Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha még 28 évesen is vannak...

Ha még 28 évesen is vannak visszatérő rémálmaim a régi iskolai élményeimről, akkor nem vagyok rendben?

Figyelt kérdés

Általában 1-2 havonta jön elő kétféle álom: az egyikben valamilyen számonkérés (legtöbbször szóbeli) van az iskolában, én pedig semmilyen kérdésre se tudom a választ; a másik (ez a gyakoribb) arról szól, hogy az akkori osztálytársaim és tanáraim megszégyenítenek és nevetnek rajtam, miközben én torkom szakadtából ordítok rájuk, hogy hagyják abba. Néha próbálok elfutni, ilyenkor többen üldözőbe vesznek, bekerítenek és amikor elkapnak, a földre löknek vagy egy falhoz nyomnak és ebben a pillanatban szoktam felébredni.

Ezek az álmok sokkal intenzívebbek és valóságosabbak, mint a többi. Ébredés után szinte érzem magamban az adrenalint, éberebb és nyugtalanabb vagyok, nem tudok visszaaludni.



2020. jún. 9. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, feldolgozatlan traumákra utal a leírás. És/vagy pedig most is szorongó, stresszes vagy, és az álmokban ezek a korábbi tapasztalatok jönnek fel ismétlődően.
2020. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
nyilván traumatikusak voltak az iskolás éveid, és az agyad így dolgozza fel, érdemes lenne felkeresni egy pszichológust
2020. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A magyar iskolarendszer az oka nekem is 25 vannak rendszeresen, két féle van: tanulok, haladunk a csoporttal minden realisztikus de a tanár valami teljesen oda nem illő tantárgyról beszél, álmok, érzések stb - ezekről tanulunk és mindenki ott van akivel találkoztam életemben. A másikban engem is megszégyenítenek, vagy verekszem az okokra sosem emlékszem. Ez a kettő van és általában izzadtan ébredek... Nekem nem volt jó fej osztályom, mindig kilógtam a sorból, kiközösítettek, kinéztek.
2020. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!