Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki meg tudja változtatni...

Valaki meg tudja változtatni a saját személyiségét 20 évesen?

Figyelt kérdés
Kis társaságban jól elvagyok, viszont nagyobban már nem olyan nagy a beszélőkém, tehát kis túlzással csak valaki vagyok a tömegből. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy mondanivalóm van, inkább hallgatom ahogy folyik a beszélgetés és néha elmélázok. Viszont ez így nem mehet tovább, de mivel már így kialakult nagyon nehéz változtatni. Remélem értitek, hogy mi a probléma. Ki akarok tűnni a társaságban, csak szerintem nem mindenki tudja azt megcsinálni, ahhoz születni kell. Vélemények?
2011. júl. 3. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tudsz változni, és kell is "dolgozni" magunkon..

Nem biztos, hogy az a legfontosabb, hogy "kitűnjünk", hanem, hogy szabadon, jól érezve magamat, figyelmesen, kreatívan legyek jelen egy társaságban, ne szorongva, félve.

pszichodráma csoportban például, dramatizált játékokban segítő lehet, feldolgozni, megérteni az akadályaimat, kipróbálni dramatizált helyzetekben a kreativitásomat.

Próbáld meg, mert társaságot, ahol ezeket gyakorolhatod, nem tudsz egyedül kitalálni. Ill. amit elképzelsz, az reális helyzetben nem úgy működik.

Ezért egy pszichodráma csoport segítő lehet. :)

2011. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

az ital sok mindenen segíthet ám:)

aztán lehet h csak a kezdetekkor kell. aztán utána már megy nélküle is

2011. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Mindig lehet változtatni.

Egyébként: "Ki akarok tűnni a társaságban" -> "Semmi vágy nem olyan hétköznapi, mint a vágy, hogy ne legyünk azok" (w. shakespeare)

2011. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De azt hogyan lehetne megtenni, hogy "arc" legyek? Az a baj így első körben, hogy nem tudok dolgokra úgy reagálni, ami vicces.
2011. júl. 4. 10:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ha ez nem alakul ki .akkor sajnos nagyon nehéz. pedig ez kell ahhoz hogy barátokat szerezz. ha már szerzel egy-kettőt akkor már könnyebb többet


szerintem érdeklődj az agykontroll iránt. nagyon érdekes dolgokat lehet vele elérni.de az is jó ha elkezdessz iszogatni bulikban aztán majd csak megszűnik az "arctalanság"

2011. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

(első vagyok)

"úgy reagálni, ami vicces."- valószínű, valami ellenkezik a természetedben, az olcsó poénkodás ellen...

ahhoz egy kicsit felszinesnek, jellemtelennek kell lenni. Nekem egy rövid idő után fárasztóak az ilyen - mindenre egy olcsó poént dobók. A humor mélyebb, jobb, gyógyító, ahhoz egy kis idő is kell.

Szerintem nem vagyok egyedül az ilyen véleménnyel - és ezért bízom, hogy a hasonló gondolkodásúak értékelni fognak a környezetedből,és -bár rendszerint ők csendesebbek, elmélyültebben figyelnek - de Te is észreveszed majd őket - és nem fogod úgy érezni magad, hogy megsemmisültél egy társaságban, hanem érzed, hogy természeted szerint vannak akik elfogadnak, nem kell erőlködnöd, hogy természetellenes legyél a múlékony "népszerűségért".. És majd arra is rájössz, hogy az ö véleményük és elfogadásuk a fontosabb a Te szellemi utadon. :)))

2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok egy otthon ülő kocka:D van elég sok barátom, de mondjuk ha választhatnának, hogy kivel maradnának egy lakatlan szigeten, biztos nem én lennék.
2011. júl. 4. 14:06
 8/13 anonim ***** válasza:

"Viszont ez így nem mehet tovább"

Keresd meg a gyökerét, hogy mi mondatja ezt veled és legyél kegyetlenül őszinte magadhoz. Mi mozgat? Miért akarsz megváltozni? Ha helytelen a cél, nem fogsz tudni változni, csak ha tisztán látod, mit is akarsz valójában.


Kitűnni a tömegből - ez nem valami nagy cél, amíg nem tudod, hogy MIVEL.


Poénosan és azonnal reagálni - ehhez rendkívül sok ismeret kell. Olvass újságot, könyveket és gondolkodj is azon, amiket olvastál, elemezd és alakíts ki saját véleményt. Ha nem tudod, mit gondolj (persze tények alapján) egyes dolgokról, akkor nem is tudsz reagálni kritikusan arra, amit éppen hallasz, megmaradsz bólogatónak, akinek minden infó új. Szóval, képezned kell önmagad.


A személyiséged egyébként 20 évesen még magától változik - pszichológusok kimutatták, hogy harminc előtt 1-2 évvel, ill. 30 után 2-3 évvel van egy-egy krízis korszak a fiatal felnőtteknél ami változással jár.

2011. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:05


Nagyon jól leírtad, hogy mit is érzek.

2011. júl. 4. 19:32
 10/13 A kérdező kommentje:

"Poénosan és azonnal reagálni - ehhez rendkívül sok ismeret kell. Olvass újságot, könyveket és gondolkodj is azon, amiket olvastál, elemezd és alakíts ki saját véleményt. Ha nem tudod, mit gondolj (persze tények alapján) egyes dolgokról, akkor nem is tudsz reagálni kritikusan arra, amit éppen hallasz, megmaradsz bólogatónak, akinek minden infó új. Szóval, képezned kell önmagad."


Nem egészen erre gondoltam, hanem bizonyos szituációk lereagálására úgy, hogy mások derüljenek egyet pl. Tehát olyanra, amihez nem kell lexikális tudás, hanem inkább egy nagy adag humorérzék.

2011. júl. 4. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!