Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincsenek barátaim, és nem is...

Nincsenek barátaim, és nem is törekszem rá hogy legyenek, pedig szeretném, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

A magánéletben nincs barátom, a munkahelyemen nagyon sok emberrel van kapcsolatom, nőkkel-férfiakkal, fiatalok idősek, havonta kb 2-3 új emberrel megismerkedhetnék, de nem barátkozom senkivel, nem megyek oda beszélgetni. Ha valaki velem akar barátkozni az sem érdekel. Már ott tartok hogy a szükséges munkán kivüli beszélgetéseken kívül nem is kommunkikálok senkivel, még a szűk környezetemben sem nagyon. Attól félek lassan emiatt a munkahelyemen probléma lesz. Nincs senkihez kérdésem és nem is érdekel senki gondja vagy öröme, én sem mondom a sajátomat. Viszont ha látom hogy mások beszélgetnek, elvannak, akkor szeretnék és is a helyükbe lenni, de nem megy, mert úgy érzem nincs miről beszélgetni.Mostmár kezd zavarni a dolog, mit kellene tennem hogy ne legyek ilyen zárkózott.

Például van több lány is akiken látom hogy szeretnének ismerkedni, vagy valamilyen indokkal odahívnak, amiről tudom hogy csak azért hívott oda hogy beszéljünk vagy legyen valamilyen kapcsolatunk egymással, de Én megcsinálom a munkám és elmegyek onnan.

Szóval jobban érezném magam ha lennének barátaim, de egyszerűen nem megy. Társaságba nem szeretek a középpontba lenni, céges csapatépítő rendezvényekre meg már el sem járok. 32F



#barát #és nem is törekszem rá hogy legyenek #pedig szeretném #tudsz segíteni
2012. ápr. 18. 01:48
 1/2 A kérdező kommentje:
És gondolom hogy szociális-fóbiám is van, a testi tünetek is egyeznek, 11 éve kezdődött egy tragikus helyzetben, azóta volt amikor eltünt de az utóbbi 4 évben már nem igazán tudok ettől szabadulni. Szedtem gyógyszert is szorongásra.
2012. ápr. 18. 02:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Depresszióba merülsz bele, lehetne mondani hogy doki, de felesleges és hosszas kezelések sora után ugyanazt ajánlaná amit én.


Ilyenkor ki kell húzni a lábad alól a talajt, megforgatni veled a világot. Magyarul - az állapot mértékétől függöen - kapod a tanácsot: változtass. Néha elég csak egy utazás, néha munkahely változtatás a javaslat és igy tovább.


Mivel átlátod hogy valami nem kerek én egyszerübbet javaslok. Egy mindennapi feladat, amit mindig, minden esetben végezned kell ugyanabban az időpontban.

Kézenfekvő lehetőség a sport. A fontos rész itt az hogy mindig csinálod ha kitüzted magad elé, következetesen, akkor is egyetlen porcikád sem kivánja aznap.


Mondjuk legyen egyszerü a példa: munka elött, reggel 6-kor uszoda, minden munkanap elött, egy nap kihagyása sem engedélyezett. Vedd úgy mintha egy újabb munka lenne, menni kell és kész. Hétvége szabad, hétvégén lehet lustálkodni vagy bármit, amihez épp kedved szottyan.

2012. ápr. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!