Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi alapján tetszik meg egy zene?

Mi alapján tetszik meg egy zene?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van egy zene meg még egy zene. Ebből csak az egyik tetszik. Mi alapján van az, hogy pont az az egy tetszik meg és a másik nem? Van erre valami tudományos válasz vagy ez személytől függ?

Ui: bocsi ha buta a kérdés vagy ha nem értitek mire gondolok pontosan



2020. máj. 14. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem leginkább hallás alapján. ;)

Ritkán szoktam zenét látással, vagy tapintással esetleg ízleléssel választani.

2020. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dallam, ritmus, szöveg összhangja.
2020. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Qjmj9aNqgG8


A csávónak amúgy jó hangja van.

2020. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #1 én is hallás alapján szoktam általában :D

#2 Köszönöm a választ

#3 Nem rossz amit küldtél, de nem igazán hallgatok magyar zenéket :')

2020. máj. 15. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Manipulál téged a zene démona, fülördögüzést javaslok.


06 30 190 5130

2020. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Igazából mindenkinek van egy belső rezgése. A ugye hangokból áll. A hang rezgés. Ha a hanghullámok és a te rezgési hullámaid összhangban vannak akkor tetszik (enyhe lüktetés pl rock zenénél a mellkasodban,kellemes bizsergés). Ettől gyorsulhat v lassulhat le a szivverésed is a (dallamhoz szokik de a dallam is alakitja a rezgést).


Ha nagyon eltér akkor vagy nem vált ki semmit,vagy nagyon erős reakciót vált ki, azaz "berezonál" a tested. Kellemetlen rezgés lehet pl nagyon hangos és nagyon mély vagy nagyon magas hangoknál.


Ez utobbi h a magasat/mélyet birod jobban szerintem a hangodtól is függ,mert én pl iszonyat magas hangon beszélek és a magas,vékony hangokat is birom a zenében barátom viszont mély hangú és a nagyon mély basszust szereti ami egy bizonyos hangerő felett engem viszont szinte roham szinten irritál.



Ezen kívül pedig a szöveg is hat rád,hisz aminek szimpatikusabb a mondanivalója vagy jobban megjegyezhető a szöveg,rímesebb az jobban megmarad az agyadban.

2020. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :D
2020. jún. 2. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!