Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem félek a haláltól és az...

Ha nem félek a haláltól és az életem semmit nem ér hol tudnék most legalább önkénteskedni?

Figyelt kérdés

Úgy érzek, mint ez a lány: [link]


Csak itthon nem engedélyezik a halált. Be akartam menni a pszichiátriára, hogy legalább emberek között legyek, egy kicsit jobban legyek és tudjam húzni az igát pár hónapig, 1-2 évig, amíg újra teljesen ki nem készülök.


De a koronavírus miatt most semmit nem lehet. Munkám sincs, mert miért is lenne, nem is én lennék, ha Murphy törvénye nem érvényesülne rám többszörösen az életem minden területén.


Arra gondoltam megtréfálom a halált. És közben valami jót is teszek.


Hol lehetne önkénteskedni, ahol most ezekben a válságos időkben szükség van emberre? Nekem még védőfelszerelés sem kell, gyere koronavírus, nem félek tőled.


Azt hiszem ezt hívják win-win szituációnak az önfejlesztő könyvekben. Semmilyen tekintetben nem veszíthetek, mert ha megkapom a fertőzést és belehalok, akkor elnyertem azt, amire régóta vágyom.


Ha nem kapom meg vagy enyhe lefolyással végigmegy rajtam, akkor legalább segítettem másokon, akik szeretnek élni. Az én életem úgysem fog változni, de legalább olyanoké igen, akik szeretnek élni.



2020. márc. 25. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ha önkénteskedsz és nem védekezel akkor hogy akadályozod meg, hogy megfertőzz másokat?
2020. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Az egy dolog, hogy te meg akarsz halni, de másokat azért ne akarj magaddal vinni. Amúgy jó eséllyel pont te nem fogsz belehalni, éppen mert annyira akarod.
2020. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az elozoek irtak. A lenyeget nem latod, pedig mar elegge rongyosra ismeteltek. Te sem kaphatod el, csak szigoru vedintezkedesek mellett. Nem attol kell felni, hogy XY beteg lesz, hanem hogy helybol negy embert fertoz meg, tobbszazza, ezerre dagad csak az XY-tol eredo fertozesek szama, es ebben mar lesz halal, orvosi ellatas hianyaban egyre tobb, es sok munkabol kieso ember, koztuk a tuzolto, mondjuk.

Szerintem te nem vagy alkalmas onkentes munkara. Ez nem jo motivacio igy.

Viszont interneten keresztul foglalkozhatnal maganyos emberekkel, ha beszelnel, chatelnel veluk, es ha valodi az a szandekod, hogy segits, nemcsak oncelu, meghallgatod oket.

2020. márc. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bárki rám írhat, sokakkal ellentétben én mindig szoktam válaszolni is. Úgy veszem észre ilyesmire nincs szükségük az embereknek.
2020. márc. 26. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!