Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érti meg a barátnőm,...

Miért nem érti meg a barátnőm, hogy én nem félek se a virustól, se a haláltól, sőt inkább vágyom a dicső halálra?

Figyelt kérdés

Szerinte borzalmasan gondolkodom. Én szerintem nem.

Egész gyerekkorom óta érdekelnek a harcmüvészetek, a történelem és maguk a fegyverek is. Gyönyörüek, ahogyan megvannak tervezve egyes darabok.


Nincs gyilkolási vágyam vagy miegyéb, nem vagyok egy olyan aki ártatlanokat bármikor is bántana, de egy párbajban szivesen részt vennék.


Szerintem az volt az igazi világ, amikor két férfi még kiállt egymással szemben, ha egy hölgy kegye volt a tét, vagy éppen a fentmaradást kellett küzdeni.


Olvastam egy történetet egy katonáról, akit ebolával fertőzött késsel karcoltak meg a dzsungelben, amikor drogbárokat üldözött a csapatával. Meg is halt.

Szerintem ez hősi, értelmes halál.


Most nemrég egy pap meghalt Olaszországban, aki szolgálta a hiveket, kijárt hozzájuk maszk és minden nélkül. Az ilyet tisztelem, azokat a hamis papokat akik most a vagyonukat és életüket féltve bazárják a kapukat, gyülölöm.


Régen is voltak virusok, de mégis volt aki segitett a betegeken az életét kockáztatva, volt aki tömegsirokat ásott.

Az életünk része, meghalunk egyszer mindenképp, a testünk nem a miénk szerintem.

De nem mindegy hogyan.


Én nem féltem az életemet, sose menekülnék. Ha jön a halál, én büszkén fogom várni.



2020. márc. 28. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Nekem is volt olyan korszakom (~14 év körül) amikor hősi halott akartam lenni... Pályaválasztás. Ami rossz, hogy már a XX. századtól gyakori az olyan az ellenség, hogy nem látod. A hősi halálnál az ellenféllel szemben áll harcos-harcossal, egymással harcolnak. Ez már elég régóta nem így megy, sajnos.

De valamit a heroizmusból át kell menekíteni az érett felnőttkorba, és tudni kell, hogyan váljon az ember heroikussá. Nézd, milyen szép vers:


Radnóti Miklós: GYEREKKOR


Már mozdulatlanul lapult az indián,

de izgalom szaladt még sziszegve fönt a fán

s a szél forgatta még a puskaporszagot.

Egy megrémült levélen két vércsöpp csillogott,

s a törzsön szédelegve tornázott egy bogár.

Rézbőrü volt az alkony. És hősi a halál.


1944

2020. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, sajnos ez már nem realitás számomra sem.

Szép vers, átérezni a harc előtti feszültség, fojtott izgalom és félelem érzésenek keverékét.

2020. márc. 28. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

-igen, nagyon szép. És hát szegény Radnóti megtalálta a heroikus utat. A halála után megtalálták zsebében a noteszt ("Bori notesz"), melybe gyönyörű verseit írta, sárban-vérben. háborúban, táborban gyönyörű, ihletett verseket írt. Máshogy tudunk ma már hősiesen küzdeni az ellenség ellen.

[link]

2020. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, Radnótit kevesen értik ma már sajnos úgy, ahogyan érteni lehetne.

Amikor olvasom, a háború árnyoldala tör elő, az az életerő mely mindennek mozgatója, megszünik létezni, mégis erősen kapaszkodik belé, ha csak emlékébe is

Kevesen irták ezt le igy, ily mélyen, hogy a lélek mit vesztett el.


Ebben látom a hősiességet, felvenni a harcot a rosszal bármi áron. Nem menekülnék el gyáván, az életemet féltve.

Van egy ennél fontosabb dolog, az élet maga, mely olykor, hogy folytatni tudja útját, vért kiván.

Ha nem lettek volna emberek, kik kiállnak egymással szemben, ha nem lett volna, ki kis csapatban a nagynak ellenáll, nem tudom mily, sötét világot élnénk.


Köszönöm a verseket.

2020. márc. 28. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Radnóti halálában semmi heroikus nem volt. Lelőtték hitványul.


Amúgy meg én holnap is fel akarok kelni és találkozni a szeretteimmel és használni a dolgaimat. Ezek szerint te semmihez nem kötődsz. Próbáld ki a halálfélelmet és rájössz hogy igen is félsz a haláltól csak most gondolod másképp mert tudatlan vagy.


Szerintem az ejtőernyőzés ami nem bekötött ugrás az elég félelmetes elsőre. Ugorj műszerrel és hagyd hogy az nyisson neked a minimum magasságon. Aztán bízz benne hogy működik az a szar. Szerintem közben gondolni fogsz a halálra de az nem olyan lesz mint amikor otthon a fotelben gondolkodsz el rajta...

2020. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom hősi halálnak azt, hogy egyedül meghalsz egy katonaágyon mindeközben egy cső van lenyomva a torkodon és hason fekszel, mert nem kapsz levegőt a tüdődben kialakult gyennyes csomóktól.
2020. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy hősiesen meghalj, hősként is kéne élni, de kicsi az esély, hogy olyant tudj tenni, ami után sokáig visszaemlékeznek rád jó értelemben. Nekem az utolsó ilyen ember az a tornatanár volt, aki a veronai buszbalesetnél segített a diákoknak.
2020. okt. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!