Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az terjedt el a köztudat...

Miért az terjedt el a köztudatban, hogy a nők képtelenek normálisan kifejezni magukat?

Figyelt kérdés

Annyi vicceskedő közhely témázik ezen, mint pl


[link]


A kérdés összetett: Igaz ez? Ha igen, miért? A nők tán szeretik a félreértéseket? Továbbá értetlenül állok az előtt, hogy mindez miért volna vicces?

Picit a nőkre nézve eléggé dehonesztáló.

Én sosem így éltem, férfi vagyok és a nők verbális kommunikációját mindig szó szerint kezeltem. Ha ő mást érez, mint amit mond, az a ő baja és neki kell viselnie az esetleges következményeket. Bár nekem szerencsére minden kapcsolatomban nem volt gond az egyenes beszéddel se pro se kontra.


2013. ápr. 12. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
A nőknek általában nagyobb a szájuk, ha nem a célszeméllyel beszélnek. Ezt nőként mondom, minden rosszindulat nélkül. Elég soknak nem kenyere az egyenes beszéd, csak fontolgatja, hogy majd megmondja, de mire odakerül a sor finomkodik és nem úgy adja elő,hogy abból a tényleges lényeg szűrődjön ki. Nem mondanám ezt hibának, de tényleg így van.
2013. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
ugyanmár...ha meg az arcukba kapják az egyértelműt meg va nnak sértve.egyébként a nők kommunikációs képessége messze meghaladja a férfiakét.sőt ők általában hallgatnak mint a sült hal:)
2013. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az ehhez hasonló irományok inkább viccesek/ironikusak akarnak lenni, mintegy görbe tükröt tartva elénk (az önirónia becses tulajdonság).

Nem kell ezt szó szerint magára venni senkinek :) Akire meg teljesen igaz, és sértőnek találja emiatt, hát istenem, így járt :)

Én pl. abszolút nyugodt, hiszti-mentes, egyenes embernek (nőnek) tartom magam, mégis előfordul, hogy így beszélek, és gyanítom, hogy ez sokakkal előfordul rosszabb napjaikon.

2013. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Jesszusom, ez csak humor! Miért kell mindig mindent komolyan venni?
2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A probléma megoldása a férfiak és nők agyának különbözőségében van:

http://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM

2013. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó... :D
2013. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nőknek jobbak a kommunikációs képességeik. Ez csak egy buta sztereotípia.
2013. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!