Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent az, hogy: keveset...

Mit jelent az, hogy: keveset beszélek, de akkor okos dolgokat mondok?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom ezt mondta rólam, hogy csendes vagyok, de ha kell akkor beszédes, és csak annyit beszélek amennyit kell, és olyankor okos dolgokat mondok.

Illetve ezt az egyik ismerősünkre mondta (aki amúgy tetszik nekem) és én helyeseltem, és ő hozzátette, hogy én is ilyen vagyok, csak nem akart szembe dicsérni...Ez őszinte lehetett, vagy csak nyalizás?


2010. júl. 29. 21:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Mármint persze nem ismertek, de amúgy tényleg csendes vagyok, meg megpróbálok nem hülyeségeket beszélni, de vajon őszintén mondhat valaki ilyet a másik szemébe?
2010. júl. 29. 21:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy őszinte volt-e, mert nem ismerlek, és ezt kétféleképpen szokták értelmezni. Az egyik a csöndes, de okos embereknél, Ritkán szólal meg, de akkor okosakat mond, de néha használják gúnyból is, ha valaki ritkán beszél ugyan, de akkor is csak hülyeségeket tud mondani, (ironikusan) Bár akkor inkább azzt mondják, ritkán szólal meg, de akkor is butaságot mond.
2010. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez dícséret volt szerintem
2010. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!