrendszert is magadnak. Ha valamit teszel akkor bűnti. Mondjuk 20 fekvőtámasz. Én pl régen úgy futottam egy órát hogy az volt a szabály, ha az egy óra letelte előtt nézem meg a hátralevő időt akkor plusz 20 perc bűntetés.


Mindezek mellett vizsgáld meg alvási körülményeidet és vitaminbeviteled. E kettő katasztrofálisan tud kihatni a napjaidra. Cseréld le a matracod. Jysk akcióban féláron lehet venni 100 ezres martacokat amin jól fogsz aludni. Ha kipihent vagy kedved is van.


Vitamin és ásványianyaghiány is okozhatja az állapotod. Pl D vitamin vas magnézium hiánya stb. Szedj ilyesmiket!


Kajálás helyett igyál sok tejet vagy tej alapú fehérjeturmixokat. Azok édesek és eltelítenek de nem hízlalnak.

32F

2020. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahhj én is pont így vagyok, csak már az egyetemen... Segíteni nem tudok úgy igazán, de tudd, hogy nem vagy egyedül
2020. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!