Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ne higgyek abban, hogy...

Miért ne higgyek abban, hogy az egész élet előre elrendeltetett, miközben egy olyan súlyos betegségem lett, ami az emberek 0,5%-át érinti?

Figyelt kérdés
Miközben világéletemben rendes, becsületes ember voltam, nem dohányoztam, sose voltam részeg, egészségesen étkeztem és mégis ez a földöntúli istencsapás ért el 27 évesen. Már az öngyilkosságon is gondolkoztam, mert így nem fogok tudni normálisan élni, nem fogom bírni a munkát, nem lesz barátnőm/családom/gyerekem és életem végéig kezelnem kell majd magam szörnyű szenvedések közepette. Miért érdemlem ezt meg és ha már ennyit szenvedtem, hogy vessek véget az egésznek úgy, hogy legalább akkor ne szenvedjek, amikor itthagyon végre ezt a földi poklot?

2020. máj. 5. 15:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mindenki jön az önmegvalósítással meg hogy bármit el lehet érni csak akarni kell aztán itt vagyok én akit megnyomorított az élet.
2020. máj. 5. 15:35
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem a betegséged okozza a szenvedésed, hanem hogy elvárásaid vannak az élettel szemben. Előbb születtél meg, mint ahogy az elvárásaid megszülettek. A betegségedet nem változtathatod meg, de a tudatállapotodat és az élethez való viszonyodat igen.

Ez egy remek lehetőség a spirituális fejlődésre.

2020. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Wadmalac ***** válasza:

Megértem az elkeseredésed, de ha ő képes élni és még az életet pozitívan látni és élvezni is, akkor neked sem lehetetlen.


https://www.youtube.com/watch?v=8jhcxOhIMAQ

2020. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#1: Mi a tököm az a spirituális fejlődés? Annyira nagy kívánság lett volna, hogy ne egy olyan betegségem legyen, amivel valószínűleg 50 évesen munkaképtelen mozgáskorlátozott leszek (ha egyáltalán azt megérem és nem halok meg előbb) és emiatt valószínűleg hajléktalanként magamra maradva pusztulok meg az utcán.
2020. máj. 5. 15:45
 5/19 A kérdező kommentje:

Ne gyertek már ezzel a Nick Vujicic-el!!!!?

Ez az ember egy jól felfuttatott kirakatbábu egy marketing kellék.

2020. máj. 5. 15:46
 6/19 anonim ***** válasza:
Most most van, nem 50 év múlva. Túl sokat gondolkodsz a jövőn, és letagadod a jelent.
2020. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Igazuk van az előttem szólóknak, élvezd az életet, hiszen ha tényleg ennyire súlyos a problémád nem ülhetsz egész nap és gondolkozhatsz azon, hogy pl mikor fogsz lebénulni, szaladj! Ugrálj! Táncolj! Ameddig teheted és ameddig örömöd leled benne! Nem teheted meg SENKIVEL de főleg MAGADDAL szemben,azt hogy temeted magad. Még itt vagy, és itt is leszel, és akármennyire is elviselhetetlennek érzed ezt az egészet, ha most feladod nem tudod meg, hogy mi várhatod volna rád. Milyen kalandok, milyen emberek, milyen érzések/fontos momentumok az életben. Ha nem vagy itt a jelenben, ha csak a jövő gondjaira koncentrálsz, nem is élsz/létezel igazán, akármennyire is a jelenben "mozogsz". NEM TUDHATOD, hogy mit tartogat a jövő. Stephen Hawkingnak is csak pár évet jósoltak, és mégis több évtizeddel túlélte azt, mert nem vesztette el a reményt és mert a végsőkig harcolt. És tudnék még jó pár példát mondani arra, hogy sokszor az elme és az élni akarás felül tud és felül is kerekedik a betegségeken.(Akármennyire is sablonosnak tűnik)
2020. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7: Ja csakhogy Steven Hawking egy világhírű, milliomos sztár fizikus volt én meg egy munkanélküli krónikus beteg.
2020. máj. 5. 17:28
 9/19 anonim ***** válasza:

Olvasgasd ezt, és mérd ehhez a helyzetedet.

Ennél jobb?

[link]

2020. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A #7-es vagyok, tudod amikor diagnosztizálták nála még "csak" Egyetemista volt :)
2020. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!