Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs semmi értelme az életemn...

Nincs semmi értelme az életemnek, nincs semmi motivációk a jövőre nézve, ti mit tennétek a helyemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy 20éves lány vagyok, akinek semmi sem úgy jön össze az életében ahogy akarja... Sokszor megfordult már a fejemben az, hogy öngyilkos leszek, mert tényleg nem látok semmit kiutat a jövőre nézve. A családommal már régen nem olyan a kapcsolatom amilyennek lennie kell hogy legyen. Értsétek úgy, főzök itthon , mosogatok, takarítok , mosok, bevásárolok, de még egy köszönömöt sem kapok érte,de még nem.is köszönnek nekem , ha hazaérnek, sőt , olyan , mintha egyedül lennék ebben a házban. Nem tudom, mi történhetett, hiszem régen annyira jól megvoltunk. Van egy testvérem, ő lassan dolgozik de még egy meleg szendvicset sem kepes magának megcsinálni. A szüleim fizettek neki a jogsit és kapott autót is ..de sehova sem megy, ettől függetlenül dédelgetik...velem még szóba sem állnak. A szülinapom és a névnapom ilyen ünnepekkor csak én gondolok a másikra ,de már meguntam mert sosem kapok viszonzást. A barataimmal megszakadt a kapcsolat, pár csak akkor keres , ha unatkozik. Egyedül győztem le a depressziót, egyedül fordultam orvoshoz. Egyedül győztem le a bulimiát és az anorexiát. A gimis éveim alatt volt egy barátom aki vert, lopott tolem,ismet depressziós lettem , és nehezen de elengedtem. Ezalatt elhanyagoltam a tanulást, nem tudom miben vagyok jó, nincs jövőképem. Jelentkeztem egy OKJ képzésre, ahol problémás emberekkel kell foglalkozni. Azt hittem, majd mások problémái elfeledtetik az enyémet, de nem. Lassan végzek de gyűlölöm...aludni nincs időm, egyre nyomottabb vagyok, sokat ingázok. Utálom. Van egy barátom akit nagyon szeretek és mindenben támogat. De nem tudom mi az életem értelme , hogy mit tanuljak..egyetemre nem mehetek és a tanulástól is elment a kedvem. Nem érdekel semmi. Szakítani akarok vele, hiába imádom, mert nem akarok hogy ilyen barátnője legyen mint én vagyok. Jobbat kívánok neki. Még egyenlőre nem mondtam ki neki ezt..de teljesen kilátástalan minden.sokat dohányzom és iszok ha rossz kedvem van ,vagy ha depressziós vagyok. . Tudom....most ismét egy hülye aki idjott panaszkodni...mit tegyek ? Valaki segítsen !!!
2018. jan. 31. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak az embernek mélypontok az életben. Ebből mindenkinek magának kell kimászni(ha tud). A legtöbbünknek sikerül, hiszen a küzdelem erősíti az akaratot. Ha a családod nem támogat akkor egyetemre ne is gondolj mert ellenszélbe úgyse menne. Inkább dolgozni kellene, de ha már elkezdted az OKJ- s sulit szerintem ne hagyd abba. Valami hasznát egészen biztos venni fogod. Ha lesz kereseted elköltözhetsz otthonról és megteremtheted a saját önálló életed. Közben meg lehetne kérdezni Apát, Anyát, hogy miért van ez a megkülönböztetés a tesód és te közted. Ha az italhoz nyúlsz nagyon rosszúl teszed mert semmit nem old meg, viszont ha rászoksz azzal csak a bajok szaporodnak. Ne mondd, hogy nem szoksz rá, sokan kezdték így aztán az elvonón kötöttek ki. Nem tudhatod melyik pohár után nem tudod letenni! Ember küzdj és bízva bízzál! 20 évesen nem elkeseredni kell hanem azt nézni hogyan tudsz a társadalom hasznos tagjává válni. Így találhatod meg az életed értelmét. Na meg úgy ha férjhez mész és lesz gyereked. Nem mindenki ad nekem igazat de öreg fejjel mondom, elhiheted, hogy egy nő életében a természet legszebb ajándéka ha gyereke születik. Az én szakmámat is szokták hívatásnak nevezni, elég elkötelezett is voltam egész életemben, most viszont azt látom,magam körül, hogy bizony akiknek nincs családja sokkal kevesebb boldogságban van részük
2018. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Most tényleg eléggé rossz a helyzeted, de az élet hullàmvölgyekből és hullámhegyekből áll. Most te éppen a hullámvölgynek is a legalján vagy, de ha őszintén szeret a barátod, akkor segít kilábalni a helyzetből.

Ilyenkor tényleg könnyebb lenne feladni az életet, elhiszem, de gondolj arra, hogy enné már csak jobb lehet a későbbiekben.

A piálást és a cigizést mellőzd és próbálj meg leszokni. Te is tudod, hogy ettől csak romlik a helyzet.

A családoddal pedig kezdj el beszélgetni, adj nekik esélyt, mivel a barátokat le lehet "váltani", de a családodat nem válogathatod meg. Próbáljatok minél több időt együtt tölteni.

Kitartás!!

2018. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia


Altalabn nem a szokasom ideirni de most megteszem


Csak hogy aterezd mas problemajat anyam es apam nem rég elhunyt jelenleg most nem dolgozom anyagiakrol nem is beszelek nincs parkapcsolatom, jogsit elbuktam,elvegeztem egy okj aminek neha ugy erzem hogy ertelme nem volt, igyekszem valahogy rendbe szedni az eletem... Az alkohol pedig egy nagyon csalfa atok egyszer kell belezuhanni a gödörbe és onnan ah életbe nem josz ki végül már lassan magad is feladod es az örökké valosag nyugalmaval vetetsz véget mindennek depressziós allapot nem vicc ha arra iszol annak nen lesz jo vége hidd el nekem

2018. febr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!