Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nincs értelme...

Mit tegyek, ha nincs értelme az életemnek és mindenről lemaradok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem élek igazán, a napjaim csak telnek tartalom nélkül, és ezzel együtt a tinédzserkorom is telik.

Nem volt még párkapcsolatom, mert nem vagyok szép és egyetlen fiúnak se tetszem, nem kellek senkinek.

Nekem kellene egy párkapcsolat, mert én is meg akarom élni, milyen a tini szerelem, de egyszerűen nem kellek senkinek.

Nem tudok a korombeliekkel csoportolsulni, felnőttekkel viszonylag elvagyok.

Sokáig ezt arra fogtam, hogy biztos azért van így, mert érettebb vagyok a koromnál, de nem így van, mert sokkal gyerekesebb és tapasztalatlanabb vagyok a korombelieknél.

A nyári szünetem is csak telik, hasztalanul, sorozatokat meg filmeket nézek, mert egyetlen ember nincs, akivel bárhova is elmehetnék, nincsenek barátaim.

Tudom, mindenki azt hoz ki a nyári szünetéből, amit akar, de ha nincs kivel elmennem, akkor mit tegyek? Egyedül meg ciki elmenni.

Naponta 2-3x rámtör a sírás csak úgy, mert nincs tartalmas életem, nincs semmi, amit elmesélhetnék az unokáimnak, ha egyáltalán lesz is.

Sokszor megkérdezem magamtól: "Miért élek? Hogy csak úgy legyek a nagyvilágban?"

Oké, oké, fiatal vagyok, előttem az élet, de pont a fiatalságom megy el, és mit sem ér az előttem álló életnek nem nevezhető valami, ha a tinédzserkorom a nagy 0-val egyenlő?

Lassan felnőtt leszek, de halvány lila dunsztom sincs az életről.

Úgy át fognak engem ba.ni az emberek, mint a huzat, mivel tapasztalatlan vagyok barátságok és párkapcsolatok terén, meg úgy szimplán az emberek terén.

Ciki-nem ciki, szégyen-nem szégyen, de sokszor vannak öngyilkossági gondolataim.

Úgy érzem, nem kellene élnem, nincs miért.

Szeptembertől júniusig abból állnak a napjaim, hogy felkelek, suliba megyek, hazajövök, alszok. Hétvégén és szünetekben meg végig unatkozok, mivel nincs kivel elmennem valahova is.


2020. júl. 20. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy kapcsolatot építs, nem kell feltétlenül elmenni valahova.

Ezt a neten is megteheted, ha sorozatnézés helyett olyan témájú FB-csoportokba lépsz be, ami érdekel, és ott beszélgetni kezdesz emberekkel, meg értéket adni nekik.


Teljesen jól fogalmazol, messze az itteni átlag felett, így elég értelmes lehetsz. Csak a saját korlátaid tartanak vissza attól, hogy kapcsolatokat ápolj - eleinte virtuálisan, aztán később még jobban kilépve a komfortzónádból már élőben is.

2020. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akarok neten ismerkedni.
2020. júl. 20. 16:54
 3/3 anonim válasza:

Hát kamaszkor az igaz de lehet felnőttkorba is ilyen.

Mindenki élete hasztalan vagy mindenki élete hasznos ezt nem tudni.

De ha ki akarsz törni ebből akkor meg kell próbálnod alkalmazkodni azok hoz akik közeledbe vannak és több kapcsolatot épitel ki így majd több emberel akikkel majd jobban és komolyabban ki jössz.(Ne próbáld magad másra "rátuszmákolni" mert csak rosszabb lesz).

Ha sikerül egy két emberel kialakítani akkor se próbálj vele sokat lenni (hívogatni,írni neki vagy nekik) ha csak ő nem fogja akarni mert így majd eltolod magadtól.

Próbálj hobbit találni magadnak.

Nekem is telt el az életemből sok haszontalan idő amit másra is fordíthattam volna.

2020. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!