Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nincsenek barátaim és...

Ha nincsenek barátaim és nehezen nyitok az emberek felé, de szeretném, ha lennének társaim, akkor hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és itt tartok, hogy a gyakorira írok ki egy ilyen kérdést. Nincsenek barátaim, mert eddigi kapcsolataim, amik már mind elmúltak mindig kizárólagosak voltak. Mindig az aktuális emberbe vetítettem minden kötődési igényem. Egyszerre volt a szerelmem, barátom, családom, mindenem. De mivel ezek romantikus (hozzáteszem érzelmileg nem túl egészséges) viszonyok voltak, ezért egy ponton túl véget értek. Pár ilyen eseten túl esve rájöttem, hogy ez nek mehet így tovább. Nem tehetek fel mindent egy személyre.

Mit tegyek, hogy ne essek bele újra ilyesmibe?

Magányos vagyok és szeretnék megtanulni igazából szeretni..



2020. júl. 4. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, először szerintem barátokat keress, ne szerelmet. Mert a barátok ott lesznek neked, a szerelem nem mindig. Én is egy időben nagyon visszahúzódó lány voltam, de mivel új közösségbe mentem és szerettem volna barátokat, így úgymond "rá kényszerültem" arra, hogy emberekkel ismerkedjek.

Nyiss feléjük. Lehet ez neked kellemetlen vagy nem éreznéd magad jól, de hidd el, meglesz a gyümölcse. Lesz valaki, aki ott lesz neked mindig és majd visszagondolva látni fogod, hogy csak megérte.

Ne egy emberre akaszkodj érzelmileg. És ha lesz a barátaid mellett egy szerelem, semmiképpen se hanyagold el a barátaidat.

Ezt kéne "megtanulni". Nem csak egy ember felé kell vetíteni minden érzelmünket.

Járj többet közösségbe, ismerkedj. Ne gubózz be otthon, menj társaságba. Gondolom a munkahelyeden is tudnál barátokat találni. Vagy régebben azért voltak barátaid, nem? Vedd fel velük a kapcsolatot.

És ha a barátaiddal olyannyira szoros lesz a kapcsolatod, hogy nem szeretnéd őket elveszíteni semmiképp sem, akkor szerintem ne félj attól, hogy egy emberre fogsz maximálisan érzelmeket zúdítani.

2020. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Először magadat kell szeretned! Aztán jöhetnek mások. Te szereted magad?


Barátkozási lehetőségek:

Munkahely (nagy gyárak, Honvédség)

Sportkörök (a küzdősportok és csapatsportoknál vannak a legjobb legnormálisabb emberek)

Online játékok klánjai (akik klántalálkozókat is szerveznek sok jó ismeretség született belőlük)

Társasjáték klubok és minden más összejövős hobbi.


Hol laksz? Fiú vagy vagy lány? Hány éves? Említetted már csak nem figyeltem? Vagy kilogikázhattam volna? Az én hibám lenne? Szerinted hülye vagyok? Direkt kötekedsz? Most örülsz h megbántottál? :)

Egy kis hülyülés sosem árt. :)

2020. júl. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!