Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha semmi értelme...

Mit tegyek, ha semmi értelme nincs az életemnek? 18/F

Figyelt kérdés
Nincs értelme az életemnek, egy két lábon járó szerencsétlenség vagyok. Semmihez sem értek, semmiben sem vagyok tehetséges. Emellett iszonyúan lusta is vagyok, a suliban is folyamatosan romlik a teljesítményem. Számtalanszor próbáltam már változtatni rajta, de annyira egy szerencsétlen csődtömeg vagyok, hogy még ebben sem sikerült semmi eredményt elérni. A lányokkal kapcsolatban még talán egy 5 éves is messzebb jutott nálam. Soha nem voltam még lánnyal, eddig háromszor próbálkoztam, mondanom sem kéne, egyszer sem jártam sikerrel. Ráadásul eléggé önbizalomhiányos is vagyok és valahogy nehezen sikerül ismerkedem. Főleg lányokkal, ha valahogy mégis alakulna a dolog, akkor képes vagyok mindig túl sokáig szerencsétlenkedni az ügyben és a lány a végére megunja az egészet és otthagy. Vannak barátaim, de valahogy az utóbbi időben semmit sincs kedvem csinálni. Hiába hívnak, hjgy menjek bulizni vagy valamilyen programra, soha nincs semmihez sem kedvem. Ha mégis elmegyek általában alig várom, hogy vége legyen, pedig nem vagyok annyira társaságkerülő. Az osztályomban elég népszerű vagyok. A suliban mindig megpróbálok vidám lenni, mindenkivel kedves lenni. Nem akarom, hogy mások lássák mekkora roncs vagyok belül. A barátaimnak is csak nagyon ritkán nyílok meg igazán. Igazából olyan mintha egy szerepet játszanék és csak akkor lehetek teljesen önmagam amikor egyedül vagyok. Ezért az utóbbi időben elég sokat voltam egyedül magányosan. Nem vagyok sportos se és egyszerűen képtelen vagyok tartósan edzeni. Nem értem semmi fontosat az életben és úgy gondolom, nem is fogok. Ha továbbra is így folytatódik ez, akkor búcsút mondhatok az egyetemnek és azzal az álmaimnak is. Az egész életem teljesen monoton és értelmetlen. Mindig csak azon gondolkozom, hogy más emberek olyan boldognak látszanak, mozgalmas életük van, én meg csak vagyok és kb semmit sem csinálok. Teljesen felesleges, hogy egyáltalán itt vagyok. Őszintén, fogalmam sincs miért írom ki ezt a kérdést. Nem fogok rá olyan választ kapni, ami megoldja a helyzetet, azt csak én tudnám, de nem hiszem, hogy képes vagyok rá. Talán egy ideig kicsit jobban érzem magam, ha ezt leírom, többet nem hiszem, hogy segít.

2020. márc. 19. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ez van. Több mint 7 milliárdan vagyunk a Földön, személyek már nem számítanak. Ha éled az életed, azt csak magad miatt teszed.
2020. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Írtad, hogy vannak álmaid. Akkor szedd össze magad és csináld.
2020. márc. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Menj el most önkéntesnek, és máris van értelme az életednek.
2020. márc. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az életedet értelmét önmagadban KELL MEGTALÁLNOD! A lustaság NEM ERÉNY! BŰN!!! Ezen a tulajdonságodon csak TE tudsz változtatni. Nézz magadba! Mi az, ami az érdeklődésedet felkelti? A külsődet is meg tudod változtatni. Az öltözködésedet, az ízlésedet, a viselkedésedet. Ha a környezetedre barátságosan tekintesz, mosolyogsz, mindenki másképpen fog rád reagálni. Legyél ápolt, tiszta! Ne hanyagold el magad! Legyen több önbizalmad!
2020. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szeretethiányod van. Nem adsz, és nem kapsz szeretetet. Ezen változtass!
2020. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, mások olyan boldognak tűnnek, és olyan mozgalmas az életük... Nem gondolsz arra, hogy ők is csak szerepet játszanak? Nekem anno fél évig volt ilyen hangulatom... Aztán elkezdtem foglalkozni önmagammal, nem szerepeket játszani, nem más kedvéért tenni a szépet, hanem azt csinálni, ami érdekel, olyannak lenni, amilyennek lenni szeretnék... Mert végül úgyis csak te maradsz magadnak, és egy ilyen helyzetből csak egyedül tudsz kijönni. Ne arra alapozd az életed, hogy mit várnak tőled, fogadd el a tulajdonságaidat... És olyan célokat tűzz ki, amik téged motiválnak. Ja, és még valami: szabadulj meg az olyan emberektől, akik visszafognak... Ha nincsenek hobbijaid, keress magadnak, és ha olyan tulajdonságaid vannak, amik neked magadnak sem tetszenek, akkor azokon változtass... Nem tudom, segítettem-e, remélem igen. Nekem sikerült, bár fél évbe telt, és egy kéztörésbe. 15/l
2020. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem írtam neked korábban de nem válaszoltál. Esetleg ha hajlandó lennél beszélgetni, könnyebb lenne segíteni.
2020. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, pontosan mikor is írtál nekem?
2020. márc. 27. 22:52
 9/10 anonim ***** válasza:

A jó fene tudja. De az ilyesmikre általában nem jön válasz. :D


Amúgy van valami amiben jó vagy? Vannak barátaid?

2020. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok jó semmiben, barátaim vannak azért.
2020. márc. 29. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!