Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy valóra váltsam...

Mit tegyek hogy valóra váltsam ezt az álmomat?

Figyelt kérdés

Annyira kivagyok már és elvagyok keseredve de nem tudom mi tévő legyek.

Szóval vidéken élek,most érettségiztem le és szeretnék traktorozással foglalkozni .

Ha nem is örökre komolyan de szeretnék "belekóstolni" a dologba. A bökkenő az hogy lány vagyok. Van jogsim meg érettségim is. Nem tudom hogy ez elég-e. Vagy kell hozzá szak? Jelentkeztem egyetemre egy más szakterületen. Köze nincs ehhez.Szüleimmel nem is beszéltem erről hogy érdekel a traktorozás mert szerintem hülyének néznének. :"D Családtagjaim ezzel foglalkoznak szóval lenne aki tudna segíteni, de említeni sem merem.

Nem akarom az egyetemet hagyni semmiképpen de nem tudom hogy férne össze a kettő ha sikerülni valami.

Egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat. Nincs olyan nap hogy nem ezen kattogok.

Vannak olyan ismerőseim akik rakják fel hogy pl. aratás van és olyan szívesen ott lennék és csinálnám.Teljesen beleszerettem így külsőleg ebbe a szakmába.

Elég furcsa vagyok ilyen téren mert sok munkával vagyok így hogy szinte betegesen akarom megpróbálni. Belelátni stb.

Nem tudom mit tegyek.

Annyira szeretném ezt de annyi akadályt látok.

A családtagjaim szerintem nem is sejtik hogy titkon erre vágyom. Meg lehet nem is vesznek komolyan mert egy pár dolgot említettem hogy ez is szívesen lennék meg ez is de valahogy egyik se maradt meg.Mindegyiket hagytam,de nem akarok még több álmot elfecsérelni és lemondani róla.



2020. júl. 1. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. júl. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem erre vagyok kíváncsi...
2020. júl. 1. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem azt irtad, hogy lány vagy meg hogy traktorozni akarsz? Na jól van akkor mindegy már azt sem tudod mit akarsz
2020. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerinted a videó megnézese után az leszek vagy mi?

Semmi értelme a videónak különben amit küldtél.

1.Tudom hogy léteznek más traktoros lányok.

2.hülye riport az egész.

Semmi értelme a kérdéseknek sem amit feltesz .

Nem a nőre vagyok kíváncsi hanem gondoltam tudna valaki tud értelmes tanácsot adni hogyan lépjek az ügy megvalósítása felé de ide felesleges írni bármit is .

Gondolom nem értelmezted a szöveget. Tudom hogy nekem kell lépnem de hátha valaki hallott hasonló helyzetről vagy maga élte át.

Az se érdekel ha férfi mondja sőt örülnék neki.

Hogy ő hogy jutott el oda.

Erre elküldesz egy csajt aki már abban dolgozik és megkérdezik tőle hogy festi e magát meg minek.

Értem.

Te vagy felháborodva csak nem értem miért.

2020. júl. 1. 17:51
 5/10 A kérdező kommentje:
(Bocsánat a helyesírási hibákért)
2020. júl. 1. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Régebben a TSZ utódaiként működő szervezetekben dolgoztak az emberek traktoron és kombájnon. Aztán egyes ilyen szervezetek megszűntek vagy csak kevés ember maradt meg rajtuk. Szerintem kérdezz meg valakit aki aratásos képet tesz fel h tudnál-e menni tanulónak ha megvan a jogsid. Először jogsi kell. Szerintem az egyetemmel összefér mert sokan járnak egyetemre munka mellett.

2020. júl. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

kedves kerdezo! szinten lany vagyok, es a kamionozassal vagyok ugyanigy. :)

en kb. fel eve emlitettem anyumnak, eloszor kirohogott majd elkezdte sorolni mi a velemenye az "eletformarol" es en mennyire nem illek oda. (pedig de, imadok utazni, maganyos tipus vagyok, nem szeretnek csaladot alapitani es most is egyedul elek.) teljesen megertem, hogy nem szeretned elmondani a szuleidnek, nem mindenki nyitott ilyen teren.

sok diplomas ember dolgozik olyasmit amihez "tulkepzett" csak mert erdekli munkakor, az egyetem nem fog megakadalyozni abban, hogy utana ezt kiprobald. szerintem eloszor mindenkepp vegezd el, utana kiprobalhatsz minden munkat ami erdekel. ha elkoltozol a szuleidtol sokkal egyszerubb lesz, en is mar olyan allasokra is jelentkeztem ahova eszembe sem jutott volna amig a szuleimmel eltem es a befolyasuk alatt voltam.

annyit tudok tanacsolni, hogy erdeklodj, kersezoskodj, nezz utana mielott belekezdesz, hogy legyen mire alapozni. bar gondolom ha ennyire erdekel ezek a dolgok mar maguktol is jonnek. remelem megvalositod ezt az almodat es sikerul kiprobalni minden munkat ami erdekel! sok sikert! 19/L

2020. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Wow! Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.
2020. júl. 3. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mi itt a probléma?


Nyáron nyugodtan mehetsz a rokonokhoz traktorozni. Sőt egyetemen is van őszi, téli és tavaszi szünet is. Akkor is lehet menni dolgozni. Vagy ha jól rakod össze az órarended, pénteken már nincsenek is óráid, ott az egész hétvége a traktorozásra, persze csak akkor, ha haza jársz minden hétvégén.


De a traktorozás nem csak abból áll, amit a youtube videók többségében látni lehet. Nevezetesen arra gondolok, amikor a cicababák beülnek az 50 milliós John Deere-ba. Az az igazi traktoros lány, aki az 50-es MTZ-t meg az IFA-t is elvezeti.


Rokonoknál milyen a géppark?

2020. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! 7-es vagyok. Mi újság azóta? :)
2022. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!