Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon introvertált vagyok,...

Nagyon introvertált vagyok, hogyan lehetnék kicsit extrovertáltabb? Utálok emberek társaságában lenni...

Figyelt kérdés
Addig vágyom emberek társaságára, amíg ez meg nem valósul, utána rájövök, hogy ez nem nekem való, és egyedül akarok lenni... Munkában is 4-en dolgozunk egy irodában, amíg mindenki bent van, frusztráltan érzem magam, nem tudok a munkára koncentrálni, ha egyedül vagyok bent, felszabadultnak érzem magam. Lehet ezen változtatni? Nem akarok egész életemben egyedül lenni, de egyszerűen annyira nem igénylem mások társaságát, egész nap el tudnék lenni egyedül... Kivéve anyukámat, vele szeretek időt tölteni, de kb. ő az egyetlen. Szerintem nem oké ez így.
2020. aug. 8. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez NEM introvertáltság, hanem gátlásosság!
2020. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ezt a gátlásosságot kellene csökkentened.
2020. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbia is lehet.
2020. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ok, és mi a megoldás???
2020. aug. 8. 23:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha vanvan pénzed, érdemes lehet felkeresni egy pszichológust. Ebben innen mi nem igazán tudunk segíteni.

Egyébként szerintem nem frusztráltan érzed magad, hanem inkább szorongsz. Nem teljesen ugyanaz.

2020. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit érzel, amikor a kollégáid az irodában vannak? Mit érzel társaságban? Mit érzel közvetlenül az előtt, hogy emberekkel (akár a kollégáiddal) találkozol? Mit érzel közvetlenül utána?
2020. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Flagstaff ***** válasza:

Miért érzed azt, hogy ez nem oké így? Te ilyen vagy. Nem Veled van baj, hanem az osztott terű irodával. Én sem szeretek együtt dolgozni szinte senkivel, és jobban érzem magam egyedül, mint társaságban. Nincs ezzel baj, mi ilyenek vagyunk. Én olyan munkát kerestem, amit egyedül tudok végezni, a társas munkavégzést pedig meghagyom másnak.

Amit még tehetsz, vagyis amit én tettem: maradj nyitott, maradj képes arra, hogy mások társaságát elfogadd, és adj nekik esélyt, hogy élvezd is. Léteznek emberek, akikkel nem fogod rosszul érezni magadat,de ahhoz, hogy megtaláld őket, házon kívül is időt kell tölteni. Ez nem kellemes, viszont túlélhető, és így hosszú távon kialakulhat a társaságod. Nem lesz nagy, de lesz.

2020. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem el, manapság ennyire tényleg divat lett intrónak meg extrónak lenni?
2020. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez szociális fóbia szerintem. Elfojtott érzelmek miatt van, nehéz kigyógyulni belőle.
2020. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Flagstaff ***** válasza:

De miért gondoljátok, hogy ez szociális fóbia, amikor annak tök mások a tünetei? A szociális fóbiás bizonytalannak érzi magát mások társaságában, Kérdezőt viszont csak fárasztják. A szociális fóbiás szorong a társaságtól, Kérdező vágyik rá, de aztán kimerül tőle.

A legfontosabb azonban, hogy a szociális fóbia egy betegség, amit kezelni kell és lehet, az introvertáltság meg egy személyiségtípus.

Kedves Kérdező, szerintem tölts annyi időt egyedül, amennyi jól esik, és keress olyan munkát, ahol sokat lehetsz egyedül. És ne aggódj, minden rendben lesz. Nem leszel örök életedben egyedül. Én sem lettem, pedig én nem csak introvertált vagyok, hanem szociális fóbiás ÉS kiállhatatlan természetű is.

2020. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!