Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom normálisan...

Miért nem tudom normálisan kifejezni magam?

Figyelt kérdés

Szóban viszonylag nehezen megy a kommunikáció, ha pl. hozzámszól valaki, sokszor hirtelen nem is tudom, hogy hogy kéne rá reagálni. (Ez írásban is megvan, mindig sokat gondolkozom mielőtt válaszolnék, csak ott nem feltűnő.) Ha meg valakivel esetleg beszélgetek, sokszor akkor is belezavarodok a mondataimba, nem találom a megfelelő szavakat, valahogyan nem tudom megfelelően kifejezni amit mondani szeretnék.

Ez a probléma valamikor írásban is megvan. Ha tényekről kell írnom, akkor azt meg tudom fogalmazni normális mondatokban, pl. egy töri esszé írása nem okoz gondot, amennyiben tudom az anyagot. Viszont ha magamtól kell valamit írnom, az már nagyon nehezen megy, pl. angolból kell néha olyan tételeket írni, ahol a saját gondolataimat kell leírnom, pl. álom utazás, kedvenc film stb. és ezek már gondot okoznak. (De itt sem az angollal volt a baj, hanem azzal, hogy magyarul sem tudtam leírni, amit szerettem volna.)

Ezt hogy tudnám fejleszteni? Mert nagyon zavaró :(



2020. márc. 11. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Például mit nem tudtál leírni jól?

Mondjuk felteszem neked kérdésként, hogy mi az álom utazásod? Miből gondolod, hogy nem tudsz erre normálisan válaszolni? Megtennéd, hogy megpróbálod?

2020. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát valahogy nem tudok róla eleget írni.

Ott az lett volna a válaszom, hogy Izland, de nem igazán tudom megindokolni, hogy miért egyszerűen csak tetszik a hely, videók alapján hangulatosnak tűnik. De ennél többet nem tudok róla mondani, viszont ez nagyon kevés... De egyszerűen nem tudom megfogalmazni, hogy mi fogott meg benne, miert pont az lenne az álom úticélom.

2020. márc. 12. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
És miért gondolod, hogy kell? Tudom eröltetik, de kitalálhatsz dolgokat. Hogy ha már megnézted, hogy milyen szép, akkor milyen a kaja, pia bármi.
2020. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor mondták már a tanárok, hogy túl keveset írok ilyenkor, illetve felésnél is rendszerint megkapom, hogy mindent harapófogóval kell kihúzni belőlem. Mindenki más tud annyit írni vagy beszélni egy adott témáról, hogy nincs ebből probléma, ezért gondolom, hogy ez így nem jó.

És tudom, hogy ilyen témáknál feleléskor bármit mondhatnék, de akkor meg leblokkolok, és kitalálni sem tudok semmit.

2020. márc. 13. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, mi lesz ma az ebéd?
2020. márc. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy miért baj, ha valami rossz?


Más meg nem kap levegőt.

2020. márc. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De én nem gonoszságból írtam, hogy más meg nem kap levegőt, csak nem értem, hogy miért baj, ha valami nem megy,


Amúgy a régi havernőm mondta, hogy ha nem megy, ne erőltessem és azóta is így élek, amúgy sem tudod kiszakítani a személyiséged a testedből, ez már így marad.


Kovácsolj előnyt belőle, mondjuk ez hülyeség, de én egész életemben hülyeséget írtam és mondtam, a mások bosszantása az életcélom.

Kérsz vírust?

2020. márc. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rájöttem, hogy tök hülyeség agyalni bármin, mert feltesznek egy kérdést, mint ahogy te is tetted és jön rá valami válasz és le is vagy tudva, de gyakorlatilag semmi sem változik.

Figyeld meg, hogy két hét múlva is ugyanez lesz, meg évek múlva is és csak telik az idő.


Meg ha belegondolsz van egy örök mondat.

Elmúlik.

Ebben az egy mondatban benne van minden.

Na agyalsz még vagy kiküldjek rohamlélekvérebet?

2020. márc. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De most biztos bolondnak nézel, ugye?
2020. márc. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy én sosem olvasom el a hosszabb szövegeket itt a kérdés után, így nem tudom mit írtál, csak a kérdést látom.


Holnap délben mond ki hangosan, hogy Guranga!

2020. márc. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!