Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érzek semmit, nem tudok...

Nem érzek semmit, nem tudok kötődni emberekhez. Változni akarok. Ötletek?

Figyelt kérdés

Nincsenek érzéseim. Két évvel ezelőtt történt egy nagy változás az életemben, előtte csak önző, gyűlölködő, gonosz és arrogáns voltam. Egy igazi toxikus személyiség. Akkor mélyre küldött a sors és az egóm beomlott. Egy évig nem beszéltem senkivel, nem akartam másoknak ártani, csak magammal foglalkoztam.


Azóta olyan életem van, amit sok kortársam 'irigyel'. Sok ismerősöm van aki lecsúszott és szemmel láthatólag nincsenek valami jól. Munka, suli, barátnő, nálam minden király. Legalábbis úgy tűnik. Sokat dolgoztam is érte. Csak érzelmi szinten nem azonosulok vele. De igazából semmivel se. A nap legnagyobb részében semmit nem érzek. ha valakivel beszélek, nagyon figyelek arra, mit mondok, nehogy kijöjjenek a régi minták. Figyelek, mit mondanak, és próbálom építő irányba vinni a kommunikációt. Nem akarok lehúzni senkit. Működik is többnyire. Csak éppen semmiféle mélység nincs a kapcsolataimban.


Valójában ugyanazt érzem, amit előtte, csak már a jelen is frusztrál, mert fenntartok egy olyan valóságot, amihez közöm nincs.


Az alternatíva viszont a pokol. Nem tudok mély kapcsolatokat kialakítani. Úgy érzem egy kamu vagyok. Úgy érzem átbaszok mindenkit körülöttem, leginkább azokat, akik a legközelebb állnak hozzám. Viszont ha magamat adom, azzal mindenkinek ártok, magamat beleértve. Amik igazán segítenek, azok az igazán mély beszélgetések, de én egy másik síkon érzem magam a legtöbb ember között. Ők jól érzik magukat. Csevegnek. Megosztják az érzéseiket. Valami betölti őket ott, ahol nekem csak egy tátongó lyuk van. És megjátszom magam, hogy elvegyüljek. És a legszomorúbb az, hogy még működik is. A felszínen.


Ja, amiért kiírtam a kérdést: El fogom veszíteni a barátnőmet. Valahol a szívem mélyén azt érzem, ennél többet is érdemel. Egy hónapot beszéltünk meg, ha addig úgy érezzük, hogy nem változik semmi, vége. Amikor a kedélyállapotom jó, akkor nagyon jól kijövünk. Sőt, sokszor jókat is beszélgetünk. Igazából ő az egyetlen ember, akihez egy kicsit is kötődöm, aki iránt valamit is érzek. De ez nem elég egy jó kapcsolathoz.


Tudom, hogy lehetetlen rajtam itt segíteni, de azért kiírtam, terápiás jelleggel. Köszönöm, ha valaki végigolvassa, és tud valami tanácsot adni. Se negatív, se pozitív véleményt nem kérek. Megoldások érdekelnek.



2020. jún. 8. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én pont így éreztem régebben. Mindenkit leépítettem évekre, csak akivel muszáj volt, tartottam a kapcsolatot, és olyan marhaságokat mondtam, hogy örülök, hogy boldog vagy, mikor legszívesebben kiabáltam volna, hogy lehetsz ilyen ostoba. Egyre felszínesebbek lettek a kapcsolataim, egyre távolabb kerültek tőlem, a végén a sok kimondatlan dolog miatt már csak arra tudtam/tudok koncentrálni, hogy mennyi rosszat csinálnak, és valójában mit is gondolok róluk, többségbe kerültek a negatívak és úgy éreztem nem is szeretem/kedvelem őket, minek vagyok velük. Leépítettem a maradékot is.


Érdekes egyébként hogy párhavonta beszélek egy emberrel, vele könnyű és természetes, mert sosem tudok olyan róla, ami alapján borzalmas véleményem lehetne, amit titkolnom kell. Elcsevegünk arról, mit utálunk(ugyanazt), meg ilyen marhaságokat. Megfigyeltem, hogyha említ is valami baromságot, akkor elütöm valami viccel, ami általában egymás szidása, de valahogy nincs "súlya" annak, amit mondunk, mert sikerült ilyen marhasággal elfogadnom, vagy úgy érzem, ezek hozzá tartoznak, nem tudom, a lényeg, hogy nem érzem bántónak, mikor mondok vagy mikor mond valamit. Leginkább azt szoktuk, hogy "debzivagy".. Ez lehet, hogy azért könnyű, mert nincs köze a valódi dologhoz, tehát nem érzem úgy, hogy valós dologgal szidnám, meg hát ő se, de mégis kiment valami rosszallás belőlem, vagy nem is tudom.


Vele könnyű, nem tudom mitől. Lehet, hogy mert nincsenek elvárásaim se felé, se magam felé vele szemben, csak úgy van, de hogy ezt nem tudatosan építettem ki, az is biztos.. Mondjuk az a havi egy pár sor nem sok:)


Ennél biztosan többet érdemel egyébként, nekem ezért is nincs kapcsolatom, már vagy 8 éve nem szerettem meg senkit, hazudni meg nem fogok másoknak. Néha van valami laza, de túlságosan frusztráló és megerőltető ahhoz, hogy tovább fenntartsam.


Amivel én próbálok kijönni, érzéseket kicsalni magamból, az a zene. Johnny cash hurtje elég jó, ha tudsz angolul. Na meg a filmek. Megható, sírós, félős filmek, vagy vígjáték. Mindenkinek más jön be. Engem pl megérintett a jósrácok, egyrészt mert vicces volt, másrészt meg azért, mert arról szól, hogyha a barátok rájönnek, hogy mások is, még lehet egy közös részük. Ezen mindig elsírom magam, mert a leépített barátaim jutnak eszembe, akik tök más úton haladnak, és fogalmuk sincs, mitől tűntem el, de azért egyszer helyre lehetne hozni, vagy nem tudom.


Biztos tudod, hogy veled mi történt, ha gondolod ajánlok hozzá filmet vagy zenét, esetleg könyvet-->könyvből annyit nem olvastam, de murakamitól a norvég erdő nagyon jó volt, vagy nálam mondjuk az egerek és emberek, de ez speciális eset.


Amint meghatódsz, félsz, vagy feldobódsz, rá fogsz jönni, hogy vannak érzéseid, sőt, érzelmeid, ráadásul mások iránt, még ha kitalált karakterek is..


Ez reményt ad, hogy lehetne mások iránt is:)


Egyébként mázlista vagy, hogy képes vagy emellett karriert építeni, nem pedig önsajnálatba süllyedsz. Én úgy el vagyok szigetelve, hogy fel sem fogom legtöbbször, hogy telik az idő, az ismerőseimre még mindig úgy gondolok, mint ahogy évekkel ezelőtt voltak, pedig tudom, hogy azóta ők is változtak. Kicsit meg is ijeszt, mert tőlem távolabbi irányba változhattak, máskor meg arra gondolok, hogy egy ember vagyok a 6milliárdból, hogy a csudába gondolom, hogy annyira mások tőlem..

2020. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
nem tudok tanacsot adni, mert en is igy erzem magam🖐
2020. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia első válaszoló!

És minek tudod be hogy mindenki felé ennyi kritikád és negatív gondolatod van? Annak hogy te tényleg jobban átlátod a dolgokat, az életüket és hogy mit kéne tenni, mint ők? Elhiszem hogy tényleg van ilyen azért is kérdezem.

Vagy csak azért van ennyi kritikád mert ilyen személyiség lettél valami miatt?

2020. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kisebb dolgokat is túl nagynak veszek/érzek, gondolom azért, hogy véletlen se bánthassanak meg, vagy nehogy csalódhassak, vagy nehogy olyan helyzetbe kerüljek, amikor szégyen érhet.. nem tudom, lehet mind.


Legutóbb pl akkor éreztem ezt, amikor az egyik barátnőm hozzáment a pasihoz, aki végignézi, hogy szétreped a keze, miközben a pasi kasmírpulcsiját mossa télen, a minimálisan fűtött parasztházban. Azóta eltelt egy év, sokat panaszkodik, hogy semmit sem csinál a férj, hogy eljár beszélgetni más háztartásba, amíg otthon a feleség kemény fizikai munkát végez, most meg terhes tőle, én meg féltem, hogy tönkre fog menni. Folyamatosan fogy, a bőre, mint a rinocéroszé, pedig régen nem volt ilyen, a pasi hízik, a bőre selymes. A feleség rongyos, ócska ruhákban jár, de pl kell a pénz a pasi vadászruháira, amik több százezrek, meg kasmírpulcsira, meg ilyenek..


Nyilván mindet meg tudom magyarázni, de az is igaz, hogy pl sosem volt korábban szerelmes a barátnőm, csak ez a pasi tudta megadni neki ezt az érzést..


Vagy itt van a másik, ahol megrángatta a pasi az ismerőst, lekevert neki pár pofont, de a csaj saját bevallása szerint megérdemelte. Vagy itt a harmadik, akit úgy neveltek, hogy átvegye apja cégét, aztán rájött, hogy sosem dönthetett semmiről, próbált lázadni, de valahogy magáévá tette a gondolatot, hogy ez egy jó élet. Nyilván van sok pozitív oldala, de az apját utálják az alkalmazottai, és igazán félelmetes ember, mikor náluk voltam teljesen sokkolt, hogy annyit mond kell neki valami, a feleség meg a barátnőm meg ugrik első szóra, félbehagyja, amit csináltak, hogy kiszolgálják.

2020. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenesetre jó látni, hogy nincs egyedül az ember.


Első, nekem is vannak hasonló szokásaim, amikkel érzelmeket "csikarok ki" magamból. Van amikor ez szélsőségekbe torkollik, most nem részletezném a különféle függőségekkel kapcsolatos múltamat.


A munka pedig számomra megváltás. Elnyomja az ürességet. Van, amikor órákig csak dolgozom megállás nélkül, sokan biztos hülyének néznek miatta, de nekem olyankor tér idő megszűnik, és aztán pár óra mentális/fizikai erőfeszítés után mindig tapasztalok valami érzést, amiért az egész megéri+ haladok is az életben.


Egy mindenesetre biztos: A karantén megborította az emberiséget, a neurotikusabb felét mindenesetre bizonyosan.

2020. jún. 8. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor segíteni próbálnak, akkor azt érzem, mintha egyértelmű dolgot mondanának, mint pl "süt a nap, örülj neki milyen szép nap van" és ilyenkor dühös leszek, hogy azt feltételezi, hogy nem látom, hogy süt, nem vagyok képes felfogni, hogy szép a nap, meg egyáltalán mit gondol, hogy egy mondattól rendbe jön minden, mikor az időjárásnak abszolút nincs köze semmihez, egyáltalán nem értenek meg, frusztrált leszek, ehelyett azt mondom, hogy igazad van, régen volt ilyen szép időnk, és többet nem beszélek vele. Borzalmas. Ahelyett, hogy azt látnám, hogy próbál feldobni a saját kis neki, vagy szerinte működő módszereivel, hogy miattam mondja ezt, az önzést látom, hogy eszébe sem jut belegondolni, én mit érzek, én mit gondolok, annyi fáradtságot sem érek, hogy belegondoljon, mekkora klisét mond, belegondoljon a helyzetembe, megkérdezzen, meghallgasson, ilyesmi. Nem tudom tudatosan befolyásolni, mire gondoljak.
2020. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én értelek félre de az emberek így viselkednek ha a nem megfelelő társaságba és környezetbe kerülnek. Én ki nem állhatok olyan emberekkel lenni akikkel nem egyezik meg az érdeklődési körünk, akik másképp szocializálódtak. Emiatt meg kell játszanom magam mintha oda való volnák, csupán csak, hogy ne mutassam ki, hogy mennyire unalmasak, mert attól függetlenül nem vagyok bunkó és lehet, hogy ők is unalmasnak találnak. Ha bekerül az ember egy társaságba ahol önmagát adja véleményem szerint 2 féleképpen végződhet a dolog. Az egyik, hogy nem tetszik senkinek vagy érdekesnek találják (újnak) a személyiségét és emiatt tisztelik, szeretik. Tehát meg kell találd azokat az embereket akikkel jól érzed magad. Most nem tudom, hogy ez a helyzet, de vizsgáld meg és győződj meg róla, hogy az ott a biztosan a te helyed?
2020. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
khm,khm szociopaták gülekezete
2020. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
haha:)
2020. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy... A kötelek segítenek a kötődésben ;)
2020. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!