Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Zavar hogy túl alacsony...

Zavar hogy túl alacsony vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 évesen lány vagyok 156 cm, kicsit zavar hogy én vagyok a legkisebb az osztályban, meg kb mindenhol.

Önértékelési próblémáim is vannak,meg önbizalomhiányos is vagyok, de meg van erre az okom.

Zavar hogy sok ember nem vesz komolyan, és a koromhoz képesd nem úgy nézek ki mind egy 18 éves.

Mindenki aranyosnak meg cukinak tart, szerintem a méretem miatt.

Tudom hogy nem tudok tenni semmit, de hogyan mutathatom meg az embereknek, hogy én is érek valamit.

Léci normális válaszokat!



2020. máj. 5. 17:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

“18 évesen lány vagyok 156 cm. […] Önértékelési problémáim is vannak, meg önbizalomhiányos is vagyok, de MEG VAN ERRE AZ OKOM.”


20 évesen vagyok 148 cm, - ismétlem: 148 (!!!) centiméter.

Akkor szerinted nekem is bőven meg van az okom arra, hogy gyűlöljek magamon egy olyan tulajdonságot, amin a soha az életben nem tudok változtatni. Ha így gondolod, már passzolhatod is a kötelet. 😅👍🏼

Egyébként ha képen látna bárki, senki nem hinné el, hogy csak ekkora vagyok. Jó alakom van, karcsú derekam, nőcis idomaim, - szóval egyáltalán nem vagyok fejletlen és kislányos. És igen: hosszú évekbe telt, amíg eljutottam egy olyan állapotig, amivel már 100%-ban kívül és belül is önazonos lehetek. A személyiségfejlődésnek idő kell. Ahogyan annak is, hogy az ember kitapasztalja a személyes preferenciáját, hogy mi áll neki igazán jól, mi az, ami VALÓJÁBAN tetszik neki, és nem csak egy lüke divathóbort miatt veszi meg. Ahogy egyre inkább összeáll a kép, az ember egyre több értéket lát meg a vonásaiban, a karakterében, amit bátran kihangsúlyozhat. Ha már gyárilag olyan arcberendezésem van, mint egy porcelánbabának... - miért ne kovácsolhatnék egy kevés sminkkel és a kedvenc ruháimmal olyan megjelenést magamnak, amitől majd ez a tulajdonságom lesz “elérhetetlen-hatású” mások számára? Hogy ha bárki szembenéz velem, úgy nézek ki, mint egy két lábon járó japán gömbcsuklós BJD baba. Imádom kihangsúlyozni a nőiességemet, és nem foglalkozom kényszeresen azzal, hogy ki mit gondolhat, mert ez ostobaság. Ahogyan a kényszeres beolvadás-vágy gondolata is egy sz*r dolog. Az átlagtól eltérő adottságok értékelése viszont csodálatos. Nem kell túlmisztifikálni semmit semmilyen külső tulajdonsággal kapcsolatban. Mert minden adott dolog, amin nem tudsz változtatni, okkal a te részed, és nincs olyan ember, akiből ne lehetne kihozni 100%-ot.

Aki lededóz, nem felnőtt emberhez méltóan viselkedik veled, az nem méltó a társaságodra és a figyelmedre.

2020. máj. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

156 nem olyan kicsi. És attól még öltözhetsz nőiesen. Ismerek olyat akit nem hord magassarkút mert nem érdekli hogy alacsonyabb mint az átlag, ismerek olyat akit még soha nem láttam telitalpú magassarkú nélkül, mert állandóan kompenzálni akar. Én 159 vagyok, inkább a nőiesebb ruhákat szeretem, de nem feltétlenül magassarkúval. Így is megnéztek a fiúk a te korodban. Szerintem a magasságoddal járó "problémát" te gyártod magadnak.

Hacsak nem vagy mellette 40 kiló tehát kórosan sovány (ebben az esetben gyereknek néznél ki) vagy túlsúlyos (ekkor inkább gömböc lennél), akkor normálisnak számítasz első látásra is.

Az egy másik dolog hogy fiatalabbnak nézel ki. Sajnos nekem is volt benne részem, tényleg zavaró. Ha látják hogy nem viselkedsz gyerekesen többeknek le fog esni hogy nem vagy az.

2020. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ja és 50 kg vagyok

Nem vagyok túlsulyos meg vékony sem.

2020. máj. 30. 15:04
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#12 vagyok. Akkor igazából "normálisnak" számítasz. Már ha van olyan hogy normális. És azt se hidd hogy mások annyira elégedett magukkal. Mivel a magasságodon nem tudsz változtatni el kell fogadod. Ez nem megy azonnal tudom, de kezd azzal hogy nem mondogatod magadnak hogy valami baj van veled. Mert nincs.

A ruhatáradon viszont tudsz változtatni. Plusz egy hozzád illő haj. Ezek is számítanak ha a külsőről van szó.

2020. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy túl alacsony..
2020. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Fogadd el magad, de elvileg 18 éves korban nem áll meg a növekedés. De a 156 nem annyira kis magasság a nőknél, az már majdnem 160, a 160 meg majdnem 165:)
2020. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Kiwiki99 válasza:
0%
Nem értem hogy egyes válaszolók miért akarják azt hogy feladd. Ennek nem ez a módja csupán annyit kell tenned megpróbálod a jó oldalát nézni,ha ez nem megy akkor gondolkozz és amint eszedbe jut pár azon kapod magad hogy a megoldás a te fejedből pattant ki.Én nem szeretnék példákat mondani , hidd el találsz eleget a neten amik sajnos többször nem a megfelelő befejezést nyújtják. Ezért fontos hogy te jöjj rá.
2020. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem létezik olyan fogalom, hogy “TÚL” alacsony.

Vannak az átlagnál magasabb és alacsonyabb emberek, - a 156 cm is az átlagmagassághoz (nem az “ideálishoz”, mert olyan sem létezik!) viszonyítva inkább közepesen alacsony, mint nagyon. Jóval alacsonyabb, EGÉSZSÉGES, szép arcú emberek élnek a világon, mint amilyen te vagy.

A magasság is csak egy szimpla emberi tulajdonság a sok közül, - nincs értelme túlmisztifikálni. Ugyanolyan tulajdonság, mint az, hogy vannak szőke, vörös, fekete hajú, zöld, barna, kék vagy heterochromiás szemű emberek, nagyon fehér, kreol vagy sötét bőrűek.

Aki ez alapján diszkriminál, vagy bánt mást, - vagy pusztán pár külsőségből akarja eldönteni, hogy milyen ember lehetsz, a szememben méltó a szánalomra, gusztustalan az ilyen viselkedés.

2020. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18: ez oké, de ameddig vörös hajjal eléred a legfelső polcot a boltban, addig az alacsony termettel nem. Alacsony termet miatt több dolgot az ember nem ér el egyedül, csak ha megkér valakit.

Mondjuk én három boltot tudok mondani vidéken (vagy 4-et),ahol az alacsonyság hátrány...(És nyilván vannak más boltok is.)

Van, ahol körömlakkot, van ahol tejbevalót nem veszek, pusztán csak azért, mert alacsony vagyok és nem érem el.

Barna hajúként, zöld-lila-csibesárga hajjal nincs ilyen hátrány.

2020. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
#10. Nos, én akkor inkább már meg sem szólalok a 173 centimmel, de szörnyen alacsony vagyok 18 évesen a többiekhez képest, és ez baromira zavar! Bárcsak lehetnék magasabb... Én is mindig ezt kívántam.
2022. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!