Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ne higgyek abban, hogy...

Miért ne higgyek abban, hogy az egész élet előre elrendeltetett, miközben egy olyan súlyos betegségem lett, ami az emberek 0,5%-át érinti?

Figyelt kérdés
Miközben világéletemben rendes, becsületes ember voltam, nem dohányoztam, sose voltam részeg, egészségesen étkeztem és mégis ez a földöntúli istencsapás ért el 27 évesen. Már az öngyilkosságon is gondolkoztam, mert így nem fogok tudni normálisan élni, nem fogom bírni a munkát, nem lesz barátnőm/családom/gyerekem és életem végéig kezelnem kell majd magam szörnyű szenvedések közepette. Miért érdemlem ezt meg és ha már ennyit szenvedtem, hogy vessek véget az egésznek úgy, hogy legalább akkor ne szenvedjek, amikor itthagyon végre ezt a földi poklot?

2020. máj. 5. 15:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, nekem is gyógyíthatatlan betegségem van, és mikor jönnek a spirituális fejlődéssel, meg különböző személyekkel, akiknek mondjuk fél lábuk van, és hegyet másznak,akkor csak annyit mondok, hogy ezeknek az embereknek nagyobb lelkierejük van, mint nekem. Egy kívülálló, aki egészséges, az nem fogja megérteni azt, hogy egyik nap még minden rendben, és aztán a feje tetejére áll a világ.

Amikor diagnosztizáltak, annyit mondott az orvos, hogy örüljek, hogy nem húsz évesen kaptam. Visszaszóltam, hogy azért ugye nem bánja, ha nem halok bele a röhögésbe? Nagyon nehéz elfogadni, és mivel pontosan tudom, milyen, amikor egy kívülálló próbál okos tanácsokat adni, akkor az ember legszívesebben felrúgná. Nem tudom, te mire vagy képes. Így csak annyit tudok írni neked, hogy valahogyan próbáld meg kiverni a fejedből az öngyilkosság gondolatát. Ha ezen túl vagy, vedd sorra, mit tudnál csinálni, mik a lehetőségeid? Semmiképpen ne gondolkozz azon, hogy mivel érdemelted ezt ki. Senki nem érdemli ki a betegséget. Az csak úgy jön. Mindenféle -emberileg megmagyarázhatatlan- ok nélkül. Sok kitartást kívánok neked, és azt, hogy legalább rosszabb ne legyen.

2020. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik játékostársam egy régi baleset miatt örökre tolószékbe került. Az ujjai nem mozognak. Görcsösen kuszán összeszorultak 30 éve. A játékban ügyes. Egy ceruzát markol és azzal nyomkodja a gombokat miközben a másik kezével tologatja az egeret és próbál kattintgatni. Sok, nagyon sok ember hal meg 40 50 évesen köztük rengeteg híres színész gazdag ember. Steve Jobs kb 53 54 éves volt mikor meghalt. Lehethogy meg lehetett volna menteni a világ egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb emberét. Ki tudja... Sokan fiatalon halnak meg mint tavaly a mezőörsi tragediában a két kisgyerek és az anyukájuk, akik bent égtek az audiban más hibájából. Igaz a hibás autó sofőrje is megölte a huszonéves barátnőjét az ütközéssel. Láttam YouTube on 16 éves leukémiás lány emlék videóját. Szegénynek annyi jutott. És láttam olyan videót melyben egy fiatalember a 240 300 zal süvítő TGV -re mászott fel kívülről majd a videó végén azt írták tudta hogy halálos beteg és a videó után talán két héttel meg is halt. Nem vagyok a helyetekben fogalmam sincs mennyit fogok élni előreláthatólag 70 valahány évesen Meg fogok halni Alzheimer ben ha a családi kórtörténet nem hazudik. Az utolsó tíz tizenöt évem nem lesz valami fényes, talán a saját szaromban fogok fetrengeni mint apám aki szerencsétlen a végén már álomvilágban élt. Ami szerencse mert az az állapot nem embernek való. A mamám is így halt meg. Most vagyok 37 éves. Ez A 37 év nagyon hamar eltelt sok mindent nem csináltam. Sokmindent sajnálok hogy kihagytam és elmulasztottam.

Fogalmam sincs hogy milyen lehet neked vagy nektek De ha én lennék abban a helyzetben amiben te vagy akkor amikor még fel bírom emelni a kezem akkor lehet hogy fejbe lőném magam. Nem tudom. Nem tartok ott és talán nem is fogok, de talán te már rendelkezel egy felszabadító érzéssel ha elfogadtad a sorsod. Te már tudod mi vár rád és hogy mennyi időd van így el tudod dönteni azt is hogy ezt mire költöd ezért talán nem fogsz halogatni nem fogsz értelmetlen jelentéktelen haszontalan és boldogtalan életet élni mint az emberek 80% a a világon. Nem mondom hogy szerencsés vagy mert valószínűleg nem vagy az. Csak fogadd el mert sok dolgot kell még meg tenned magadért a boldogságodért esetleg másért. El fogod fogadni mert az ember képes rá. Nehéz helyzetben vagy de nem kilátástalan van és az eddigi példák tanulsága szerint sokan jártak sokkal rosszabbul nálad. Amikor 1 krónika sorozatot nézek a YouTubon amiben elmondják hogy a don kanyarban hogy fagytak és haltak éhen 10000 számra a katonák, akiket haza vártak de sosem kerültek elő, vagy amikor a német tengeralattjáró legénység egyik tagja azt mondja hogy pontosan tudták 43 44 ben hogy csak egy két százalék esélyük van túlélni és hazatérni, de akkor is kimentek mert máskülönben nem őket vadásztak volna a tengeren hanem az anyaországot bombázták volna és ma is ki mennének, akkor el gondolkodok az életem kinek mennyi adatik és az milyen lesz... Szerezz elégedettséget és boldogságot a többi talán nem is számít!...

2020. máj. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ezeknek az embereknek nagyobb lelkierejük van, mint nekem"


Pontosan erről van szó.

És biztos vagyok benne, hogy, még ha most erősek is és tényleg tudnak életvidámak lenni, ők sem feltétlenül voltak ilyenek az első perctől, amikor beütött nekik a tragédia. Valószínűleg sokuk olyan lelkiállapotban kezdte, mint a kérdező.

És lehet, hogy akkor ők se hitték volna, hogy fogják ezt még máshogy is gondolni.


Lelkierő és idő segíthet csak.

2020. máj. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Pont a történtek miatt nem hinném, hogy minden előre elrendeltetett, hiszen nem ezt érdemelted, viszont a későbbiekben nem biztos, hogy a fent vázolt sors vár rád. Többszörösen áttétes daganatból is gyógyultak már meg, pedig 1% esélyt sem jósoltak nekik. A géntechnológia egyre fejlődik, pár év vagy évtized múlva olyan betegségek is gyógyíthatóvá válhatnak, amikről most még el sem tudjuk képzelni. Már sok betegség esetén tudják, megyik gén a ludas, innen már csak néhány lépés kijavítani a hibát, jó tudom, most ez nem ilyen egyszerű, de pár év múlva szerintem az lesz.
2020. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem elrendeltetett az élet, nincs Isten.

Ha meg van, akkor meg egy rohadt, szemétláda diktátor, már elnézést.

2020. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Epilepsziás vagyok, igaz szigorú megkötésekkel, de van jogsim.

De az üzemorvosok állandóan belémkötnek, egy egyszerű irodai munkáról is kiszórnak... A háziorvosom is kötekszik állandóan, de legalább elfogadja a szakorvosom által kiállított véleményt.......


Nem ihatok, ezért nem mehetek bulizni. Nem akarok állandóan a betegségem miatt magyarázkodni!


Munkám még nincs, lehet nem is lesz, ha az üzemorvosokon múlik. Pedig értékes diplomám van, persze ez a betegség mindent lenulláz.

Nem tudom hova tovább..........

2020. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#16: Hány éves vagy? Fiú? Írhatnál privátban ha gondolod.
2020. jún. 10. 19:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Amúgy mi is a pontos diagnózisod?
2020. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 ZoliZoziZzZ válasza:
Szia! Szívből ajánlanám neked a full spektrúm CBD olajat, jelentősen javítana az életminőségeden, 1 próbát úgy gondolom megér! Fel a fejjel! Minden jót! :)
2021. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!