Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segíthet a káoszban ha összeír...

Segíthet a káoszban ha összeírok mindent?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok és kicsit úgy érzem, nem rendezett az életem. Boldog vagyok, nem erről van szó, csak egy kicsit káoszt érzek magamban. Sok mindent szeretnék vannak vágyaim, de nem tudom mihez kezdjek hozzá először, mit, hogy csináljak. Vannak dolgok amiről nem tudom eldönteni, hogy akarom-e vagy sem. Aztán vannak dolgok, amiket halasztgatok, de szeretném megcsinálni, pl. lakásfelújítás, egy takaros kis otthon megvalósítása, ahol nyugodtan élhetek. Szóval ilyesmik. Arra gondoltam elkezdek egy listát vezetni, leírni, hogy miket is szeretnék az életemben, hátha így nem kapkodnék ebbe is abba is bele, mert így sosem teljesulnek csak félbehagyok mindent mert túl sok egyszerre.

Segíthet rendszerezni az életem ha konkrét tervet írok?


2020. ápr. 14. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Segít, persze. Önismereti kérdésekhez került, és ez nem véletlen, és ezért a listaírásnál tovább is mennék: Ami nagyon segítő lehet a káosz renddé alakítására, tisztítására: napi ritmusban kézzel, tollal, naplót írni. Pár sor, pár perc, de mégis nagyon sokat jelent. Tudták ezt régen - minden nagy író írt naplót, ezek fent maradtak - de nem az a cél, hogy valami nagyot alkoss, nem is kell törődni ezzel, és nem is kell másnak látni, ez magadnak szól. A cél az, napi élményeid, hatásokat, a lelki-szellemi mozgásokat valahogy megfogalmazd, formát adj neki, ezzel tisztul, rendeződik és az alvás is nyugodtabb lesz.
2020. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elször is:igen! Nekem rengeteget segített az hogy ott volt leírva előttem, szavakba öntve. Például van egy vágyam, egy célom hogy és ezt leírom. Utána lebontom lépésekre hogy mit kell ehhez tennem, változtatnom. Sokszor a hozzáállás amin először változtatni kell. Az a lényeg hogy mindig lebegjen előtted a cél, ne csak egy homályba burkolózó álo legyen, és ebben sokat segít ha le van írva. AKár a falra is kitűzheted hogy minidg emlékeztesd magad.
2020. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2#es vagyok

Azóta mi a helyzet veled? Sikerült kicsit rendbetenned a dolgokat?

2020. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!